Pitanje u vezi chipovanja audi a6 3.0 quattro

Pitanje u vezi chipovanja audi a6 3.0 quattro

Pozdrav.. Imam gore navedeno vozilo , godina je 2007.. Za belgijsko trziste imam trenutno 217 ks.. Rekli su mi da postoji mogucnost cipovanja tako bez da se dira ista na autu.. iz glavnog cipa podatci se posalju audiju,a oni spreme novu konfiguraciju za dodadnih 50 ks.. naravno sve se to plati.. Takodje i potrosnja spada.. Dali je tacno i dali preporucujete dali je neko radio na ovaj nacin ??
 
Super Moderator
taj tvoj bi trebao da ima 232KS koliko ja znam... a sto se tice chipovanja/remapa, nadjes nekog ko to radi i platis i urade ti, ne moras u audiju to radit
 
Nisam ni mislio u audiju nego ovaj momak sto ima softver salje podatke audiju i njemacku i oni vracaju konfiguraciju sa 50 ks vise i ubaci se i to je to ... Ovaj moj manje ima od audija za njemacko trziste..ili cak mislim da ima 207 ...sigurno nema 232... Ali me oko ovog cipovanja interesuje jeli iko radio i dali ce biti posljedica.. sumnjam da ovaj motor ne moze izdrzati jos 50 ks.. ali eto volio bi misljenje necije cuti ??
 
Super Moderator
ma slobodno radi, samo radi kod nekog provjerenog i nema zime :) auto ce ici bolje nema sumnje, sad koliko konja da li je to 30-40 il 50 niko ti ne moze bas tacno reci :) posljedica nece biti, to je dobra masina a auto je noviji i vjerovatno u dobrom stanju, samo naprijed :)
 
Član
kao sto sam i prije govorio, to je cisto sranje, to slanje mapa i ostalo, dobiti 50ks tek tako, hahah samo cu to reci. Vozim takav auto ali 2005 godina, i izvadjen je chip i odradjen dpf off odjednom , potrosnja je pala, reci cu drasticno, ali da tvrdim da je to od chipa ne smijem, prije ce biti od dpf-a, jer je bio totalno zacepljen
nemoj stediti na chipu, odradi na provjerenom mjestu jer bi se mogao kajati, na tom motoru svakako ima milion stvari koje stradaju same od sebe, jos da neko na tako neprofi nacin odradi nesto, moze bogami debelo da kosta :)
 
Član
pa jel dizel il bezin ? iz naslova zvuci ko bezinac al ovaj dole spominje DPF...
uglavnom nema nijedan tjuner na planeti da salje mapu Audi-u pa da mu Audi fol nestio prepravlja... nidze veze haveru
 
Mozda nisam dobro razumio mozda se salje cip umjesto mape ??? Necu se zalijetati.. ali ako je provjeren momak za tunning ,prijatelj mi je dali da uradim ?
 
bjezi ti od tog svog prijatelja i naruci se kod SM-a ili kod HighTech-a ljudi rade s garancijom a imas od ovih profil na Pik-u i pitaj sta te zanima i koliko para ce te to kostat sve u svemu isplait se doci cca do Tuzle ili do Nove Gradiške sve u svemu imas njih imaju i stranice svoje imaju ljudi povjerenje a iskustvo i odmah ce ti reci isplatil se sta radit na tom autu ili ne ljudi su komunikativni i ja sam Saam htio da chipujem auto kod ovih ali s tim sto je kod mene benzinac + automatik i za mene su iskreno rekli da se ne isplati jer ja na cca. 5 000 rpm dobijam 10ps vise dok kod dizela sami znamo da oni daju full snagu na niskim obrtajima tipa od 1 800 rpm daju snagu + ono sto si platio tj. chip zavisno koji je od 30 ili 50 ps
i na dizelu se isplati nebitno jel automatik ili obicni saltas ;)
Kontaktiraj ova 2 ponudjena a ostali ako imaju jos koga za preporucit nek ti kazu i onda se skontaj sta ces radit ;)
P.S tog svog jarana zaobidji u širokom luku ;)
 
Član
iskren da budem meni je daki dao jako dobru cijenu za dpf off i chip medjutim ja nisam mogao doci iz italije autom, tako da sam to propustio i isti posao platio duplo skuplje, doduse zadovoljan jesam, ali bolje ak ostane sta para u dzepu. Moja preporuka definitivno za HighTech ;)
 
Top