pitanje, pomoc, savjet....za golf 2

pitanje, pomoc, savjet....za golf 2

Član
ovako imam golf dva turbo dizel interkuler, raspitivao sam se na vise mijesta kod majstora pa nisam dobio konkretan odgovor, pa evo me i ovdje heheh..
upitanje je kada krenem normalno ubacim u prvu brzinu krenem dajem gas normalan za saltanje u drugu i ubacujem u drugu onda prilikom pustanja kvacila malo kao da zatrza...
kada vozim auto u drugoj sporo sa skroz malim gasom auto trza prilikom davanja gasa i to pocne da skace pa moram automatcki pritiskati kvacilo ili kada pustim gas skroz da se auto smiri onda prilikom davanja gasa auto ne trza i kad razvijem brzinu on letiiiiiii eto samo kada sporije vozim to jest kada idem kroz railovac a spica pa kreni stani prva druga pa skok heheh
eto ako ima neko daje vozio ili da vozi ovog golfa i ima problrem bio bih zahvalan da podijeli samnom misljenje
pozzzz
 
Član
Od kada ti se to desava??

Moze biti do nafte,naftnog filtera..?.Kako pali..?

Je li se to uvijek desava bez obzira na radnu temperaturu?
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Od kada ti se to desava??

Moze biti do nafte,naftnog filtera..?.Kako pali..?

Je li se to uvijek desava bez obzira na radnu temperaturu?

vjeruj da sam primijenio filter pregledo crijeva da mi zrak ne vozi i kada ima radnu temperaturu opet se to desava ali desava se samo kad vozim sporije znaci u prvoj i drugoj sa skroz malim gasom ako dodajem gas i saltam u trecu on ode a ako dodajem gas u drugoj pa ono malo oduzmem odmah skace ili ga odvojim na kvacilu ili pustim gas da se motor smiri i opet :icon_cry:...
i sto se tice goriva dizel kao i kod svakoga...
 
Član
jarane moze ti bot do nosaca motora...pogledaj jesu li svi citavi...ako ne onda moze i to boschpumpe ili dizna....ali prvo pogledaj nosace motora..;);)
 
Član
sole_boy je napisao(la):
jarane moze ti bot do nosaca motora...pogledaj jesu li svi citavi...ako ne onda moze i to boschpumpe ili dizna....ali prvo pogledaj nosace motora..;);)

boschpumpu sam repariro talila malo naftu a desavalo mi se i prije toga eh ne znam da nisu dizne, nosace sam sve izmijenio a taj bot? pojma nemam morat cu i to pogledat, stvarno golf pali, radi super, leti:icon_smile: samo to trzanje me pojede...
 
Član
provjeri nosace motora a moze biti lufta i u zglobovima i meni se to desavalo da se kao malo zatrza i kad sam promijenio zglobove nista... znaci to dvoje prvo provjeri... :icon_smile:
 
Član
Forare je napisao(la):
provjeri nosace motora a moze biti lufta i u zglobovima i meni se to desavalo da se kao malo zatrza i kad sam promijenio zglobove nista... znaci to dvoje prvo provjeri... :icon_smile:

hvala na savijetu, pokusat cu i to pa javim ;)


emir_89 je napisao(la):
hahah taj BOT je ustvari trebalo pisati BIT ili BITI, tako da njega ne moras pregledati :D ;)

no problem ;):icon_smile::cool:

Forare je napisao(la):
provjeri nosace motora a moze biti lufta i u zglobovima i meni se to desavalo da se kao malo zatrza i kad sam promijenio zglobove nista... znaci to dvoje prvo provjeri... :icon_smile:

hej na koje si zglobove mislio? daj mi preciznije da to uradim pozzz:icon_smile:
 
Član
Kako te ja skonta tebi bi moglo biti do kvacila , tj. korpa - lamela . Posto meni se desavalo prije zamjene seta kvacila da kad idem skroz sporo u 2-oj brzini na malom gasu i dodam gas auto prvo 2-3 trzne pa tek onda povuce jednolicno .
 
Član
ja sam samo vanjske mjenjao al su mi se isto culi i kadd smotam pun u voznji... pa sam natjerao na kanal i kad poluosovinu probam okrenuti naprijed nazat ona se malo okree a tocak stoji u mjestu, eto tako sam ja to gledao sad ne mora znaciti da je i kod tebe bas to, provjeri prvonosace motora.. pozz
 
Član
wispi je napisao(la):
Kako te ja skonta tebi bi moglo biti do kvacila , tj. korpa - lamela . Posto meni se desavalo prije zamjene seta kvacila da kad idem skroz sporo u 2-oj brzini na malom gasu i dodam gas auto prvo 2-3 trzne pa tek onda povuce jednolicno .

smijesno ce zvucati ali vjeruj kada sam otisao majstoru da mu kazem sta je problem, on odmah kaze set kvacila i ja kupim i zamijenim u mene onaj veci set za turba kihnem 180km i opet isti problem :icon_cry:...
sta cu...
izgleda da moram prenos pretrest skroz od do, i to kada budem na godisnjem jer mi treba vremena... pozzz



Forare je napisao(la):
ja sam samo vanjske mjenjao al su mi se isto culi i kadd smotam pun u voznji... pa sam natjerao na kanal i kad poluosovinu probam okrenuti naprijed nazat ona se malo okree a tocak stoji u mjestu, eto tako sam ja to gledao sad ne mora znaciti da je i kod tebe bas to, provjeri prvonosace motora.. pozz

provjerit cu nosace, a sto se tice zglobova nista se necuje, jedino moze biti to da se poluosovina okrece a da tocak stoji vjeruj pojma nemam, pa cu vidjet i to....

pozzzz;):cool:
 
Član
Ja ti mogu reči brate iz iskustva , da mi se dešavalo slično jer mi je propišala bosh pumpa, tj auto nisam mogao voziti na srednjim obrtajima ili sam morao pustiti gas ili sam ga morao dodati do daske(što bi rekli), pa vidi bosh pump da nije procurila jer to može biti problem.
 
Član
pazi ovako i ja sam duuugo vozio istu takvu azdaju, nikada nisam imao slican problem, uostalom ne bi smio biti tako specifican (da je samo u jednoj brzini i kad usporavas) ne gledaj gorivo, dizel je to a i filter mu je skoro kao rezervoar :p nece taj vazduha lako uzeti, ako je tvoj dugo sjeti se kad si mjenjao korpu i lamelu ako nije pitaj kad je mjenjano ( je kontaj, kad stisnes kvacilo tj. odvojis prenos on se smiri) Autoverde je trgovina autodijelova u BL pa evo odmah i cijena seta kvacila za tebe 135.00 km
 
Član
Autoverde je napisao(la):
pazi ovako i ja sam duuugo vozio istu takvu azdaju, nikada nisam imao slican problem, uostalom ne bi smio biti tako specifican (da je samo u jednoj brzini i kad usporavas) ne gledaj gorivo, dizel je to a i filter mu je skoro kao rezervoar :p nece taj vazduha lako uzeti, ako je tvoj dugo sjeti se kad si mjenjao korpu i lamelu ako nije pitaj kad je mjenjano ( je kontaj, kad stisnes kvacilo tj. odvojis prenos on se smiri) Autoverde je trgovina autodijelova u BL pa evo odmah i cijena seta kvacila za tebe 135.00 km

kada sam rekao jednom mehanicaru, problem odma mi je rekao da je set kvacila, i vjeruj zamijenio sam prije zime citav set i ono opet isto:icon_cry:, neki dan pitam drugog majstora, objasnim sta sam sve izmijenio i sta se desava on kaze da mi nevalja mjenjac pa ssada pojma nemam zamijenio sam set kvacila lamela je mogla jos min 2 god al eto pa sada da zamijenim mjenjac mozda djaba heheh pojma nemam ni sam....

pozzz:icon_cry:
 
Član
Moj iskren savjet je boš pumpa, pa ti vidi jer meni je auto užasno trzalo, pogotovo kad je hladnije nije se moglo voziti drugom i trećom na srednjim obrajima ili sam morao pustiti gas il ga do kraja dodati, da ne trza.
 
Top