PIK OLX nova pravila za nekretnine

PIK OLX nova pravila za nekretnine

Član
Je li neko od Vas slucajno na PIK-OLX-u, upoznat sa valjda novim pravilima gdje za nekretninu i objavu traze 30 pikredita, i to od juce meni stiglo obavjestenje, gdje skinu sa pretrage oglas, odn.drugi ga ne vide dok ne AKTIVIRAS oglas, za sta ti treba 30 kredita odn. 3KM, za 30 dana???
Da li je neko upoznat sa ovim, i sta Vi mislite o tome, evo citiram ih:

"VAŽNO OBAVJEŠTENJE: Sve nekretnine objavljene od 15. Septembra 2015. godine, će biti pregledane i verifikovane od strane OLX tima za nekretnine. U cilju poboljšanja kvaliteta izlistanih nekretnina, standardna objava se naplaćuje (samo 3 KM) i Vaš oglas će biti aktivan mjesec dana.
U slučaju bilo kakvih pitanja, pozovite nas na broj 033 407 713 (Radnim danima od 9h do 17h)!

Takodje, kako ih "uze" OLX, odose u komercijalu, niko ne odgovara na pitanja, po blogu pisu glupost do gluposti (ono o zagrijavanju vozila zimi), i prijave se uopste ne uzimaju u razmatranje...bar sto se mene tice.
 
Poslednja izmena:
Član
Ma odgovaraju na pitanja samo malo sporije....al puno je budala svih vrsta na piku. Trebaju da uvedu kao paypal, plati burazeru 10 maraka za učlanjenje pa ti mi vratimo kad verifikuješ podatke...ovako kamara djece i drugih neozbiljnih likova.
 
Član
Odlicna prilika za Market.ba ili neki treci subjekt da se ukljuci u trku medju oglasnicima. Veca konkurencija povlaci bolje uslove za korisnike.
I treba malo zdrave konkurencije u svemu pa i u ovome, jer gdje god je monopol potrosaci ispastaju...a ovo su trebali bar najaviti a ne odjednom bez icega obrisu oglas.
 
Član
Ma da ce bogdom svaki oglas naplacivat, i da se privatne poruke i javna pitanja skroooooz uklone, ko je zainteresovan imas broj nazovi , a ne objavis auto, ljudi nude sijeno, rezanu gradju , rashladne vetrine, kosnice sa pcelama itd ne moze covjek ni popamtit kakve se sve gluposti nude
 
Član
Sa ovim uvodjenjem naplate dolazim do zakljucka da sam u pravu sto vec duze vrijeme sumnjam kako Pik/OLX lazira statistiku pregleda, i da je puko izvlacenje love.
Zasto sam dosao do ovakvog zakljucka:
- Oglas mi je ranije bio na sedmicnom obnavljanju. Svake sedmice gotovo identicna skala pregleda a ono sto mi je sumnjivo je da oglas koji je star vise od godinu dana, i identican kroz taj period (slike, opis, manje-vise cijena) redovno gleda isti broj ljudi.
- Ono sto mi podgrijava sumnju je situacija danas. Poslije uvodjenja naplate, nekoliko dana nisam aktivirao oglas. Tek sinoc to uradih. Udjem danas na statistiku i vidim da je oglas pregledan isto puta koliko i kada NIJE BIO AKTIVAN I VIDLJIV ?!?! Odakle pregledi ako nije aktivan i vidljiv?!
Kontam, da nisu podesili auto-statistiku da prati novi sistem aktiviranja...
EEjNL3A.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
@Knezho pretpostavljam da si u pravu, jer sam i ja nekoliko puta posumnjao u slicne stvari i evo ti si dokaz toga.
@Dzeniii problem je druze sto svaka "susa" pise i postavlja oglas, i ne postuje pravila, jos kad ne stavi cijenu, pa treba npr.zato sto si ti ili ja kupac npr. jakne kozne koju ja trazim sad da nazovem njih 20 koji su stavili oglas bez cijene da bi mi svaki od njih rekao da je to 400-500 KM sto naravno necu dati...vrijeme provedeno puta cijena poziva, pa ko je lud da gubi vrijeme i novac na to. Sa time se ne slazem, a ako je oglas OK i ako je neko ozbiljan kao sto i sebe dozivljavam naravno da cu nazvati, a ako nema cijene ja nikad, niti cu, nekoga nazvati, nego posaljem poruku i pitam a ako dobijem odgovor koji mi odgovara nazvacu i dogovaracu se, i pitam se ko jos to zove za nesto sto nema cijenu...sem u izuzetnim slucajevima. Slazem se i mislim da reda treba zavesti, ali pravilno i sistematski krenuvsi od toga da pri objavi masu stvari treba usloviti da bi nesto bilo objavljeno, zarad svih nas koji i prodajemo i kupujemo. Treba li spomenuti da postoji opcija u oglasu da ne zelis da te kontaktiraju putem javnih pitanja, cini mi se da ima i za poruke. O gramatiki u oglasima i tekstovima da ne pricamo...
 
Poslednja izmena:
Top