Pioneer

Pioneer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo da ovaj podforum ne bude prazan,stavio sam za temu ovaj odlicni SUB koji je prihvatljive cijene,a daje za svoju cijenu mnogo...u pitanju je 306C,ne znam koliko ste upuceni ali ja licno nisam nesto odusevljen sa sony SUBovima,jednostavno oni samo "udaraju",mislim oni su dobri ako se zeli postici da raja cuje na nekoliko metara sta se slusa u autu i da se divi,a cemu se divi samo "udaranju",medjutim po meni pioneer je mnogo drugaciji,"udaranje" mu je nekako mekse i uho puno bolje podnosi taj zvuk...taj SUB je nepoderiv i pruzit ce vam mnogo zadovoljstva naravno ako ga gura dobro pojacalo...ali da ne idem OT tema je pioneer

Evo slike...



..i karakteristike:
-evo posto sve ove podatke pisem iz iskustva ispravite me ako sam pogrijesio...jedna vazna karakteristika sto se tice ovog SUBa je da treba dosta jeko pojacalo da ga gura...jer pojacalo je to koje odreduje kako ce se SUB cuti...sto jace pojacalo to je bolji zvuk,medutim ni tu ne treba pretjerati jer moze da izgori,ali o tome drugom prilikom
-12"
-nominal input power:400 Watt(to se gleda,jer laicki receno da sada ne duzim ono 1000w ili 1300w sto pise ne znaci nista vazno je ovo tj nominal input power,a ovo drugo je maximalna snaga)
-max power:1000w
-postoji i verzija dvc(u prevodu Dual voice coil subwoofer)
-osjetljivost 89db
 
Putovanja.ba
Administrator
Moj san su ova dva u gepeku, a da ih gura jedan D clas isto od paje.
 
Ja sm razmisljao (ako Bog da kad se bude imalo) o onom pioneer-ovom vuferu od 1000 wati. Nije ni nesto skup 150 km ali moram uzet i pojacalo.
 
Putovanja.ba
Administrator
To je taj koliko ja znam. Ako mislis na onaj sa 400RMS i 1000 max
Jer po cijeni zakljucujem da je to taj ;)
 
Član
ima mi jaran 306-cu lupa pravo ko hoce da kupi preporucio mu bih i d class pojacalo pioneer ima da ga razvali
 
Putovanja.ba
Administrator
To pojacalo moze komotno ovkva dva da gura. Cudo je i sub i amp.
 
Putovanja.ba
Administrator
E moj Fiesta, ja ga sanjam svake noci, kako gura dvije 306-ice ja cu u 25 biti nagluh ako to uzmem, a ti ces dogodine :lol:
 
Legend
moj next projekt je 2x pioneer 306 al dvc (double voice coil)dupla zavojnica,podnosi 2 OHM-a otpora,na pojacalo sinuslive sla 1500 , sluso sam ovakav setup u covjeka i odusevljen sam ....
 
Fiesta_Boy je napisao(la):
druze cera ja sam o njemu i pisao...procitaj text-ic
;-)

Sorry nisam imao vremena da citam. Nemoj se odma ljutiti. :) Sala. Ljudi za koliko bi se moglo nabaviti polovno pioneer-ovo pojacalo koje bi moglo da gura taj vufer. Samo me cijene interesuju.
 
Putovanja.ba
Administrator
Pa mozes novo za 400KM naci da ga gura, to ti je ono od 760W nemogu sad da se sjetim tacno modela. Pioneer-ovo je uglavnom ;)
 
ma do 400km se moze naci fino pojacalo da gura 306-icu ali moras racunati da je dobra bass-reflex kutija 100km...pa onda kablovi...i te sitnice...ajd Cera objasnit cu ti jos bolje na okupljanju ima se o tome pricati nadugo i nasiroko....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top