Peugeot 406 2.0 HDI 66kw/90ks 2001 god!

Peugeot 406 2.0 HDI 66kw/90ks 2001 god!

Sve me zanima! Opasno sam zainteresovan za kupovinu bas ovakvog kao sto pise! Vrline, mane! Cjene odrzavanja! Najcesci kvarovi!
 
Član
Neces pogrijesiti sa izabirom te vozilice. Ja vozim 406icu ,2001 g,80 kw a rodjak ima navedeni model od 66 kw. Model od 66 kw nema ni zamajca ni fap filtera,sto je usteda para. Auto je udoban maximalno,ko se god vozio sa mnom ,prva recenica je bila da je udoban samo tako . Lagan je za voziti,volan podesiv,servo odlicno radi svoj posao ,mjenjac kolko tolko precizan.Sve u svemu sto se tice voznih karakteristika odlicno,ABS super radi.Ako nisi navikao na limuzine,malo ce ti biti neobicno u rikver voziti,ono nemas osjecaj dokle si dogurao :D .
Najcesce ces imati problema sa stabilizatorima,koji kostaju 25,30 km i ako budes vozio po finim cestama,ni oni ti nece praviti toliki problem .
Meni je nedavno auto izgubilo snagu ,pa tamo vamo i neki ventil na turibni je ko bio zacepljen,al malo na auto put ( barem 1 u 2 mjeseca ) ,raspuses ga u visokim obrtajima i rijesena stvar .
Ne znam ti tacno za veliki servis koliko dodje,slagat cu ti oko 400,450 km .
mali servis,ulje filteri sa rukama 120 km .
Registracija za moje 80 kw je 560 km .
Sve u svemu,za normalnu voznju je auto OK.Za trke zaboravi,lijen je prvom zbog tezine auta.
Sto se tice limarije,ne bi smio imati problema sa njom,jer je posincani lim.

i jos da kazem,da je kod rodjaka auto vec peta godina i da on na autu nista nije mijenjao ,osim sto je servise radio i da nikakvih problema nije imao .
 
Član
imao sam i ja 406icu karavana 80KW bio sam zadovoljan sa autom, udoban je pravo,cak mislim da je udobniji od moje 407ice koju sada posjedujem...

kolko se tice odrzavanja i nije bilo nesta strasno, vozili smo ga i ja i stari nekih 7godina presli preko 350000KM...

standardni kvarovi, a i cijene rezervnih dijelova nisu nesta velike kako se prica, cak mislim da su neki i jeftniji nego iz VW grupacije istih godina...

moja preporuka za to vozilo mada bi ja razmislio o motoru sa 80KW ;)

ako te sta konkretnije zanima slobodno pitaj ;)
 
Ljudi jos nisam nista kupio, malo su pare otisle i na drugu stranu... Ali juce sam gledao jednog Peugeota 406 2.0 HDI 99 godina, abs, podesivi servo volan, podizaci napred, el retrovizori, maglenke... E sad problem je sto auto ima nekih ulaganja, rucica mjenjaca se trese kao luda kad se vozi auto, pretpostavljam da je neki nosac u pitanju, zatim veoma slabo vuce i prima gas, ne osjeti se da je turbo dizel uopste i jedva navrca neke vece brzine, ima jos nekih sitnica oko elektronika ali uglavnom to je to, cjena je mizerna....... Auto je udaran u prednji desni kraj ali je dobro uradjen i nije pomjereno teziste, dobro stoji na putu, stabilan je, ne vuce nigdje...
 
Top