Peugeot oborio rekord u potrošnji sa 2,85l/100km

Peugeot oborio rekord u potrošnji sa 2,85l/100km

Član
peugeot-pure-tech.jpg

Nedavno nagrađen titulom najboljeg automobila za 2014.-tu godinu, novi Peugeot 308 u svoju ponudu dodaje i novi model sa trocilindričnim turbo benzinskim motorom koji nosi oznaku ‘PureTech’, a razvija najveću snagu od 130 KS.
Pod nadzorom francuske testne organizacije UTAC, serijski model automobila Peugeot 308 1.2 e-THP 130 je na trkaćoj stazi Almeria u Španiji sa punim rezervoarom goriva, odnosno sa 51,4 litre uspio preći udaljenost od 1.810 km za što mu je trebalo 32 sata. Cijeli put je rezultirao prosječnom potrošnjom od 2,85 l/100km goriva.

U svakodnevnim uslovima vožnje, nova 308-ica sa novim trocilindričnim PureTech motorom postavlja novi standard u klasi kao najekonomičnijeg vozila sa benzinskim motorom, sa službenom potrošnjom od 4,6 l/100 km uz emisiju Co2 od 107 g/km. U narednih nekoliko sedmica biće dostupni i turbo benzinski motori sa PureTech oznakom na modelima 208 te 2008 (110 ks).
 
Član
Benzinac od 130 KS sa potrosnjom od 2.85 litara, fantasticno.
Znam da ce u realnim uslovima biti veca, al opet, garant ce biti moguce voziti 100 km sa 3.5-4 litre i to normala voznje.
Za ovoliki auto, rezultat stvarno za pohvale...
 
Legend
Koja glupost, trocilindricni motor sa 130ks da ovoliko trosi, i to je neki high torque power ko i u fabiji sigurno hahaha :)
Ja ne vjerujem u ove testove, kada ADAC ili tako neko objavi ovo, onda mozda i budem vjerovao da u IDEALNO IDEALNIM uvjetima ovaj motor moze da trosi 3l..

Sta ce reci da trocilindricni HDI trosi 1.5l na 100km, moš mislit..
 
Član
Jebiga testirali su auto i njima prilagodjenim uslovima da mu sa punim tankom prosjecna potrosnja bude 3 litra,naravno prebaci to u urbaniji grad gdje je guzva ili bilo sta nece biti ni priblizna,ali za prodaju je najbolja reklama jeli tako? Sto oni upravo i rade,u njihovim uvijetima sve je pripomoglo da auto dostgine prosjek 3 litra potrosnje samo da bi se moglo potvrditi i dobro reklamirati da se poboljsa prodaja,a prebaci sve u praksu na ta 3 dodaj duplo i jos malo.....
 
Član
Ali 3 cilindra 130 konja nema elektro pogon dakle nije hibrid neka je potrosnja 6 litara urbane voznje po gradu i guzvama sta hocete?
Odlican rezultat,bar nije auto metar sa metar nego je donekle luksuzna limuzina sa svim potrebnim a i dalje stedljivo gradsko auto
 
Član
Ja bi se mogao kladiti da mi das taj Peugeot i da idemo na otvorenu cestu - al po ravnom, da bi meni trosio 3 litre. Naravno nema tu gasanja, ali neke lagane-normalne voznje, mislim da je moguce. To je mali THP motoric, nisi vozio THP vjerujem, to su ekstra motori. Iznad pise tacno kakvi su bili uslovi testiranja, ovo je mnogo realnije od price "dizel mi trosi 3 u gradu". Jest ova potrosnja Peugeota tesko ostvariva u realnim uslovima, al sigurno je moguca ko pazi. Ja sam mnogo vece i teze aute, sa vecim motorima vozio uz potrosnju od 4 litre na otvorenoj cesti...
 
Top