Pisti mjenjac na Golfu 2 TD

Pisti mjenjac na Golfu 2 TD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prije 15 dana mijenjao ulje u mjenjacu (sipao 80W90) i evo veceras poce da pisti (zvizdi) u 3. i 4. brzini, ne tako jako, ali dovoljno da se cuje. A salta se odlicno, bez ikakvih problema. Da li su u pitanju sinhroni ili gustina ulja ili...?
 
Član
A mozda nisam nasuo dovoljno ulja? Stalo je oko 1.5l, a trebalo bi 1.8. Mada, mozda nije staro svo izaslo.
 
Član
trebalo bi 2 litra stati. Ako je stariji od 87. godine, onda sipas u otvor sa strane dok ne pocne izlaziti, ga zavrnes, i dospes jos pola litre kroz otvor za pinjon brzinomjera.
 
Član
92.god. Sipao sa strane dok nije pocelo izlaziti, doduse gusce je ulje pa je sporo islo. Da li da dosipam tamo gdje je pinjon?
 

IGY

Član
nemas ulja, dospi kroz pinjon slobodno
meni se isto desilo nedavno sa ibizom zvizdao u petoj pa u cetvrtoj i na kraju zaribao, kad ono ja nisam imao kapi ulja, sreca dosuo ulje i proslo sve
 
Član
Ne bi trebalo da to godiste treba dosipat kroz pinjon. Ali svejedno 2 litra treba stati. Nije dobro ni previse nasuti, stvori se pritisak pa izbije uljne semeringe na poluosovinama.
http://www.brokevw.com/020oil.html
 
Član
Evo da javim, ustanovio sam da su pistale gume (stavljene Barum Polaris 2) i cim su prestale kise, prestalo pistanje :icon_redface:. Znaci mjenjac je u redu :icon_smile:
Jedva sam odgonetnuo, kad dodajem gas vise pisti, ma razvaljuje. I cim se osusi asfalt, ne cuje se ziv :cool:
Zale se ljudi da ta guma zna da pisti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top