PIK fails

PIK fails

Član
Jeste u pravu. Da je greska u pisanju, npr 2080 umjesto 2008, ili kao na novcanici od 5KM sto su cirilicom pisali RET umjesto PET, onda bi bilo opravdano.

Ovako uzmes cekic i majzl, malo izkujes neke greske, i vrijedi 20x vise??? Ma nemoj?
Nisam gledao artikal, ali na to sam mislio sto si ti napisao.
Evo pogledao sam, ne razumijem se u numizmatiku, ali poznajem jednog koji za neke gluposti sto bacamo zgrne pare. Npr, neko je u stanju platiti mnogo vise za novcanice u opticaju ako su poredani serijski brojevi i slicne gluposti. Ne zelim da ulazim u raspravu, ali nekom je ova "greska" u kovu interesantna.
NHF i LP.
 
Poslednja izmena:
Član
Jeste u pravu. Da je greska u pisanju, npr 2080 umjesto 2008, ili kao na novcanici od 5KM sto su cirilicom pisali RET umjesto PET, onda bi bilo opravdano.

Ovako uzmes cekic i majzl, malo izkujes neke greske, i vrijedi 20x vise??? Ma nemoj?
Covjek je objasnio. Isti slucajevi se desavaju i u filateliji. Famozna je americka markica na kojoj je avion odstampan naopako, i u pitanju je ako se ne varam samo jedan tabak takvih. Njihove cijene su milionske.
 
Član
nisu nipocemu skuplji, samo je fazom sto su to pretezno trazenija auta, modernija i vise mladalacka, vise za sporta za brzina i krivina dok je mercedes za starije osobe za kuliranja i putovanja i uzivanja u voznji. Ovdje nije na cijeni mercedes recimo dok negdje jeste. Kod nas je golf na cijeni a to nista ne znaci da je bolji od mercedesa, nije bolji i nikad nece ni biti. Ti mozes vani uzeti bmw e36 za 1500 eura u dobrom stanju ali e30 ne mozes, e30 je jaaaak bio i bice na cijeni jer je to ikona BMW-a. E34 je takodje ikona a jos tek ako se radi o M5... Ta ce auta tek sada da sobiju na cijeni, e30 je vec dobio dobro i za par godina ce jos da dobije. I jos jedna stvar tu igra sto e30 se moze drzati sa novijim puno autima od sebe i nositi se s njima moze a ima preko 30 godina. Ta auta jednostavno imaju ''ono'' nesto dok druga nemaju... Mercedesi su teski i glomazni i nisu za trka i nemaju onako nekisada izgled pa da mozes sad reci jes dobar kad se uradi, oni su klasika,
a ni sportskog duha bas nemaju, nemaju visokoturaznih motora ato vecina trazi, da imaju snage, u mercedesa su puno kubika a malo konja i to je nepoderivo i mogu po milion km preci i oni su napravljeni za uzivanja u laganoj voznji i udobnosti i za duga putovanja u sigurnoj i udobnoj voznji. Kod nas nisu na cijeni ali pogledaj minka koliko je u njemackoj w115 minka, ja je imam kod majke u garazi 40 godina joj :) ako ti mislis da je razlicito njemacka i bosna, nadhi mi e30 u dobrom stanju da je a da kosta 2000km, kazem ti neces ga naci ispod 5-6000km i vise (uska stoplampa).
Nazalost e34 nikad nece postati kult kao e30. Sljedeci bmw koji MOZDA prismrdi je e39/46.
 
19e81da2bfc8b504ed8f672baf8601c5.jpg

b87a3e7c48dc9a20ce3a863a4c6952bc.jpg

Ne znam ko je gori ovaj sto prodaje ili ovi sto pitaju..
Bombina, bombina, bombina, bombina........
 
Top