Peugoet 206

Peugoet 206

Član
peugoet 206 2001 godina 2.0 hdi 66kw upaliti mi check engine kad skinem klemu i ponovo vratim nestane i tako nakon par voznji opet se upali a auto ide odlicno ne trza kad krecem itd..
 
Član
Pa imas neku grasku jer kad skines klemu i vratis je ponovo ponistis gresku, dijagnostiku uradi i znaces :)
 
Član
Jesu li ti kleme ok, provjeri je li aku stabilan. Govorim ti ovo jer se meni desilo, malo stimao mapu pa sam divljao i pomjerio se aku i isto mi se desilo, otkako sam ucvrstio aku nikad vise
 
Član
jesu prije neki dan sam ih dotezao jer nisam mogao upaliti zbog njih i danas mi se upali ta check engine nikakve promjene ne osjetim samo sto gori i iritira me za oci hehe..al vidjeti cu sutra opet sve provjeriti
 
Član
Nije ga dzabe inzinjer stavio i dizajnirao sheme u kojima se lampica pali. Ne mora auto trzati da bi se ta lampica paliti. Ako ti taj pug podje trzat idi mjenjaj zamajac jer malo je stvari koje sa tom masinom mogu poci po zlu. Kao da gledam negdje imas problem da losim spojem/varnicenjen i nemoj se zajebavat vec pravac dijagnostika pa onda elektricar. Bezveze ce ti auto izgorit.
Ili ako ti losije pali moze bit da je opao tlak ubrizgavanja goriva pa javlja gresku ali onda bi ti stalno lampica gorila
 
Član
sve to uredu drug ma pali normalno nema verglanja nikakvi znaci kljuc ubaci i pali i to je to a moguce i da je do toga tlak ubrizgavanja opao pa se javlja..
 
Član
daj nam vise podataka jel se auto grije pusili (ako da koji dim) nece da ubrzava imal i jedan simptom ono da ti je zapao za oko radili sva signalizacija palili ventilator na vrijeme bilo sta
 
Član
Ajde da se malo ukljucim u temu, nemojte zamjerit. Isti je auto u pitanju. Radio alternator u oktobru, diode i regler novi. Danas izbaci lampicu da ne puni. U frci sam, al sam malo gledao, onaj plasticni dio na alternatoru je poprilicno slobodan, to je regler jel tako. Kad ga pritisnem uz alternator pojavi se iskra i promijeni se zvuk motora, pretpostavljam sa tad puni. Cini mi se da je ispao saraf il nesto tako. Ako neko od vas koji imate ovaj auto a javili ste se u ovu temu moze uslikati alternator bio bi zahvalan. Taj plasticni dio me zanima, da vidim kako je pricvrscen na alternator. Samo to ako moze, unaprijed hvala. I sorry sto sam se ubacio u temu
 
Top