PITANJE - Studenti Ekonomskog fakulteta u Sarajevu (EFSA) !

PITANJE - Studenti Ekonomskog fakulteta u Sarajevu (EFSA) !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znači, da ne gori pod nogama ne bih pitao, došlo vrijeme da se odabere smijer.
Raspitivao sam se, pricao sa starijim studentima, prijateljima, nekim profesorima i svi tvrde jedno (tezi je njihov smjer od onog koji su drugi odabrali-logicno).
Jaku puno studenata koji su odabrali smjer Menadžment mi je reklo bježi od toga, bježi od predmeta Finansijsko racunovodstvo dok su mi opet ovi sa smjera Ekonomija govorili da, ako imas imalo veze sa matematikom, idi na Menadžmet i neces imati problema.

Da nisam očajan ne bih pitao, znači isključivo ljudi koji imaju neke veze sa ovim faxom nek odgovaraju, ZNAM da me nakon sto zavrsim fax niko nece pitati 'a koji si smjer zavrsio' tako da ne zelim izgubiti zivce i pare vec sacuvati mladost i zdravlje, znaci - linijom manjeg otpora - koji je lakši smjer !?


valjda nisam nepovezano sve ovo napisao, jbg, proslo 2

Da se nadovezem, oni koji su prosli kroz taj neki pakao nek mi kazu jel to Finansijsko racunovodstvo tesko ili jos teze recimo od Statistike iz prve godine??? - odgovor na ovo pitanje bi mi fkt pomogao, a i na sve gore navedeno uz obrazloženje :D
 
Član
Nadam se da si odabrao menadžemt da se patiš ko i ja :lol:

P.S. šalu na stranu menadžment ti je moj savjet i mislim da je kasnije puno korisnije pogotovo ako na trećoj godini uzmeš Finasijski menadžment ;)
 
Član
Deyo je napisao(la):
Sa finansijama imaš više jobs.

Da, al sa onim koje ima stari u dzepu!
Zaj*avao mene menadzment ili ekonomija, svejedno je, bez stele nema posla.
Pricao sam sa mnogima (najmanje 50 osoba) i 95% 'ispitanika' mi je toplo preporucilo ekonomiju kao smjer jer su na katedri ljudi daleko manje 'smece' nego li na menadzmentu + smjer koji god 'odaberem' poslije druge godine ce mi biti istrazivanje, praxa, izborni predmeti itd.

Uz to, vrijedi li napomenuti da prilikom konkursa za radno mjesto nisam uocio da se pored trazenja vss ekonomskog fakulteta ne navodi smjer koji je potreban, tako da-linija manjeg otpora!

Zelim zavrsiti sto prije, sto manje vremena ostaviti na faxu i sto manje para lopovima dati koji obaraju vjerovali ili ne radi jednog jedinog boda! (govorim o predmetu finansijsko racunovodstvo koje je na IV semestru smjera menadzment).

Toliko od mene :D

Pozdrav :D
 
Član
ibizasa
da ti dam ja jedan savjet onako jaranski... pusti se šuplje oko jednog boda i studenata koji po tri godine vuku banalne ispite zato što im je mrsko sjesti i učiti... uhvati se knjige, a ako ti je bitno samo da završiš faks trebao si nešto drugo upisivati da se ne patiš...

i da ne piše se nigdje koji si smjer, ali vjeruj mi da se pita i da nije svejedno jesi li marketar, računovođa ili finansijski menadžer
 
Član
Ni ovako ni onako ne mozes lako doci do posla jer postoji jako veliki broj nezaposlenih diplomiranih ekonomista, a jos veci problem predstavljaju tzv 'veze' kod zaposljavanja novog kadra. Nije ovo fax tipa elektrotehnika-pa da na svakom koraku mozes naci posao-kakav/takav ali radis, ovo je nesto potpuno drugo i s tim se treba suociti.

Pokusavam vam reci da sam upisao ekonomski fax jer se tesko vidim u bilo kojem drugom zanimanju (san od djetinjstva :D) e sad, jako, JAKO mi je bitno da ga ne studiram 6 god, vec ako ne u roku onda u 4 godine, pa eto i 5 jer imam zelju nastaviti i drugi ciklus studija (ono pored 3ce +2 :D) sto znaci da ne zelim u tridesetoj ljuljati dijete i spremati postdiplomski. Mislim, jel toliko tesko za shvatiti? Pokusat cu ne ostati samo na ove 3 godine koje nudi prvi ciklus bolonje jer ne zelim u cetrdesetoj razmisljati 'dal sam trebo i one dvije zavrsit-klimavo radno mjesto itd'. A kad se upisuje postdiplomski-moze se upisati MENADZMENT bez obzira na prethodno zavrseni prvi ciklus studija. Vjerujte mi, vec mjesec dana se raspitujem i dosta-dosta faktora je u igri. :D

Opet da napomenem, svako ima svoje misljenje i stav stoga. :D
 
Član
Ma da, samo ti kažem da se može sve u roku dati, jer glup završi ali lijen nikad!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top