pitanje oko motora gofa mk2 1.6 ili 1.8

pitanje oko motora gofa mk2 1.6 ili 1.8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
ovako ima golfa mk2 na saobracajnoj pise da je motor 1.6 benzin, auto je uvezen nekad 1997 u nasoj preljepoj BiH
jedan majstor mi rece da je motor 1.8 jer je na nekoj strani ulaz ili izlaz vode od hvadnjaka kao da je to znak d aje motor 1.8
te da je pri uvozu u bh radi papira vjerovatno stavljeno da je 1.6 radi poreza i ostalih pm

drugi majstor je procitao da na šasiji piše da je motor 1.8
pise d aje 1987 godiste

sad mene zanima kako i na koji naci tj postoji li nei test da znam sta je sada 1.6 ili 1.8 motor i koji jos djelovi dolaze uz motor npr da s emoze prepoznat da je 1.6 ili 1.8 ili na koji nacin vec....
molim za komentare i za savjete....

evo i slika mog avtića :)
http://postavi.com/hosted/6ad61c6f880dc0f9a13e95b58c9983ae.jpg
 
Član
Kako ti mislis da ti neko kaze koji ti je motor sa ove slike!:icon_question: Postavi sliku motora a golf ko golf! Meni lici na 1.6dizlo! :D
 
Član
Naravno da je moguce da je na carini smuljano nesto, tako se i moj bivsi golf vodio na 1.3, a majstor mi na prvu rece da je 1.6, a isao je bas onako fino. Stavi sliku i neko ce ti reci.
 
Početnik
ma to sam beze sliku postavio :D

nego na koji nacin se razlikuje sad je kasno da slikam avto nebi se nista ni vidjelo.

ima li neki test da se uradi da znam bre koji je motor....
 
Član
Meni je rekao, cini mi se, da razvodna ruka na 1.3 stoji napred, a na 1.6 pozadi, ili obrnuto, po tome smo videli.
 
Početnik
bem mu selo :icon_mad::icon_mad:

ima li neka masina koja mjeri konjske snage da ga izmjerim da znam sta vozim :icon_mad::icon_mad:
 
Početnik
koja ti je oznaka motora u saobracajnoj, ili na bloku motora? na bloku ti pise sigurno 1.8, na to se ne obaziri...
ulaz i izlaz vode (valjda) i motor naizgled je isti, tu nema nekih razlika....karburator je razlicit (naizgled opet isti), al ne znam ti reci kako bi tu mogao skontati razliku..
 
Početnik
digni auto na dizalicu,ili ga navezi na kanal,i na bloku imas oznake i vidis koja je kubikaza,,, a ako bas hoces na masini izmjerit imas SM pa idi na dyno:lol::lol:;);););)
 
Početnik
tip 19E
golf
broj šasije WVWZZZ19ZHW763285
oblik karoserije AA- limuzina
godina proizvodnje 1987

radni obujam motora 1595 maksimalna snaga 51
benzin
eko karakteristike konvencijonalno
broj motora PN011846
vrsta motora OTTO

ovo pise na saobraćajnoj
 
Početnik
love_machine je napisao(la):
tip 19E
golf
broj šasije WVWZZZ19ZHW763285
oblik karoserije AA- limuzina
godina proizvodnje 1987

radni obujam motora 1595 maksimalna snaga 51
benzin
eko karakteristike konvencijonalno
broj motora PN011846
vrsta motora OTTO

ovo pise na saobraćajnoj

druze na bloku motora sta ti pise jer na njemu je ugravirana kubikaza i sl,,ne u saobracajnoj,,,
 
Član
U saobracajnoj moze da pise i porsche, a da bude 1.6 dizel, videli smo to juce :)
Slikaj ti taj motor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top