Pitanja u vezi sa skuterima [POMOC]

Pitanja u vezi sa skuterima [POMOC]

Član
i samo jos da dopunim,, ako kupis polovan motor registrovan trajno, i ti sad hoces da ga prevedes na sebe, tad gubis registraciju, moras a i ti ponovo registrovat

( i kod nas u Živinicama još uvijek je trajna registracija do 49 ccm, a i ako se ukine nista mi nece znacit ionako ganjam 125 ccm :D )
 
DaMs-82 je napisao(la):
Buldog je napisao(la):
Citajuci ove postove vezano za registraciju, ne znam kako kod vas, ili je to mozda samo na USK (mada ne vjerujem), al po novom zakonu i skuter se registruje godisnje.

Znaci nema vise trajne registracije, samo polica da se placa. Nego je svake godine registracija i za 49ccm.

Kod nas je jos uvijek trajno,ali se prica da se ukida i da ce biti godisnja registracija...

evo iz prve ruke , ja kupio i preveo pa registrovao polovan skuter prije 20 dana. Dobio sam novu tablicu i vlasnicku i saobracajnu u kojoj pise da je trajno registrovan, ali dobio sam i onu markicu-stiker na kojoj je oznaka da je registriran do 11/2013 i nju obavezno moram zaljepiti na skuter. Dalje su mi rekli , svake godine moram na tehnicki (25KM ) i platiti godisnje osiguranje 17 KM i stiker 5 KM ....eto to vam je Bosna , u saobracajnoj stoji da je trajno registrovan ,ali svake godisnje moras na tehnicki i platiti jos osiguranje i stiker, tako da nemam pojma sta je ovdje trajno registrovano ,ali kako rekoh ovo je Bosna ...
 
Pretpostavljam da trajno registrovan znaci da ne moras drzavi placati ostale obaveze: putarina, neke poreze, dodatne troskove koji idu standardno uz regostraciju motora ili auta...
Koliko ja znam ne postoji trajno osiguranje ili trajni tehnicki pregled, tako da se to mora placati svake godine...
 
alfa156sarajevo je napisao(la):
Pretpostavljam da trajno registrovan znaci da ne moras drzavi placati ostale obaveze: putarina, neke poreze, dodatne troskove koji idu standardno uz regostraciju motora ili auta...
Koliko ja znam ne postoji trajno osiguranje ili trajni tehnicki pregled, tako da se to mora placati svake godine...
da piše u saobračajnoj da je trajno registrovan ,ali svake godine moram platit tehnički ,osiguranje i stiker . Sad sam platio kod prevoda putarinu i bog zna sta , kad me izaslo 180 KM
 
Top