Peugoet 206 2.0 HDi Problem u palenju

Peugoet 206 2.0 HDi Problem u palenju

Član
pozz svima na forumu imam problem sa pezovom normalno sam ga ugasio i od tad nemogu upaliti samo na guranje a na kljuc nemogu samo nesto stekne kao alanser i ima nekav kabal iskoppčan mi..unapred hvaalaa
 
Pa ako je kabal iskopčan s elektrostartera to ti je kabal koji dovodi pobudni napon na automat...Vratiš kabal na mjesto i vidiš onda...A kada pali na guranje,elektrostarter mu nije potreban jer tada mjenjač ''gura'' radilicu i uspostavi paljenje a ti si upaljenim kontaktom već pripremio elektroniku i sve ostale komponente za paljenje...Znači,nešto je do elektrostartera,vidi s tim kablom,ako je s elektrostartera iskopčan...:D
 
Poslednja izmena:
Član
al neznam gdje stoji taj elektrostarter jer to mi je stalo ugasio auto i krenuo da upalim ono ni da cuje..i nekako na guranje upalim i do kuce dodjem..
 
Pa pratiš kabal od akumulatora (s + kleme) i on te vodi do elektrostartera...
Kada ga nađeš,pokušaj par puta blago kucnuti(drškom čekića,pajser...) po njemu pa onda pokušaj paliti na ključ
Automat izbacuje bendex jer se čuje škljocanje,ali ne dolazi do vrtnje rotora...Možda prekid u automatu na dijelu koji uklapa rotor ili četkice potrošene...Možda slabi i korozirani-zaprljani kontakti...Pregledaj malo;):D
 
Član
nije akumulator vise puta bi mu pi pi uradilo ;) kako ti je prije palio jeli lijeno vrtio ono imo zvuk brrrrrrr pa onda upali ako je piksne alnasera koliko automat izbacivo bendeks rotor nemoze okrenuti ;) a moguce da je glavni dovod struje + sa akumulatora na automat hidriro malo teze ti ga je naci iza motora je ima puno plastika nosaca pa je tesko doci do njega i na kanalu ili dizalici ;)
 
Član
hvala svima na odg al bila mi je klema od minusa popustita i nije dobivao svu struju pa neka upali nekad ne zbog nje sve sad je ureduuu..hvalaa
 
Top