Pitanje: Sirina guma i potrosnja

Pitanje: Sirina guma i potrosnja

Član
Interesuje me koliko je manja potrosnja goriva ako uzmem 2 cm uze gume.Planiram to negdje na zimu postaviti,a i radi boljeg prijanjanja na podlogu po snijegu
 
Član
mislim da je to tesko izracunati treba uzeti u obir dosta stvari u obzir od tezine automobila, motora, relacija na kojim vozis itd. itd. itd. ... mislim da neces nesto puno ustedjeti... znam uze gume manje trenje bla bla bla... :lol:
 
Član
zavisi koliko vozis, ali uglavnom usteda je minimalna ... na snijegu uza guma ima prednosti u voznim osobinama tako da je dobra za zimu...osim ako ne ides po 500 km dnevno to ti nece spasiti budzet u ozbiljnom iznosu :cool:
 
Član
e sada to sirina gume moze utijecati na potrosnju goriva naravno da moze ali moras ostalo uzeti sve u obzir bar sto se tice te gume.... Velicinu pod 1 ( npr potrosnja na 16-kama i na 14-kama ) nije ista napuhanost gume ..... Velicina sarae... Za koje je vremenske uslove guma pravljena zima ljeto..... Sve to svoje ima, ali ako ces gledati u decu goriva onda ,.........
 
Član
Sad su trenutno 185-65-15,pa mislio sam na 165-ice preci,al ne znam mozda i ostanem na ovim
 
Top