Peugeot 407 1.6 hdi potrosnja

Peugeot 407 1.6 hdi potrosnja

Član
sa svojim potrosnjama zajebali ste i fabricke podatke koji su u 99% slučajeva u domenu teorije :D onaj ga dere na autoputu, zakovao maximalno koliko može i troši 4L, il onima što u gradskoj špici 1-2 brzina ne pređe 5L, djes' šta ima. vozim i ja dizela, ali ujutro kad krenem na posao po onoj guzvari, kad ne prešaltaš kako treba u 3 troši i preko 7L, otvorena 4,7 - 5 -5,5L ovisno koliko mi se žuri.
Treba biti realan, hajd što neki lažu druge, al što lažu sebe :D
 
Član
Ja stvarno ne znam gdje cupate te potrosnje... Voze auto put na max i potrosnja 4.5L, vozi po gradu prva druga i 4L, stice auto po gradu i 4.5L a normalno kad vozi je 4L cuj smao pola litre razlika :D a daj ga meni da ga provozam kroz grad i na zaobilaznicama i da vidim hoce li biti 4.5L potrosnja ;)
Ako trosi 4.5L po gradu onda mu treba jedno 35 sekudni do 100km a top speed mu je 120km/h a po satu 160 :D a ubrzanje od 100 do 120 mu treba jos nekih 30 sekundi :)
Ljudi, zaboravljate nesto, koliko para toliko muzike, koliko snage toliko i potrosnje :)
 
Član
e to da vozis 160 pun gas i da trosi 4.5 l nemoguce,jer ja imam pola 1.4 tdi '03 god i kad ga vozis max tj. 180 trosi 7.7 nekad i 9.5 l tako da te potrosnje macku o rep okaciti,a znam ga spustiti kad idem na more i 4 litra,sto sam ga testirao pun rezervoar do cepa i predjem 100 km i naspem opet do vrha i to je to,al zato gradske mi trosi 7.5 jer zivim u brdu,nekada ide i do 8
 
Član
moj 2.0 prosjek magistrala 6-7 litara normalne voznje nekad zna bit i 5 i ispod kad ga saltam manuelno....auto put 4,5-5 litara do 170 preko toga uzima ko lud, brdo uzima 12-18...ovo su sve trenutne, e sad ko hoce prosjek nek ponisti na 1 ili 2 kilometrazu i nek vozi 6-7 dana grad autoput magistrala i sl pa ce vidjet trenutnu potrosnju...ono sto pise u knjigama to je u njihovim uslovima tako reci idelanim pa je i potrosnja idelana, ko ce testirat auta na nasim guzvarama kad od koseva do vogosce idem po 45 minuta, ko ce ga testirat kad na dionici od 100 metara 4 puta moram skoro stat da bi presao kanal da ne govorim o kvalitetu goriva guma i sl...sve to utice na potrosnju.....
 
Član
Ja imam 1.6 HDI 81KW , poprilicno su tacne te brojke sto si vidio, ja kad sam vozio na 15" felgama potrosnja 4,6l , sad kako sam stavio 18" popela se na 5,0" , ali i dalje sam prezadovoljan :)
 
Član
Sve je to relativno i od vozaca do vozaca.....meni jarani nisu vjerovali da moj 1.9 dci trosi prosjek 8.9 litara...svi su mi govorili da mi nesto nije uredu s motorm ....i onda sam sljedeci mjesec vozio relativno normalno i porsjecana se spustila na 7.5.....a imam osjecaj da bi mogo jos dole.....tak da je sve to relativno
 
Član
Naravno da sve zavisi od nacina voznje pa svog audia 1.9 130ks spustim na otvorenoj prosjecne 4.5 ali cijedjenja na 50-60km/h, dok kad ga normalnije vozim ide od 5-6l
 
Top