Pitanje Peugeot 206 1,1...

Pitanje Peugeot 206 1,1...

Član
Naime, auto je već kupljeno, registrovano i već ga vozim...
Izašlo je sa sve registracijom nekih 10500 KM.

Auto je 2005 godište, motor dakle 1,1 - 44kw, sa nevjerovatnih provjereno originalnih 8000km na satu.
Auto je kupljen od čovjeka kojeg rođak koji mi je dovezao to auto lično poznaje, stariji čova, prvi vlasnik auta bio...
Auto posjeduje servisnu knjigu i sve...
Od opreme nema nešto puno: ABS, servo volan, vazdušne jastuke, daljinsko zaključavanje, elektronske podizače stakala, MP3, i to je to...

E sad, interesuje me vaše mišljenje o cijeni, iskustva o potrošnji, održavanju i uopšte bilo šta što bi mi moglo bit korisno...
 
Član
Moja djevojka je prije par mjeseci kupila 206-icu. 2006 godište, 1.1 benzin sa 67000 km. Platila ga je 6600 km. Auto je registrirano i urađen je veliki servis, sve skupa je izišlo 7400 km.

To je dobar autić, motor malo troši pri gradskoj vožnji, no preslab je za vanjskog puta. Bilo kakvo pretjecanje zaboravi. Motor se pati, te pri vanjskoj vožnji pod većim opterećenjem troši više nego jači motori.

Bez obzira na malu kilometražu moraš odraditi veliki servis. Remen, vodena, ulje, filteri..Sa rukama će te doći oko 400 km. Sipaj total quartz polusintetiku 10w40 i vozi;)

Ako imaš još pitanja slobodno opali;)
 
Član
Slazem se sa zelom ... samo znaci redovan servis i to je to vidis moj je preso 240 a kupljen sa 60 hehe mada bi ti bila mjera 14-ka al ide i fino i ta samo lagano nek je sa srecom :)
 
Član
Inače, troši više nego moj, ali, to i nije toliko bitno čim si kupio 1.1 očigledno.;)

Redovan servis, dobro ga prekontroliši i mislim da si miran jedno 5 god. minimum.;)
 
Član
Ma extra autic, mada preslab motor, ali ajde sad....moze da kotrlja, mislim da vise trosi od 1.4 i 1.6. Samo redovan servis, ako je stvarno presao 8000km (sto zvuci nemoguce), miran si jos 300 000km;)
P.S. Zela ti imas devojku:icon_confused::icon_confused: :D Salim se;)
 
Član
Hvala momci, a narocito tebi Zela...

Inace,auto je iz Italije uvezeno, taj cova radi s tim mojim rodjakom zajedno vec 10 godina.
Imao je stan blizu posla i dolazio na posao uvjek pjeske, auto vozao samo od vikenda do vikenda.
Auto izgleda kao novo, nema na njemu ni jedne jedine ogrebotinice,
cak na gumama pise 2005 god, a na njima sara kao da auto nije ni vozeno...
I ja sam bio skeptik ali kilometraza je prava...
Zato sam ga i kupio, i meni je motor preslab al eto ekstra stanje pa reko hajd...
 
Član
Nego, klimu ima li? Znači, ako ima klimu, zaboravi na preticanje i dobar start ili bilo šta drugo.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Nego, klimu ima li? Znači, ako ima klimu, zaboravi na preticanje i dobar start ili bilo šta drugo.

Ma nema ni klimu...
Meni je i trebalo nešto onako za gradsku vožnju...
Iskreno najviše bih volio da se potrefio neki 1.6 motor ali eto...
 
Član
S klimom nebi mogao s mjesta. Nemoj zaboraviti odraditi veliki servis. Bez obzira na malu kilometražu vrijeme mu je;)
 
Član
Ici ce na servis ubrzo...
A dok servis ne odradim, daj mi recite što ponekad mjenjač ide malo teže u rikverc?
Čitao sam na netu da im je to mana, ali eto ipak da vas pitam pošto kontam, vi imate iskustva sa tim autom...
Jel imam razloga za brigu ili...
 
Član
hudler je napisao(la):
Ici ce na servis ubrzo...
A dok servis ne odradim, daj mi recite što ponekad mjenjač ide malo teže u rikverc?
Čitao sam na netu da im je to mana, ali eto ipak da vas pitam pošto kontam, vi imate iskustva sa tim autom...
Jel imam razloga za brigu ili...

Nemaš nikakvog razloga za brigu, takav im je mjenjač. Prva teško i rikverc, a nekad i u drugu teže dok je hladan.;)
 
Član
To je im je mana. Samo lagano. Nije to problem samo kod Peugeota, s tim imaju problema i neki Fordovi, drugi Francuzi...;)
 
Top