Pitanje : 4-taktni motor - COK

Pitanje : 4-taktni motor - COK

Član
Ej ljudi imam pitanje ... imam neki kineski motor 4 taktni slican onima ZIP motori ... nece da mi upali ..

Ujtru nece da upali a preko dana hoce i neki dan sam ga parkirao i covjek ga udari autom i padne .. i sad nece nikako da upali samo vergla , nazovem majstora kaze to ti je vjerovatno otisao cok i trazi mi 150 KM sto mi je stvarno puno , pa sam htio da pitam gdje se nalazi taj cok i mogu li kak skinuti il sta vec da radim ??
 
Član
Čok ti je na karburatoru, ja sam ga skinuo sa kosilice i to ti je upravo da po hladnom možeš lakše upaliti. A karburator ti nije više od 50KM da ga jebeš :icon_question:
 
Član
Nemoguce da ti od pada se sjebe tako da nemoze upali,mislim kod nas u servisu ima jedan polovan ispravan karb za 150ccm pa ako si siguran da je on tu je ;) a cok ces poznat po tome sto jedino s karba idu dvije zice u crnom buziru i imas djek na kraju buzira tu se spaja sa ostalom instalacijom djek je il zelen il bjel a cok se nalazi na vrhu karburatora crni je ;)
 
Član
Čok se ne može skinuti jer je problem čime zatvoriti otvore gdje je bio. Prvo promjeni svjećicu, očisti filter zraka. Pogledaj da li je prirubnica između karburatora i glave čitava i je li karburator fino nalegao u prirubnicu i da li su šelne kako treba stegnute. Takođe provjeri crijevo između karburatora i airboxa je li čitavo. Na kraju, još jedan uzrok može biti da su ventili raštelan. Idi nekom majstoru što radi skutere jer sam imao problem da hladan motor samo vergla, takođe sam prvo pomislio na čok ali su bili ventili u pitanju.

Na kraju bi motor upalio (GY6 125ccm 4T) samo uz pomoć start spreja, ali je fazon što pali bez problema kada je vruć.
Usisni ventil se šteluje na 0.10mm a izduvni na 0.15. Negdje ćeš pročitati da treba 0.05 i 0.10 ali smatramm da je bolje malčice veća zračnost.

Evo jedan dobar video za podešavanje zazora:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s0K-ytyjOFg[/video]
 
Član
badboy je napisao(la):
50 ccm je skuter chuza.... mozel se cok skinuti ?

nemozes skinut,uzmi skini karburator ocisti ga pregledaj svjecicu onu lulu sto drzi svjecicu,filter zraka kutiju njegovu sve ocisti i pregledaj ;)
 
Provjeri da se cok nije otpojio,ako nije onda upali motor i drzi ruku na coku nekih 2-5minuta i gledaj jel se grije ako ne skini ga isto uradi i gledaj oce igla se spustit
 
Član
Napravio sam :) Zaboravio sam reci ... ... Problem je bio oko kurble , al neznam ni ja kako sta ,valjda mi je falio jedan dio neznam kak da kazem varijator i nije mogao da upali uvijek na prekidac vec mu je trebala i kurbla , majstor samo stavio kurblu zavrnuo serafe i motor upali i ev dan danas radi
 
badboy je napisao(la):
Napravio sam :) Zaboravio sam reci ... ... Problem je bio oko kurble , al neznam ni ja kako sta ,valjda mi je falio jedan dio neznam kak da kazem varijator i nije mogao da upali uvijek na prekidac vec mu je trebala i kurbla , majstor samo stavio kurblu zavrnuo serafe i motor upali i ev dan danas radi

isto ko da si reko nije mi auto htio upalit jer sam pogresno ubacio kljuc a kvacilo mi je potroseno :lol:

kakve sad veze variomat tu ima? nisi valjda mislio vozit bez njega? :icon_rolleyes:
 
Član
SpidiBrate je napisao(la):
badboy je napisao(la):
Napravio sam :) Zaboravio sam reci ... ... Problem je bio oko kurble , al neznam ni ja kako sta ,valjda mi je falio jedan dio neznam kak da kazem varijator i nije mogao da upali uvijek na prekidac vec mu je trebala i kurbla , majstor samo stavio kurblu zavrnuo serafe i motor upali i ev dan danas radi

isto ko da si reko nije mi auto htio upalit jer sam pogresno ubacio kljuc a kvacilo mi je potroseno :lol:

kakve sad veze variomat tu ima? nisi valjda mislio vozit bez njega? :icon_rolleyes:

:lol::lol: Lud zbunjen normalan :lol:
 
Član
Kupis akumulator i palis na dugme :))) a sto se tice karb.. kod Stanke iz zivinica karb nije vise od 60 KM da ga jebes lik ima Zmijinih ociju ako treba :)))) lik je prejeftin ;)
 
Top