Pitanje: Farbanje felgi?

Pitanje: Farbanje felgi?

Član
Uzeo sam felge neki dan i bile su ofarbane sprejem u nekakvo sranje koje mi se nikako nije svidjalo. Mislio sam da su samo prefarbane preko originalnog laka i danas kad sam uzeo da skidam lak vidio sam da ih je neko pametan smirglo i poskido dosta originalnog laka. Inace da ne duljim dalje, mimo nosenja felgi nekom drugom da ih farba, da li mogu sam ih ofarbat i kako? Unaprijed zahvaljujem na svakom komentaru koji bude od pomoci. Evo i par slika:

Originalno stanje:

1.jpg

Trenutno stanje:

2.jpg
 
Član
Moze. Ja sam prije godinu-dvije napravio post o lakiranju felgi i to sprejom. I dan danas drzi bez problema. Koristim ih kao Zimske.

1. Nabavi sebi Vodobrusni Šmirgl Papir granulacije 800 - 1000 i 1500 (ako ti se da i 2000)
2. Šmirglaj u tom redoslijedu, dok ne izjednačiš ogrebotine.
3. Onda očistiš sve sa Nitro razrjeđivačem.
4. Zaštitiš dijelove koje ne želiš farbati (navoji, ventil...)
5. U 3-4 sloja nanosiš Lak sprej ravnomjerno. Prvi sloj najtanji, drugi malo deblji...
6. Kad se lak osuši na dodir, predješ još dva sloja bezbojnim Lak sprejom.

Uživaj u rezultatu ! :D
 
Član
posto se niko drugi nije javio da doda, oduzme ili potvrdi zeranov post, radicu ovako kako je on rekao sa nekim manjim razlikama jer svako farbanje je drugacije pa cu postavljat sta i kako sam radio zajedno sa slikama. koga interesuje neka prati temu, koga ne, taj nije pravi Ćuner :D ... do iduci put, pozdrav i hvala kolega Zeran :)
 
Član
Nakon puno puno smirglanja i na srecu nikakvih ozbiljnijih ostecenja:

20150417_175422.jpg

Dosli smo do spric git-a:

20150419_185120.jpg

Dalje ide smirglanje, prajmer, boja, lak ... sve cu slike ubacit :D
 
Član
Evo gotove su, prvi sloj boje:

1.jpg

2.jpg

Onda sam preskocio drugi sloj sa slikanjem, jbga ... al evo prvi sloj sa bezbojnim:

3.jpg

drugi sloj bezbojnog:

4.jpg

Malo je rec da sam zadovoljan. Ispale su sasvim ok. Ima nekih starih sitnih ostecenja koje nisam htio da popunjavam filerom jer mi uopste ne smetaju. Smetala mi je samo stara boja jer je bila ko K, ovo sad je sasvim uredno :D

Evo slika kako je izgledalo prije:

5.jpg

Kad ih namontiram postavicu i kako izgledaju sad. U medjuvremenu cu potrazit druge gume i cepove (i njih cu farbat jer mi je ostalo sprejeva da se ujednace sa felgama). Do iduceg javljanja, pozdrav :)
 
Član
sve sprejem, nemam sprice :D

svaki sprej sam prije upotrebe zagrijao u toploj vodi, na netu sam vidio da to puno pomaze pa eto da potvrdim, pomaze :)
 
Član
Poveca se pritisak u boci, zato se grije. Dobro ispalo nema sta, posebno zato sto to nisi prije radio
 
Član
Danas kupio originalne cepove, 35km. Fale mi jos 4 sarafa ne mogu nigdje da nadjem, ako neko ima duge m12 sarafe da mu ne treba 4 komada nek se javi :)


20150421_192812.jpg
 
ti ovo odradio k'o profesionalac :D EXTRA,ja sam postavio temu ,imam dobre dotc las vegas 17-ke al ispucao Krom,pa izgleda da je teze i skuplje skinut stari krom sa njih nego lakiranje :D
 
Član
kupi SKID za skidanje boje :D ... kolko sam iscito po netu cuda cini sa stare boje (napravi od nje pravu kakicu) :D hahahahaha
 
skid boja ili desol je smrt za boju,,ali za krom pominju neku kiselinu preko 40% , galvanizaciju, pjeskarenje,i sam googlo o tome pa se pogubio :D
 
Član
ja evo i ja sad bas gledam zainteresovalo me. a sto ne bi jednostavno ismirglo kolko mozes, predjes onda vodobrusnim da "pripremis" za lakiranje, gdje budu kakve rupice predji filerom pa spric kitom i onda lagano prajmer, boja, lak i cao zdravo ... sto bi se dzaba zajebavo uopste da skidas ionako nece kod tebe bit tolko dugo da bi bile vrijedne neke vece investicije a manje vise sta god ulozis u njih neces izvuc te pare kasnije :D
 
Top