Pitanje Renault Megane 1.9 dci

Pitanje Renault Megane 1.9 dci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znaci imam pitanje do cega moze biti,pali se u voznji,izgubi snagu...nekada normalno sve,nekada gubi,sija lampica kao sa slika,nemam neke kvalitetnije.
Do cega bih moglo biti,neki senzor,lambda sonda ?
Hvala! ;)
c3a8b726.jpg

4fc97aef.jpg


Evo jos jedna slika,i takodje pitanje sta je ova lampica STOP
170add64.jpg
 
Član
koliko znam dizeli nemaju lambda sondu

Uzmi uputstvo od auta pa pogledaj.Sa slike bih rekao da je neki grijač ili je možda do dizni.Može biti 100 stvari;)
 
Član
Kad ti se to desi vodi ga na diagnostiku, nek skuze o cemu se radi. Ne znam odakle si, neki dan je u Sarajevu bila akcija besplatan pregled Renaultovih vozila, mozda je bilo il ce biti i u drugim gradovima, pa otidji na to, ak ti se ne placa koja markica za diagnostiku...
 

MTR

Član
Ne treba ti nikakva dijagnostika , mozes sam uradit , to je zaprljan EGR ventil . Skini konektor , izvrni sarafe , uzmi dobro sredstvo za ciscenje , saperi iscisti i nema problema , ako ne znas gdje je javi da ti uslikam kako izgleda
 
Član
Kad se pali lampica od grijača kao kod tebe to ti je neka greška (kod mene kad se upalila crkla elektronika na bosch pumpi), idi na dijagnostiku neka očitaju i znat ćeš šta je,

sretno
 
Član
MTR mozes poslikati,znam odprilike gdje bi se trebao nalaziti,ali nisam siguran da li je do njega.
 
Član
Nemrin je napisao(la):
MTR mozes poslikati,znam odprilike gdje bi se trebao nalaziti,ali nisam siguran da li je do njega.

Prijatelju što se peglaš, plati dijagnostiku i sigurno će ti očitati grešku,

za mog seata dijagnostiku mi naplati 10,00 KM, neznam da li ima program za renoa al ne bi trebalo biti puno više para,
eh da ta lampica se pali i kada ti ne radi neko od svjetala pozadi, meni crknuo prekidač onaj pod papučicom kočnice i upalio se taj hepek,
 
Diagnostika kod Halilovića iznad Bosnalijeka košta 25KM za Renaulta. Ako ti gori lampica STOP to znači da je procesor prepoznao problem na motoru i da ne smiješ voziti. Otjeraj na servis i vidi šta je. Možda je neki glup problemćić,a ni sa njima se nije zezati
 

MTR

Član
Nermine , lijevo ili desno na usisnoj grani , cilindricnog je oblika , samo izvadi , ako bude dobro cjadjav to ti je to , jednostavno i jeftino . Spomenut ces me ;)
 
Meni to izgleda kao lampica da za grijac...
Ali ne bi trebao da gubi snagu, zbog grijaca, cudno mi je to nesto, dijagnostika je najbolje rjesenje;)
 
Član
Problem je bio vakum pumpa,puklo crijevo.To je uzrok znaci,mozda nekome bude slican problem.
Moze lock ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top