Pežo 307 - Antifriz u kabini i smrad klime

Pežo 307 - Antifriz u kabini i smrad klime

Član
Pozdrav svima,

Već godinama imam nerješiv problem sa smradom klime, nema sta nisam radio sa sprjevima, pjenama, onim aparatom što pušta paru. Skidao mi je jedan momak tablu i čistio hladnjak i isparivač, ali u autu, nije vadio vani, i sve je bilo kratkog vijeka i smrad se vraća. Danas sam primijetio kada sam čistio auto da je mokra ona spužva ispod tepiha. Tepih nije bio mokar i ja sam ovo i nekada davno primijetio ali sam mislio da mi je to pokvašeno od nogu pa nije moglo da se osuši jer je ispod tepiha. I danas to izvadim i vidim da je dosta mokro i da je masno. Kontam da jedino može biti antifriz? I to izgleda baš pomalo kapa jer mi nikada nije tepih bio mokar. U pitanju je vozačka strana, a na suvozačkoj je jedva osjetno vlažno. Da li je moguće da zbog ovoga smrdi klima i šta mi je činiti da ovo riješim i može li se uopšte riješiti bez zamjene dijelova i skidanja table? Danas evo sušim tu spužvu pa ću je ponovo vratiti i provjeriti šta se dešava nakon para dana, ali bih volio da čujem vaša mišljenja. Što se tiče antifriza u boci, dosuo sam ga u posljednjih godinu pola litra.
 
Član
Ako curi u kabinu antifriz, to je ili los spoj na malom hladnjaku ili mali hladnjak pusta, ako pusta mali hladnjak treba ga zamijeniti.
 
Član
Ne sipaj prahove jer oni zacepe i sta treba i sta ne treba... Znati ne mozes ne dodjes do hladnjaka i ne vidis ga gdje pusta, je li na spoju crijeva ako je u kabini ili na samom hladnjaku, to ti je ako ti je natifriz u kabini pod nogama...
 
Član
Aha. Može li nešto drugo osim antifriza biti? Voda sigurno nije, jer je ovo masno. I šta misliš može li to uticati na klimu da smrdi?
 
Član
Moze se to rijesiti bez skidanja instrument table.Moguce je da ti pusta na gumicama na spoju malog hladnjaka i dovodnih crijeva.
 
Član
I meni je druže to palo na pamet, jer mi je spominjao to ovaj majstor što mi je klimu čistio ali je na kraju skidao tablu jer je tuda slab pristup.

A najdraže bi mi bilo da je spojevima.
 
Član
Skidao sam maloprije sa obe strane, ne mogu da primjetim kuda curi. A znaš li kula kako se odvajaju one plastike sa poda ispod papuče gasa i ispod papuče kvačila, ne mogu zbog njih fino da podignem tepih.
 
Član


Desno sto vidis taj saraf tu ti je taj spoj ,ako curi na njemu moraju se vidjeti tragovi curenja.
Osim toga kakav ti je odvod kondenzata mozda ti je on zacepljen pa ti se kondenzat tu zadrzava i stvara neugodan miris.
A kako se skidaju te kopce vjeruj mi da ne znam,mislim da ce zarotiraju u nekom smjeru pa izvuku.
 
Član
Pa nisam primjetio da tu curi, a fazon je što je to izgleda pravo malo, dosuo sam pola litra antifriza za godinu dana. A dobar je odvod, kapa ispod auta, i provjeravao mi je jedan momak žicom odvod i slobodan je.

A kopče sam probao da čupam i neće. Ona je jedna okrugla, probao da je vrtim i ne odvrće se. A onda druga je pravougaona i nema baš prostora da se okrene.

Ma ništa, pratiću sada šta se dešava, pa ako se ponovo pojavi, vozim u servis.
 
Član
Još uvijek ništa nema u kabini. Neka me neko ispravi ako griješim, možda nisam dobro shvatio princip rada, ali dok je sada u kabini naštimano hlađenje, antifriz ne protiče kroz mali hladnjak? I ako je tako, onda je moguće da se sve iz njega ispraznilo i neće početi kapati dok se ne počne koristiti grijanje?
 
Top