Pitanjce vezano za motore

Pitanjce vezano za motore

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Već sam jednom postavio slično pitanje al ga nisam formulisao pravilno tako da nisam ni dobio odgovor,

Naime, u čemu je razlika između VW-ovih motora 1.9 TDI PD od
66 KW
74 KW
85 KW
96 KW
i na kraju

110 KW

jel samo u elektronici, ili diznama turbini ili čemu već?

Hvala,
 
Član
vec sam ti ja odgovorio na to pitanje kad si poslao prosli put,pronadji sta sam ti napisao pa cu ti objsniti ako je nesto nejasno.
 
Član
Izvinjavam se na ulijetanju u temu, ali i mene zanimaju isti podatci. Elmo i SM Chip Tuning, trazim citav dan tu drugu temu u kojoj je pisano o ovim motorima, al ne mogu da nadjem. Bio bih zahvalan ako bi neko ko zna koja je to tema, ovdje kopira link do te teme. Hvala.
Naime...imam u planu kupovinu automobila. Kad se sve sabere i oduzme na kraju ispadne da bi mi nekako naj pogodniji bio golf 4 TDI za ovo novaca sa koliko raspolazem. Ali kao sto i sami znate TDI je sirok pojam.
Na ovom linku imaju svi TDI motori koji su ugradjivani u golf 4
http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk4
Znaci....zadnjih 7 motora na tabeli sa linka su TDI. Surfajuci netom nailazim na podatke da su motori 66/81 KW sa bosch pumpom dok su ostalih 5 pumpa-dizna. Posto nisam neki brzac za volanom moje potrebe bi uveliko zadovoljila ova dva najslabija TDI motora (66/74 KW). Ova 2 motora imaju odredjeni broj razlika koje ja trenutno neznam pa bih zamolio za pomoc, odnosno, zamolio da mi neko ko zna nabroji koje su to razlike, koje su prednosti i mane izmedju ova 2 motora. Hvala.
 
Član
Ajmo ekipa....bio bih zahvalan na malo pomoci ako moze :)

Sa kojim motorom kupiti golfa 4? 66kw bosch-pumpa ili 74kw pumpa dizna?
Auto bi se koristilo za odlazak na posao, otic do grada na kafu, odvuc se na zasluzeni godinji odmor do mora i sl. , nista specijalno, nikakva jurnjava. Vala da budem iskren (uz svo duzno postovanje ekipi koja ovdje obitava), nebi se tu nista cipovalo i nabrijavalo.
Koji je motor zahvalniji?
Koji je motor kvarljiviji?
Koji je skuplji za odrzavanje i koliko? (pretpostavljam da je PD, ali koliko % otprilike?)
Pretpostavljam da je za ovaj 74kw i registracija skuplja ili su u istoj klasi? ...i stvari slicne ovima..
ajde napisite par recenica, nemojte da vam bude mrsko :)
 
Član
Salas je napisao(la):
Ajmo ekipa....bio bih zahvalan na malo pomoci ako moze :)

Sa kojim motorom kupiti golfa 4? 66kw bosch-pumpa ili 74kw pumpa dizna?
Auto bi se koristilo za odlazak na posao, otic do grada na kafu, odvuc se na zasluzeni godinji odmor do mora i sl. , nista specijalno, nikakva jurnjava. Vala da budem iskren (uz svo duzno postovanje ekipi koja ovdje obitava), nebi se tu nista cipovalo i nabrijavalo.
Koji je motor zahvalniji?
Koji je motor kvarljiviji?
Koji je skuplji za odrzavanje i koliko? (pretpostavljam da je PD, ali koliko % otprilike?)
Pretpostavljam da je za ovaj 74kw i registracija skuplja ili su u istoj klasi? ...i stvari slicne ovima..
ajde napisite par recenica, nemojte da vam bude mrsko :)

Prijatelju bilo koji od ovih TDI motora da uzmeš nećeš se pokajati, ako ne jurcaš onda je najbolji izbor 66 KW, može da potegne, pouzdan, mali potrošač,

Moj stari ima Škodu Octaviu 2003 godinu sa TDI motorom od 66 kw sad na sati uma 250 000 kilometara nikakvih problema,
 
Član
Kolika je razlika u buci (buka) izmedju ova gore 2 navedena motora? Je li PD koliko tisi?
 
Član
PD je najbolji motor koji je VAG ikad napravio tako da uzmi PD ako vec mozes da biras.

Jedina slaba takcka PD motora je zamajac a sve ostalo je extra kvalitetno i mnogo bolje i ljepse je voziti PD od obicnog TDI motora sa bosch pumpom.
 
Član
Okaj, hvala na odgovoru. Znaci....go for pd74
Jel moze jos par smjernica na sta bi trebao pripaziti kod kupovine, tj. na koje djelove motora da se obrati paznja?
Vidim da se po forumu uveliko prica o vjeku trajanja turbine, o cijenama dizna, dimenzijama i slicnim stvarima...E sad....nije da cu kupit auto na coravo, gledat cu da kad se bude pazarilo, da i majstor ide samnom da ga pregleda. Ali eto nije s goreg da me i vi malo uputite u neke stvari oko ovog motora da i ja mogu malo gurnut njušku pod haubu :) , mada i nemoram...al et. A vala pravo da vam kazem imao sam u planu i limara povesti da i on pregleda djelove auta iz svoje branše, od viska glava ne boli.
Kakav ide vas redosljed pregleda prilikom kupovine auta?

1. Utvrdit jesu li dobri brojevi motora i sasije..
2. Mjerenje kompresije..
3 . ......

Je li ima neka tabela kako se to sve radi? Ja se izvinjavam sto ce mozda neko pomislit kako postavljam ovako banalna pitanja, ali sta da radim kad nemam iskustva. Ovo je prvo auto koje kupujem sebi za svoje pare i stvarno ne bi volio da se oprzim, kao sto se neiskusnim pojedincima (kao sto sam ja) zna desit :icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top