peugeot 407,kvar ili...?

peugeot 407,kvar ili...?

Član
Nemoze se to rijesiti samo brisanjem greske .Kompjuter se vadi van auta e onda ga taj haker jel prikopca na svoj racunar gdje pohranjuje sve podatke odnosno softver sa racunara auta na racunar i ubacuje novi koji nema nista vezano za FAP tako da poslije ne izbacuje bilo kakvu gresku vezanu za njega.To je otprilike taj slijed radova.A ako je majstor pravi kompletan vas softver sa kompjutera auta vam snimi na stik da imate nekada ako vam zatreba, ne daj Boze.Inace u zenici FAP off je 100€ a u Vitezu 100 markica
 
Član
Druze idi na dijagostiku mozda ti samo fali aditiva za FAP. kao sto rece kolega iznad ta lampica ima 100 mogucih gresaka. Litar aditiva za FAP ti je 135 KM u Peugeotu sa rukama, 115+20.Svi govore skini FAP skini FAP a niko nece da kaze da nemo ama bas niko na svijetu da je skino FAP a da mu auto malo vise ne pusi nego sto je inace, logicki gledano, nije moguce da ne pusi nikako jer shvati da vadis filter čađi...Moze se rijesiti trajno, al poslije toga crnog dima nakon gasa se neces rijesiti nikad.
 
Član
Ta lampica sto se pali DPF ti je od FAP filtera, u Doboju je vadjenje oko 100-150 € sa softverom sa svim, znam da otkupljuju katalizatore nzm dal se moze sta hajrovat od ovog govneta. Sto se tice FAP pa na Pezou na starijim generacijiama na 130.000 dosipas aditiv a na 180.000 mjenjas citav filter, kod novijih generacija cini mi se 08 na 180.000 dosipas aditiv a na 200.000 i nesto mjenjas fitler.
Sa moje tacke gledista jedina korist od tog govneta je serviserima jer uzimaju pare za ono sranje sto se sipa u njega i za njegov servis, kao radi zagadjenja. Ako je zagadnje nek obustave ratne probe, nek regulisu kubikazu auta prosjecan amerikanac ima kubika ko prosjeca 3 evropska auta o onim jacim da ne govorim a sve bez potrebe, brzina ima manja od nasih auta, konja manje imaju ono snage sto imaju nek utrpaju sebi u guzicu valjda racunaju da ce kuce vuce sa putnickim autom. Od kad su poceli izmisljat toplu vodu auta ne mozes napravit uvjek se nesto kvari, ljudi sa 124 naprave 800-900 000 ako ne i vise kilometara danas sa novim autom ko tolko napravi nek jebe i mene i sve moje u kuci.
 
Može li mi neko dati kakav kontakt ko radi vađenje FAP filtera sa softverom, da to uradi kako treba, i da li je to pravo rješenje, kakva su iskustva?
 
Član
skoro sam imao pezoa 307 sw 79 kw. super auto bilo nije nikakvog kvara prijavljivao al ja sam opet
otiso do majstora i sve smo povadili. vratimo onda opet prazne one cijevi. upalim auto sve ok. bude onda malo dima ko sto kolega vec rece. vuca je ostala ista. potrosnja mozda malo veca al nisam siguran jer ga nisam dugo vozio.
 
Član
skoro sam imao pezoa 307 sw 79 kw. super auto bilo nije nikakvog kvara prijavljivao al ja sam opet
otiso do majstora i sve smo povadili. vratimo onda opet prazne one cijevi. upalim auto sve ok. bude onda malo dima ko sto kolega vec rece. vuca je ostala ista. potrosnja mozda malo veca al nisam siguran jer ga nisam dugo vozio.
Potrošnja može biti samo manja, to je potvrdilo dosta ljudi koji su izvadili.
 
Top