Pežo 206 kvar na mjenjaču

Pežo 206 kvar na mjenjaču

Član
Radi se o Pežou 206 16v 1.6 xs sport verzija
Prilikom kretanja čuje se zvuk u mjenjaču koji prestaje sa povećanjem brzine, već sam mjenjao jedan mjenjač ali se pojavio isti kvar i isti zvuk. Na početku je radio bez problema, mekan kratak hod ali nakon samo 30-tak kilometara hod se povećao i zvuk kod kretanja se sve više čuje. Molim za pomoć!!! Hvala
 
Član
Kakav zvuk? kad se cuje? kad pustas kvacilo? dali prestane preko recimo 20km/h i nema ga dok god ne stanes pa ne krenes ponovo? taj hod sto veci kazes da je, jeli taj kratki hod, jeli to rucice kojom saltas brzine bude duzi ili?
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Kakav zvuk? kad se cuje? kad pustas kvacilo? dali prestane preko recimo 20km/h i nema ga dok god ne stanes pa ne krenes ponovo? taj hod sto veci kazes da je, jeli taj kratki hod, jeli to rucice kojom saltas brzine bude duzi ili?
e bas tako kako ti opisa. dok puštam kvacilo i krećem, rekoše mi neki dan da bi mogla biti poluosovina. kad je hladan zvuk se ne čuje al čim se zagrije nakon par kilometara voznje opet se čuje.
 
Član
Poluosovina ne vjerujem jer bi se ona cula uvijek a ne samo na kretanju.
Kakvo je ulje u mjenjacu? Da nije malo rijetko pa kad se ugrije onda se jos razrijedi.
Dali se cuje kad stanes i recimo krenes drugom brzinom, dali se tada cuje? ili nebitno kojom kreces iz mjesta uvijek se cuje?
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Poluosovina ne vjerujem jer bi se ona cula uvijek a ne samo na kretanju.
Kakvo je ulje u mjenjacu? Da nije malo rijetko pa kad se ugrije onda se jos razrijedi.
Dali se cuje kad stanes i recimo krenes drugom brzinom, dali se tada cuje? ili nebitno kojom kreces iz mjesta uvijek se cuje?

Zmjenili su mi ulje, sada je gušće , međutim zvuk se i dalje čuje kada se zagrije, a čuje se u prvoj kada se krece mada se sa onim rjeđim čulo i prilikom šaltanja u drugu.
 
Član
vahako je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Poluosovina ne vjerujem jer bi se ona cula uvijek a ne samo na kretanju.
Kakvo je ulje u mjenjacu? Da nije malo rijetko pa kad se ugrije onda se jos razrijedi.
Dali se cuje kad stanes i recimo krenes drugom brzinom, dali se tada cuje? ili nebitno kojom kreces iz mjesta uvijek se cuje?

Zmjenili su mi ulje, sada je gušće , međutim zvuk se i dalje čuje kada se zagrije, a čuje se u prvoj kada se krece mada se sa onim rjeđim čulo i prilikom šaltanja u drugu.

Mozes li opisati zvuk kako se cuje? jeli hrze, skripi, struze, susti itd...
 
Top