[Pitanje] Odjava vozila i registracija

[Pitanje] Odjava vozila i registracija

pozdrav svima
imam jedno pitanje za sve korisnike foruma koji se razumiju
naime u 8 mjesecu sam kupio auto na Ormanici,od covjeka iz Tuzle,auto je registrovano tamo,Lukavac ili Dobosnica
medjutim auto je imalo 300km kazne ali ga je covjek uspio registrovati,kako to moze
koja je procedura sada sa odjavom vozila,kako ga mogu odjaviti ako covjek nece da plati kaznu,ustvari ne znam da li je platio ili nije,nisam provjeravao a rekao je da ce platiti
jel mogu ja vozilo odjaviti ovde u Brckom u policiji ili moram ici tamo u Tuzlu,sta mi sve treba od papira da bi ga odjavio,hoce li mi prestavljati kakav problem ponovo na registraciji ta polisa osiguranja,jer ja bih htio i osiguranje i registraciju na svoje ime
jel se vracaju ove tablice,nove su,i ima li kakve veze sto su tablice probusene na 2 mjesta u zavrnuti sarafi na njih
hvala unaprijed
 
Tablice ne vracas jer su nove polisa ja mislim da ti ne vazi jer si ti distrikt brcko a polisa je iz federacije i ako vlasnik na kom.je auto ima.kazni nećeš ga moci odjaviti odnosno registrovati na sebe.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
a ukoliko je kazna placena,da auto nema kazni jel moguce da ga odjavim bez vlasnika,imam kupoprodajni ugovor i jel moram ici tamo
 
Član
Auto mozes odjaviti,a inace kad istekne registracija nakon mjesec dana auto se odjavi po sluzbenoj duznosti,tako da nemas problema sa tim,ako ti sad nije istekla registracija,vozi tako dok ne istekne

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Auto mozes odjaviti,a inace kad istekne registracija nakon mjesec dana auto se odjavi po sluzbenoj duznosti,tako da nemas problema sa tim,ako ti sad nije istekla registracija,vozi tako dok ne istekne

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Samo sto kad prodje mjesec mora platit nove tablice i saobracajnu kad bude htjeo registrovat ...
 
a cekajte ljudi
znaci kad prodje 1 mjesec od isteka registracije auto oni sami odjave,znaci mogu ga bez problema registrovati i da ne odjavljujem,a sta cu sa ovim tablicama sto imam sada,i sta ce biti za te kazne od 300km od predhodnog vlasnika
 
Član
Nista samo ces te tablice vratiti i dobices nove to ti je trosak 50KM,a kazne placa onaj ko je napravio kazne,shvatite to vec jednom,nemas ti nista s njegovim kaznama

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
jel mogu ja vratiti tablice ovde kod nas,i jel smeta sta sto su probusene,posto sam cuo da tablica ne smije biti probusena
ta kazna je na autu
znaci ne moram nikako ni ici u tuzlu samo moram sacekati 1 mjesec da prodje pa da kod nas prijavim auto i registrujem
 
Član
Tako bi trebalo,tablice ne treba busiti,ali valjda ti nece praviti problem

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Kad prodje mjesec , a nisi registrovao , a ni odjavio auto vlasniku dolazi plava koverta da je auto odjavljeno i da ima xx dana da odnese tablice u MUP da vrati . Kad bude htjeo ponovo registrovat mora izvadit druge tablice i saobracajnu . Znaci mora opet vlasnik u svoj mup odnijet tablice i saobracajnu/vlasnicku da se stavi odjava . Ti kod sebe mozes registrovat na svoje ime kad dobijes tu odjavu i kupoprodajni ugovor , vjerovatno ce ti trazit i fiskalni racun od ugovora . Za probusene tablice zavisi kako budu raspolozeni :D , vecinom ne prave problem . Ako ne istekne mjesec i ako su nove tablice onda mogu ostat .
 
Top