Pitanje u vezi kupovine Golfa IV TDI GTI 150 KS

Pitanje u vezi kupovine Golfa IV TDI GTI 150 KS

Kolega ti ima dobar ukus ::lol: po pitanju motora, ja već odavno mjerkam ovaj tip golfa s 150 KS, Motor dosta snažan PD s izrazito visokim NM čak oko 280 što je zanimljivo kod toga.. Dijelovi ne pašu sa običnih TDI motora, što je interesantno na njima, jeste da poluosovine,ležaji, remenja, mjenjač, diskovi pašu sa T4 Kombija verzija 2.8 TDI, I ako je uštiman jede malu djecu :lol:
 
Član
Harli_team je napisao(la):
Kolega ti ima dobar ukus ::lol: po pitanju motora, ja već odavno mjerkam ovaj tip golfa s 150 KS, Motor dosta snažan PD s izrazito visokim NM čak oko 280 što je zanimljivo kod toga.. Dijelovi ne pašu sa običnih TDI motora, što je interesantno na njima, jeste da poluosovine,ležaji, remenja, mjenjač, diskovi pašu sa T4 Kombija verzija 2.8 TDI, I ako je uštiman jede malu djecu :lol:
na mooru od 150ks NM je 320 ;););)
 
Hvala Kolega na ispravci, davno sam gledao specifikacije, znam da SM sa Optimum chip diže bolesno snagu motora tog, a da ne pričamo da se šta radi na tome.

;)
 
Član
odavno je na piku cudo kako se ne proda :icon_eek:

edit http://www.pik.ba/artikal/4175654/golf-iv-gti-tdi/
kolega prodaje ovog svidja mi se pravo samo mi fali nekih 13 milja tako:lol::lol:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
zoom001 je napisao(la):
Hvala na odgovorima a vidjecu s njim mada nije nesto zagrijan za benzince al pokazacu mu tvog golfa koji je extraa...;)
Ma ako je momak neka uzme pilu od lov2 :icon_biggrin:
Nedavno jedna starija ekipa prica nesto o autima,ko sta vozi ili je vozio i jedan covjek njima kaze da je nekad kad je momkovao imao 325 bmw kocku,sestak benz.Au kaze ovaj jedan,koji ti je k sluzio taj gutac goriva?Kaze ovaj prvi lik sa zadovoljnim i nostalgicnim smijeskom na licu :"Halal mu bila svaka marka goriva " :lol: ja pao sa stolice . :lol:

Ide 325 jos ako je u dobrom stanju smjesno je pricati mogu ga se mnogi postidjeti sam sam se u to uvjerio ali ima i do vozaca;) Ako je dobar ima da ide ako nije ima a ulozis kao i kolega sa foruma dobro oci otvori abolje uzeti od kolege sa foruma.kazte covjeku sta je mana tog golfa sem sto kazu da nije udoban usto sumljam.
 
Član
zaboravi na udobnost kod golfa,al kad nekog trehnes uzbrdo a on u punom gasu,lagano se sam sebi nasmijes u retrovizor i pogledas se i namignes sam sebi---> priceless

ja svog vozim 5 godina i 4 mjeseca,nijedan kvar na motoru,presao 150 000,redovno odrzavanje i pun gas,lanac taj u motoru nikako da strada :D
 
Super Moderator
a lov2 ne mozes poredit svog golfa sa ovim, malo koji moze s tvojim.. kad biih imao npr. neku svotu para da nabavljam golfa, prije bi tvog uzeo nego peticu bilo kakvu :cool:
 
Član
ja kad sam svog kupovao petica nova u salonu bila 26 il 27 nega obicna a ja svog platio 22.500 ;) a moj s druge strane stakla,ispred salona ;)
 
Član
mk3_16v je napisao(la):
odavno je na piku cudo kako se ne proda :icon_eek:

edit http://www.pik.ba/artikal/4175654/golf-iv-gti-tdi/
kolega prodaje ovog svidja mi se pravo samo mi fali nekih 13 milja tako:lol::lol:

Pa nek spusti malo cijenu mozda i proda, dobar jeste brdo opreme ima al ipak 13 500 je puno dati za golf 4 iz 2002 na danasnjem vaktu :D

Ovog prijatelja je ispo 10 500 GTI TDI 2002 sa registracijom i velikim serviom, uvezen, dosle su mu i msw 17'' felge i sportske opruge na njemu, ustedio je barem 1000KM sto ga je uvezao nego da je u BiH kupio a i malo ih ima pa tesko naci ocuvan ...
 
Član
generalno previse je za golfa svakog preko 10 al kad se cojk sabere sta je ulozeno a sta dobiveno onda jbg...
bar kod kupovine ovih strojeva sa preko 130 konja treba znati da nije mazen i pazen da je cijepan,a ako se moze vidjeti da je redovno i kvalitetno odrzavan onda ne treba zaliti,bolje dati 2-3 hiljade više a da ne mjenjas turbinu i dizne koje su danas skupe kako ja znam iz prica o tdi boljkama.
a ovaj golfic od 150 konja ima dosta stabilizatora i tih budalastinja kao i moj a i to strada ako se ne odrzava kako treba jbg.
uglavnom oprez pri kupovini brzog auta,nije ga djedica vozio,jos ako mu je plutajuci zamajac,1245 sachs ili luk nisam siguran,samo zamajac ;)
 
Super Moderator
lov2xlr8 je napisao(la):
generalno previse je za golfa svakog preko 10 al kad se cojk sabere sta je ulozeno a sta dobiveno onda jbg...
bar kod kupovine ovih strojeva sa preko 130 konja treba znati da nije mazen i pazen da je cijepan,a ako se moze vidjeti da je redovno i kvalitetno odrzavan onda ne treba zaliti,bolje dati 2-3 hiljade više a da ne mjenjas turbinu i dizne koje su danas skupe kako ja znam iz prica o tdi boljkama.
a ovaj golfic od 150 konja ima dosta stabilizatora i tih budalastinja kao i moj a i to strada ako se ne odrzava kako treba jbg.
uglavnom oprez pri kupovini brzog auta,nije ga djedica vozio,jos ako mu je plutajuci zamajac,1245 sachs ili luk nisam siguran,samo zamajac ;)

Da, preko 10000 za golfa je ''puno'' jer petica je sad 12-14 al opet kako sam rekao u postu iznad ima izuzetaka koje bi prije uzeo od petice i ima fanova cetvorke pa ce platiti vise za jedan dobar primjerak al ''obican'' covjek nikad za cetvorku je bi dao 13000 jer moze peticu kupiti za te pare. I ja sam to napisao da je za ovog golfa sve skuplje nego za ''obicnog'' al i vrijedi. Kolega je imao ekstra dobrog primjerka 150KS i zamijenio za A3 i jedno vrijeme se prodavao taj golf na piku al vrlo kratko, brzo se prodao, meni je stvarno zao sto neko s foruma nije kupio taj auto jer je odrzavan i prije 5000km nova bregasta stavljena, podizaci, veliki servis i sta ja znam ulozeno 3-4000 al je primjerak ekstra i presao je 210000.. Al jbg neko se usrecio miran je par godina s njim
 
Član
ovo je highline oprema, isto kao što je i moj bio, ali naravno daleko od full-a :)
na slikama izgleda dosta dobro, još ako je stvarna kilometraža i ima tako uredne servise onda je ovo dobra cijena.
potrošnja oko 8-9 litara normalne vožnje po gradu a performanse jako dobre ;)
ono na šta trebaš obratiti pažnju pri kupovini je set kvačila u kakvom je stanju, pošto je jako skup, sam zamajac je oko 1200 KM i naravno probati auto da vidiš kako ide, ali dobro bi bilo da ga proba neko ko zna kako treba ići, neko ko ga je možda imao, ako dobro ide sve mu je ok ;)
jedina mana koju bih ja naveo je možda turbina, ona je meni crkla ali nakon 2 god žestoke vožnje, ali onda s druge strane ako je toliko izdržala nije ni to neka mana, problem je samo što je niko ne može kvalitetno reparirati, pa moraš kupiti novu, a to nije mala cifra...

sve u svemu vrijedi ovih para ako je sve ok, samo redovan servis, sipaj dobro gorivo i deri ;)
 
Član
raymo je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
zoom001 je napisao(la):
Hvala na odgovorima a vidjecu s njim mada nije nesto zagrijan za benzince al pokazacu mu tvog golfa koji je extraa...;)
Ma ako je momak neka uzme pilu od lov2 :icon_biggrin:
Nedavno jedna starija ekipa prica nesto o autima,ko sta vozi ili je vozio i jedan covjek njima kaze da je nekad kad je momkovao imao 325 bmw kocku,sestak benz.Au kaze ovaj jedan,koji ti je k sluzio taj gutac goriva?Kaze ovaj prvi lik sa zadovoljnim i nostalgicnim smijeskom na licu :"Halal mu bila svaka marka goriva " :lol: ja pao sa stolice . :lol:

Ide 325 jos ako je u dobrom stanju smjesno je pricati mogu ga se mnogi postidjeti sam sam se u to uvjerio ali ima i do vozaca;) Ako je dobar ima da ide ako nije ima a ulozis kao i kolega sa foruma dobro oci otvori abolje uzeti od kolege sa foruma.kazte covjeku sta je mana tog golfa sem sto kazu da nije udoban usto sumljam.

Ma ide i tdi 150 ks odlicno jos ne trosi puno ali mislio sam ovom anegdotom na zvuk sestaka benza,pa jos u kocki zadnji pogon,lagano auto,ukupni adrenalin,zato je on rekao" halal mu bila svaka marka goriva " :lol:



Harli_team je napisao(la):
Kolega ti ima dobar ukus ::lol: po pitanju motora, ja već odavno mjerkam ovaj tip golfa s 150 KS, Motor dosta snažan PD s izrazito visokim NM čak oko 280 što je zanimljivo kod toga..
Ima i vise i to je cak mana vw tdi motora jer mu je krivulja momenta jako nabijena u niske rpm,bolje bi bilo da je ispeglana a da je vrsni broj n-metara malo manji. ;)
 
Član
Vjeruj potrosi i ovaj cim ga malo tjeras al ak se hoces vozati jebo i dva-tri litra vise od prosjecne :D
Al idu strasno dobro :cool:
 
Top