pitanje..golf 4 tdi pd

pitanje..golf 4 tdi pd

e ovako,neki dan sam nesto cackao po autu i nadjem nekakav seraf u jednom crijevu onom vakumskom,to crijevo je bilo iskljuceno i neceg sto neznam sta je i za sta sluzi al stavit cu sliku gdje sam ga ustekao....zanima me za sta sluzi i kakve veze taj seraf u crijevu...
foto0006v.jpg



http://imageshack.us/photo/my-images/155/foto0006v.jpg/
 
dadao_style je napisao(la):
najprije vakum od nečega u kojem je ovo dijelu motora sa cim se veze

negdje oko turbine,nisam siguran jel tacno na turbini ili je pored,ispod crijeva od filtera zraka i iza cepa od ulja..
 
Član
uslikaj malo bolje, da se vidi tacno na cemu stoji, ali ja mislim da imas ovaj vakuum na turbu
 
Član
Ako se ne varam to je malo crijevo, pretpostavljam saraf je oko velicine 6 unutra, e to ti je ubacio prijasnji vlasnik...razlog???

Gasila mu se turbina tj. kada udje u vise obrtaje (ma znas vec pricu)....bla bla bla ukratko to crijevo tj vakum na njemu je odgovoran za gasnje turbine da sprijeci stetu, i kad se ubaci seraf to se zablokira i onda na silu ide, tj puni turbo iznad sigurne razine.

Moj savjet, izvadi saraf, vrati crijevo i odi fino kod mastora nek ti komplet ocisti turbinu i sva crijeva i vozi se ko covjek bez brige
 
Član
Nisi dobro uslikao ali kako mi se cini to je crijevo koje regulise otvaranje i zatvaranje egr-a. Vjerovatno je zacepljen ili je pustao ulje pa ga zatvorio na taj nacin. Opet ne mogu sigurno reci jer nije slika najjasnija. pozzz
 
Top