Peugeot 407 1.6HDI

Peugeot 407 1.6HDI

Član
U RS-u su jeftinije registracije puno tako da je ovo vrlo moguce. Odkako je ono Jahorina Osiguranje iz RS-a pocelo raditi na TK svi sa velikim audijima i bmw-ima (3-4-5 hiljada ccm) idu tamo registruju zato sto su im cijene osiguranja na nivou onih u RS-u.
 
Član
vjerujte momku.ja sam skoro u bobaru (RS) platio za mondea mk3 2001 85kw 2.0l tddi , registraciju sa novom saobracajnom 295KM!!!
 
Član
Evo slika potrosnje na relaciji Pale-Srbac-Pale...u autu bile 4 osobe, bila bi i nesto manja da na auto putu nisam 'izduvavao' FAP filter tako da je na ulasku u Pale pokazivao 4.6 ili 4.7l

2afmz3d.jpg
 
Član
ovaj zela sere cojek nemere mu septicka od 100000 kubika pomoc , ja imam 2.0 hdi pa trosi 5.2 prosjek , normalne mjesane voznje, sto ovaj nebi iso ispod 5?

niko tebi nije kriv zela sto ti je auto 12-15 godina staro usto jos benzinac,
 
Član
Stvarno izgleda lijep i ocuvan, imam i ja samo 2.0hdi pa sam malo skeptican kad je u pitanju snaga kod toga 1.6,jer meni nekad i mome fali snage ipak to auto ima oko 1.7 tona... a potrosnja je moguca jer je i ja spustim na 5l otvorenog puta, a u prosjeku je oko 6.7 na zadnjih 10000km...sretno snjim i cuvaj ga :) drago mi je da ima jos 407ica na forumu
 
Član
sever1n je napisao(la):
dobar , nek je sretno;)

koji su planovi?:icon_smile:

Nisam nista planirao da radim na njemu, izgled mi je dobar pa ne znam sta bi mogao uraditi a da izgleda pristojno, ako neko ima neki prijedlog neka iznese :cool:
Jedina stvar koju bi promjenio je visina auta, previse je nizak i to mi najvise smeta ali tu nazalost ne mogu nista da uradim a da to lici na nesto...

A20DTH je napisao(la):
Meni za 1.6hdi u jahorina osiguranju registracija 370KM;)

Znam da ce biti tako nesto ali evo vidis da ispade da lazem i za potrosnju i za registraciju, ne znam ni zasto se ubjedjujem jer moje pare, moje gorivo :D Drago mi je da ima jos ljudi da potvrde sve to ;)
 
Član
Nemoj vjerovat toliko board-u. Provjeri na benzinskoj ;) Do čepa, pređi kilometražu, opet do čepa (na istoj pumpi, jer svi različito kradu :lol: :D) i onda računaj prosjek. U mene je Mondeo 2.0 115KS i prosjek otvorene vožnje mu je 5.3l poluprazan auto. A kad je pun gepek i 4-5 osoba to je ipak tere 400-500kg, odma potrošnja ide 1+ litar gore ;)

Ako već imaš mogućnosti da mu promijeniš nešto na eksterijeru ganjaj mu veće felge i malo ga spusti ;)
 
Član
Provjeravao sam board vise puta jer uglavnom sipam od cepa do cepa i nikada nije pokazao manje, cak mi nekada pokaze i vise, sjecam se kada je je po board-u potrosnja bila 6,9l a metodom od cepa do cepa na istoj pumpi ja izracunao 6.3l. To mi je u pocetku bilo zanimljivo da pratim jer sam uvijek vozio terence koji trose 10+ pa mi bilo neobicno, sada vise i ne gledam :lol:

Felge necu mjenjati zbog cesta takvih kakve jesu a i gume sam tek stavio tako da bi mi to bio bespotreban trosak. O spustanju i ne pomisljam jer mi je i ovako dosadio, prednji kraj mu je previse nizak pa ne moze ni preko trotoara da predje kada parkiram i cim je malo veci trotoar ja moram u rikverc, o silasku s asfalta da i ne govorim...ponekad razmisljam da se vratim ponovo terencima :icon_twisted:
 
Član
kad budes imo priliku vece felgice i mislim da ce oskocit malo..a ne znam da li mogu stopke se postaviti od nove generacije 407..one crveno bijele..;)
 
Top