Pitanje-alarm

Pitanje-alarm

Član
Imam u golfu V cobrin autoalarm spojen preko can bus sabirnice, tj. alarma palim i gasim sa orig. ključem. Pitanje (da provjerim tipa što je ugrađivao): kad namjerno aktiviram alarm i on radi ja sjednem u auto i sa orig. ključem upalim auto i alarm se deaktivira. Da li je to normalno il bi trebala biti blokada motora bez obzira na orig. kjuč?
 
Početnik
ephzhb je napisao(la):
Imam u golfu V cobrin autoalarm spojen preko can bus sabirnice, tj. alarma palim i gasim sa orig. ključem. Pitanje (da provjerim tipa što je ugrađivao): kad namjerno aktiviram alarm i on radi ja sjednem u auto i sa orig. ključem upalim auto i alarm se deaktivira. Da li je to normalno il bi trebala biti blokada motora bez obzira na orig. kjuč?

taj alarm ti ne stiti auto od kradje jer kad dekodirau auto automatski se deaktivira alarm..

ili stavi blokadu dodatnu ili promjeni alarm i stavi onaj koji ima bloakadu neovisnu od originalnog kljuca..
 
gdje si ga ugradio u golfa V??? ja sam imao isto nekakav alarm.. ali nemam mjesta bas previse pod haubom.. i kad zatvorim haubu skroz malo se cuje... skoro nikako...

ali ja sam stavio onaj... kad dirnes po haubi.. on kaze.. please stand back :D :D
i morao skinuti...
 
Član
Znači nije ništa krivo spojeno, takav je alarm i gotovo...

Imaš alarma svugdje za ugraditi, progooglaj malo pa ti iizbaci dostastranica . . .
 
vozdra imam seata ibizu i ima cobru na sebi mislim da je ukljucena blokada motora jer je neko pritisnuo dugme u autu od cobre.znaima me kako da se odblokira i koliko to kosta
 
Pa valjda imas svoj jedinstveni PIN koji si podesio, i kucas ga na unaj taster unutra. Potrazi detaljno uputstvo ako si dobio uz Cobru na nasem jeziku, ili nazovi Komel u Sarajevu. Ako nisi namjestao PIN, onda je on 4 nule ako se ne varam.
 
eeeeeee upalio mi se alarm na autu cobra i nemoze se nikako ugasiti kad stavim kljuc u bravu za paljenje onda se ugasi cim izvadim on svira jel neko zna kako to rjesiti hvalla
 
Top