Pitanja i Odgovori vezano za LPG u Vozilima

Pitanja i Odgovori vezano za LPG u Vozilima

Član
Ukoliko imate problema sa vasom LPG instalacijom, ili pitanja vezano za cijene pojedinih uredaja LPG sistema kao i usluge servisiranja. Zamolio bi vas ovdje da pitate i ja sam spreman da odg. na sva vasa pitanja.

U buduce POST-ovacu par nasih projekata koje smo dosad uradili, izdvojicemo par neuobicajnih auta kao i standardnih par auta iz nase arhive.

Pozdrav od ATIKER-a
 
Član
Evo ja cu prvi. Na astri G imam ugradjenu plinsku instalaciju. Radi super, samo me nervira pokazivac nivoa plina u boci (ona skala sa 4 LED)

Kad je pun svijetle sve 4 LED. kad se potrosi plin, ono zapisti, ali svijetle jos uvijek dvije diode.

A prije mi je bilo obrnuto. Kad je pun, pokazivalo samo dvije diode. I majstor mi sad ovako namjesti... Nisam mu se vise ni zalio na to, nije sad neki belaj, ali eto.

Da li je ti jeto poznato? ECU je STAG, boca Atiker.
 
Član
Kod dosta ljudi zeza pokazivac...kod mene na duzim turama ako je pri kraju padne na 3 lampice...onda padne na dvije i vozis jos 3-4km i izbaci crvenu od benzina...ako palim-gasim auto kad je pri kraju dok vozim po gradu onda prikazuje dobro...
moguce da izmjeri pri paljenju kad je nivo miran u boci...a dok vozis ljulja se pa ne prikazuje dobro... ja sam s tankom od 30l prelazio 290-340km gradske i tako sam pratio potrosnju...otvorene mogao nagulit 450km ako ne gazim i to je to...kod kolege isto na vektri blesavi pokazivac...prati kilometre i to je to...isao da mu stimaju i uvijek isto...
 
Član
Evo ja cu prvi. Na astri G imam ugradjenu plinsku instalaciju. Radi super, samo me nervira pokazivac nivoa plina u boci (ona skala sa 4 LED)

Kad je pun svijetle sve 4 LED. kad se potrosi plin, ono zapisti, ali svijetle jos uvijek dvije diode.

A prije mi je bilo obrnuto. Kad je pun, pokazivalo samo dvije diode. I majstor mi sad ovako namjesti... Nisam mu se vise ni zalio na to, nije sad neki belaj, ali eto.

Da li je ti jeto poznato? ECU je STAG, boca Atiker.
Los odabir senzora dovodi do toga da komjuter laze nivo plina, AC Stag sistem ima jaku opciju odabira senzora nivoa tako da se mnogi zbune u tome. Dakle potrebno je podesit senzor adekvatno i naravno kompatibilnost izmedu senzora i racunara.
 
Član
Kod dosta ljudi zeza pokazivac...kod mene na duzim turama ako je pri kraju padne na 3 lampice...onda padne na dvije i vozis jos 3-4km i izbaci crvenu od benzina...ako palim-gasim auto kad je pri kraju dok vozim po gradu onda prikazuje dobro...
moguce da izmjeri pri paljenju kad je nivo miran u boci...a dok vozis ljulja se pa ne prikazuje dobro... ja sam s tankom od 30l prelazio 290-340km gradske i tako sam pratio potrosnju...otvorene mogao nagulit 450km ako ne gazim i to je to...kod kolege isto na vektri blesavi pokazivac...prati kilometre i to je to...isao da mu stimaju i uvijek isto...
Moram dodati da su sernzori nivoa jako osjetljivi na udar, jako brzo se stresu i gubi se njihova ispravnost takode moram dodat da je to ustvari magnetno pokazivanje kolicine u rezervoaru i da se po pravilima plinska boca vaga da bi se ustanovila tacna kolicina. Takode u bocama nema komora kao sto je to na benziskim rezervoarima slucaj pa u krivinama minimizira ljuljanje i stvaranje valova tecne faze plina.
 
Član
Da li steti instalaciji ako se podesi veci pritisak na isparivacu. Konktetno 1.3bar?
Radni pritisak plinske instalacije je 1.15 do 1.20 ukoliko nije motor sa turbinom. Motori sa turbinom treba da imaju pritisak od 1.35 do 1.50 ovisno od tipa i jacine turbine.

Svi ostali parametri naravno da skode ne samo motoru nego kopletnom autu.
 
Član
A motorima koji su automatici koji ulaze u crveno sa obrtajima?
Takodje ne zanima kad ujutro palim auto pritisak na isparivacu je oko 1.6 a kad se ugrije dodje na temperaturu koju sam podesio npr 1.2. Treba li to da se desava. Isparivac je presao 3000km
 
Poslednja izmena:
Član
Kod mene je komplet oprema Atiker, taj pokazivac je u pocetku kolko tolko bio precizan,kasnije sve gore i gore.
 
Član
A gledaj, precizan je on. Ali radi samo na dvije lampice, ako ste me skontali.

Dok u volvu, doduse bolji je ecu, precizna je do bola. Kad je pun, pokazuje da je pun. Kad se upali crvena LED, imam jos ca 100km voznje...
 
Član
Pozdrav, novi sam ovdje, imam Fiat Bravo 1.4 66kW sa "Landi Renzo" lpg sistemom...
Ovo mi se desava, znaci kad upalim auto i poslije minut-dva prebacim na LPG, sve ok, auto super radi, zavrsim sa voznjom i hocu da prebacim na benzin prije nego sto ugasim auto, cim prebacim, ugasi mi se auto(ako je u stanju mirovanja, ako nije osjetim mali trzaj i nastavim voznju). E sad kada naredni put pokusam da upalim auto, motor teze pali, vise mu vremena treba da se "vergla", a kad uspijem upaliti,neravnomjerno radi na benzinu prve dvije-tri minute i kad pokusam da dodam gas, ne prima. Ovo mi se ne desava kad vozim konstantnk na benzin... Jel neko zna u cemu bi mogao bit problem da ne lutam po servisima...
 
Član
Gasi pumpu goriva dok ti je na plinu i nema pritiska kad ga prebaciš u leru i ugasi se. Kad se krećeš, zbog inercije i mjenjača u trenutku prebacivanja na benzin, motor nastavlja da radi, dobije pritisak i nema problema. Probaj voziti na leru i prebaciti na benzin i isto će ti se ugasiti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Gasi pumpu goriva dok ti je na plinu i nema pritiska kad ga prebaciš u leru i ugasi se. Kad se krećeš, zbog inercije i mjenjača u trenutku prebacivanja na benzin, motor nastavlja da radi, dobije pritisak i nema problema. Probaj voziti na leru i prebaciti na benzin i isto će ti se ugasiti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

a da li je dobro podesiti tako da se gasi pumpa, dok je na plinu?
 
Top