Pitanje oko felgi i guma...

Pitanje oko felgi i guma...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dali se moze na mog pola ici sa gumama i felgama 225/45/17... moje sad gume su seriske koje su dosle 165/70/14... 17-ke su u ponudi na polu seriski da se uzmu al u opciji sa gumama 205/40/17.... ali bi to bilo previse ga stavit na 225/45... znaci imam ponudu za felge s tim gumama pa me zanima jel mogu koristit te gume i dali bi mi to sjebalo auto itd itd... gledo sam na tire size calculator i dobio sam ovo sto prilazem u slici dole... dali mislite da bi mi to bilo daleko previse i da bi s time ugrozio svoje auto...
 
Član
ako je proizvodjac naveo da moze, onda moze... mada ne znam dal´ ce tu sve najbolje funkcionisati... mislim da ce to ipak biti teret za tvoj auto...
 
Član
uf.. malo prevelika dimenzija ali moze to podnijeti kad moze i golf 2 zasto nebi polo
samo bilo bi pozeljno ucvrscivace muldi da nabacis i gornje i donje na lafete sta idu jer to ce da mu ubija skoljku jer nase ceste ipak nisu za tako velike felge na malim autima
 
Član
Ja mislim da je to previse povecanje precnika tocka. Sirina gume, debljina i promjer felge se mogu kombinovati, ali ukupni precnik tocka ne smije biti izvan specifikacija proizvodzaca.
Postoji rizik da kocnice otkazu.
Barem sam ja tako negdje citao
 
Član
hmm sto se tice te deklaracije proizvodjaca on nudi 17-ke u varijanti sa profilom 40 gume... sto znaci kad bi stavio felgu 17-ku sa tim gumama na svoju original felgu sa gumom originalnom ona bi bila iste velicine guma samo bi felga bila veca a tocak nebi bio veci e sad me interesuje dal mi moze naskodit tih 5 jos to znaci guma 45 umjesto 40 a sto se tice sirine proizvodjac na 17-ke stavlja 205 gumu sto je vece od normalne 165 koja je pre pre pre uska ko biciklo :p ako oni stavljaju 205 dal je 225 onda daleko previse... ja mislim da ovih 5 nece nista znacit jer ima mjesta i za 18 felgu sa tim gumama sto se tice prostora al me interesuje imal to neke desete posljedice i ocel mi smetat ta velika sirina 225 sto je cak za 20 vece od onog sto proizvodjac stavlja... sto se tice ubrzanja jbg ovo nije trkaci auto stoga me ne brine to sto cu izgubit na performansama al me samo interesuje dali ce to naskodit mom ovjesu... ako su posljedice kardinalne da nikako ne stavljam te gume i da odma kupujem gume a ako nisu vozio bi par mjeseci na tim 225 45 17 dok ne kupim 215 40 ili 205 40...
 
Član
vozi malo na tim gumama dok nekupis 205 40 . jedino kad bi vozio par godina na tim dimenzijama onda bi brze ovjes strado ( kugle , krajnice ) .
 
Član
bas tako quattro.... stavit te gume dok ne nabavi ove sto je fabrika i preporucila ....
 
Član
ma ja ba... doduse ja ga necu toliko ni imat da stignem sjebat ovjes... ovakvim sam se i nadao odgovorima... tnx
 
Član
Nije tu nikakav problem sto je felga 17-ka, to stavi slobodno. Medjutim kad si govorio o bocnim visinama gume, to nije izrazeno u milimetrima vec u procentima.. Sirina gume je izrazena milimetrima, a visina je izrazena u procentu od te sirine, sto znaci da kod dimenzije 225/45, bocni zid gume je visok 45% od 225 milimetara. Zbog toga ti je guma 205/40 ipak puno niza.., eto mozes i sam izracunati, to je negdje oko 1,5-2 cm. Zato ja ne bih isao preko te fabricke preporucene dimenzije a mislim i da ti je 225 presiroko jer sam ja na golfu dvici imao 215/40 i stvarno je veliko opterecenje, ne toliko na trap, koliko na sasiju kompletnu... Al zato pred krivinom ne treba usporavati hehe :) pozz.
 
Član
Sve zavisi od ET-a felge. Ovako nagadjanje je glupost. Licno mislim da ce ti strugati guma od blatobran. Ali mozda neko cudo pa je felga uvucena. Nevidim problem ako je polovno, sto nestavis provozas i vidis.
 
Član
jeste polovno i jako je jako dobra cijena... jbg za nove gume i felge mi treba bruku para sto sad nemam jer sam dao za auto dosta love i moro bi auto vozit na celicnim do 7 mjeseca najvjerovatnije da bi mogo dat 2500 za gume i felge... ovako bi uzeo ove vozo do tad i tad ih mogu prodat za istu cijenu ak ne i vecu za koju sam ih kupio... neznam najprije ce bit da cu otic probat ak moze ostavljam ak nemoze mozda opet uzmem pa preprodam il sta ja znam... volio bi da moze jer su perfektne za prvu ruku... sjele bi ko budali samar...
 
Član
de ti nadji informacije o toj felgi kakve...ET, ili ti ga offset mora negdje pisat i provjeri ga i napisi ovdje, a takodje vidi i offset svoje celicne koja je trenutno tu...ako se offset puno razlikuje, a i sirina moglo bi doci ili do struganja napolju od blatobran ili da kad motas struze unutrasnjom stranom...znaci dobro to pogledaj pa napisi...
 
Član
jbg buraz kad tuta covjek prodaje... jedva je skonto i koji je raspon sarafa kad bi mu reko offset sjebo bi se ko malo djete :D zat i jesam uspio dobru cjenu dobit..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top