Pitanja za promjenu skoljke

Pitanja za promjenu skoljke

Član
Pozz svima

novi sam ovdje i nadam se da cete me razumjeti...Mislim da je ovo pravo mjesto za moja pitanja...

Naime imao sam udes i skoro citava desna strana mi je sjebana...
Eh sad nasao sam jedno auto isto moje (godiste, motor, izgled, boja, SVE) ali je na stranim papirima. Raspitao se kod auto limara oni mogu da mi "izrezu" stranu sa ovog drugog auta i zavare na moje ali ruke bi me kostale oko 400km sa jos nekim sitnim promjenama (plastika, karambolke)... Meni je za sad to jedina opcija ali iskreno zao mi je kvariti ovo drugo auto jer je u voznom stanju i bas je ocuvano...

Zanima me da li je moguce promijeniti citavu skoljku ? Znam da dosta problema pravi broj sasije ali kako bih se moglo i da li bi se moglo izvesti ?
 
Član
a zasto svi novi clanovi ne postuju pravila foruma....:D predstavi se pa cemo pricati....:D :D

jos jedan padobranac...:D
 
Član
ma pomoci cu samo se predstavis prvo... sve zavisi koje je auto sto se mene tice... mozes ti prekucati broj sasije odrade to ljudi dobro ali to ti ne bih preporucio ako ides preko granica...;) opet nek me iskusni isprave...:D
 
Dado16v je napisao(la):
ev sad cu... jbt ako radi toga neces da pomognes ako znas nesto stvarno si pakas :D

ne znam drug pomogao bih ti neka ti to iskusniji i strucnji kazu za problem a samo sam dao savijet za predstavljanje ;)
 
sve se moze uraditi, e sad pitanje je koje auto je u pitanju, naravno moze se broj sasije prekucati, a ako je auto to drugo regulara probaj njega legalizovati kao u dijelove pa vidi dodje li to jeftinije,,

u svako slucaju, jebada kako god okrenes, vazda ces imati neregularno auto, izuzev ako ti odsjelu i zavare tu stranu, a pitanje je kako ce to uraditi, jbg, milimetar tu mnogo znaci......
 
Član
zen3dom je napisao(la):
sve se moze uraditi, e sad pitanje je koje auto je u pitanju, naravno moze se broj sasije prekucati, a ako je auto to drugo regulara probaj njega legalizovati kao u dijelove pa vidi dodje li to jeftinije,,

u svako slucaju, jebada kako god okrenes, vazda ces imati neregularno auto, izuzev ako ti odsjelu i zavare tu stranu, a pitanje je kako ce to uraditi, jbg, milimetar tu mnogo znaci......

Drug regularno je i ovo drugo auto ali registrovano u Sloveniji, ima papire i sve ostalo.
Ima covjek masine i sve te pizdarije i u milimetar moze to odraditi...nesto kompjuterski..neam pojma ne razumijem se bas u to.. ali hocu da vidim ima li kakvo bolje rjesenje... Za brojeve sasije znam gdje su (3) e sad kazu da ima negdje jos sakrivenih ali to cu gledati u slucaju da odlucim prekucati...
 
Član
moze se promijeniti skoljka . . . treba sve prebaciti sa starog auta na novu skolju , otici prijaviti da se stara skoljka nije mogla napraviti da je za otpad, ta nova skoljka se vodi kao dio koji si kupio tj napravish racun samo da si kupio skoljku od prodavca . . . odvojis stotinjak km ili manje neznam tacno za atest da se sve ovjeri i promjeni br sasije u saobracajnoj i auto ti je legalno 100% sve po PS-u i mozes gdje hoces sa njim nema nikakvih problema . . .
 
Član
ja sam imao isti slucaj i ja sam dao da mi odsjeku i navare taj dio sto je otisao..nisam se zelio zezati sa papirima i to,mislim da ne moze to bas legalno..
 
nihad3tzo je napisao(la):
moze se promijeniti skoljka . . . treba sve prebaciti sa starog auta na novu skolju , otici prijaviti da se stara skoljka nije mogla napraviti da je za otpad, ta nova skoljka se vodi kao dio koji si kupio tj napravish racun samo da si kupio skoljku od prodavca . . . odvojis stotinjak km ili manje neznam tacno za atest da se sve ovjeri i promjeni br sasije u saobracajnoj i auto ti je legalno 100% sve po PS-u i mozes gdje hoces sa njim nema nikakvih problema . . .

evo covjek ti je sve rekao posto je to drugo auto regulara,,,,, znaci no komplikacija...
 
Član
nihad3tzo je napisao(la):
moze se promijeniti skoljka . . . treba sve prebaciti sa starog auta na novu skolju , otici prijaviti da se stara skoljka nije mogla napraviti da je za otpad, ta nova skoljka se vodi kao dio koji si kupio tj napravish racun samo da si kupio skoljku od prodavca . . . odvojis stotinjak km ili manje neznam tacno za atest da se sve ovjeri i promjeni br sasije u saobracajnoj i auto ti je legalno 100% sve po PS-u i mozes gdje hoces sa njim nema nikakvih problema . . .

Drug hvala ti, dao si mi nade :)
ako mozes odgovoriti samo jos na ovo....

Trebaju li papiri od ovog auta sto je na stranim tablama ?
i
kako bih napravio taj racun?
 
Top