peugeot 407 slabo vuce

peugeot 407 slabo vuce

Član
Bilo koji dobar majstor koji ima dijagnostiku a da nije ovlasteni...Ako te kad put nanese prema Doboju ili Tesnju svrati u Servis Zilkic odmah je pored put ja kod njega odrzavam svoju 407 covjek ima sve moguce a plus nece zajebat jest malo skuplji mozda 4-10 KM al bolje mi kod njega da mi kaze onako kako jest nego u servis da me jebu za par stotina KM....

Kad sredis turbo potjeraj ga nekad u crveno bolje i za njega i za fap fileter sagorices cadj a i auto ce malo prodisat....Jbg nisu ovo motori za gradske voznje mora on izac dje na otvoreno da izbaci onih 140 KS iz sebe......
 
Član
evo da konacno napisem ajmo reci par dobrih rijeci...

nakon sto je bio u "ovlastenom" servisu na ilidzi u sarajevu neznam smijem li imenovati servis al nek ostane ovako....
auto je bio kod njih 3dana od tih tri dana nisu uspjeli naci sta je auto...kasnije sam saznao da su lagali neke stvari tipa da nemoze sa drugog auto egr ventil i tako to i da mora novo...
kazu otisao ti je egr ventil,reko ok mjenjaj te,kazu kosta 500KM reko nije problem ako ce auto biti ko prije...
kazu oni da nisu sigurni i ako naruce taj dio na ga moraju ugraditi i da ce idalje biti upitno ocel biti auto ispravno...
jako su me nasmijali da ja placam nesta sto uopce nije pokvareno,kasnije saznam da moze polovno i sa bilo kojeg drugog istog modela....
nakon 3dana sto je bio,meni je trebalo auto morao sam za ZG ponovo sklopili ga uzeli mi 50KM ni zasta + plus sto sam dolazio svaki dan da vidim sta rade i to me je kostalo nekih 100KM...
dosao u ZG jedva jer ubrzanje do 100km/h je vjecnost...
odem u ovlasteni servis u ZG auto bilo pola sata kod njih i kazu mi ljudi sve sta je otislo....
riknula turbina i kaze mi momak koji radi da jest najbolje rjesenje kod njih da se mjenja al da je preskupo em sto kosta nova turbina em sto su ruke skupe i jos mi preporuce gdje da odem to rjesiti...na kraju mi ne uzmu ni jednu jedinu kunu...
dakle odem do svog majstora onoga prvog sto sam bio sto radi samo mercedese u svojoj garazi i kazemu da ga radi...uzeo ga je,skinuo turbinu i pokazao mi je nakon 4sata sto je bilo auto kod njega i vidi se da je jedno krilo osteceno kaze mi da je nesta upalo u nju te je ostetilo...odnjeo je na reperaciju koja kosta 300eura i sutra kaze da je auto gotovo do nekih 18-19h...
ja opet zadovoljan i pomalo ljut na ovlasteni servis, nije mi jasno drzati tri dana auto a neznati naci sta je...
 
Pa drzali ga da mogu reci da su vrsili dijagnostiku da bi ti imali sta naplatiti.. opste poznata stvar... vjeruj mi da su bolji ovi privatnici koji su znaju oko auta nego ovlasteni jer su oni samo naucili mijenjati nove dijelove... onaj koji je naucio popraviti neispravan dio na autu e taj se majstor cijeni, vjeruj mi ;)

btw: cuj nisu sigurni jel do EGR-a a to ti rekli kao trebalo bi zamijenuti... pa nije to stvar od 50 KM pa da mozes experimentisati da probas.. normalno da niko nebi pristao da se mijenja ako ne garantuje da ce to rijesiti problem... ja majstora, Boze sacuvaj... takve treba izbjegavati i ne ici im ni pod razno... na kraju si dobro postupio ;)
 
Član
evo da konacno i zavrsim sa ovom temom,auto dovuceno prije nekih sat vremena...odma mu je bila proba 170km/h navuce ko iz sale,bio sam i zaboravio kako auto lijepo ide ;)
evo cjene u kunama kolko me je sve izaslo:
reperacija turbine: 2850kuna
ulje 5 litara: 325kuna
filter ulja: 92kuna
filter goriva: 175kuna
filter zraka: 130kuna
ruke: 700kuna
---------------------------
4272kuna / 4 = 1068km odprilike


rekao mi je da malo pazim narednih 1000km turbina da je bas ne silim previse...

sretan sam napokon sto se sve rjesilo,cim dodjem u bosnu nazad idem onima kretenima da pokazem kako i sta je sa auta,i kako se moze rjesiti sve za dva dana...bez ikakvog nagadjanja i svega

hvala sto ste se trudili pomoci mi ;)
 
Top