Peugeot 405T16

Peugeot 405T16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo bacicu ovdje CP sa peugeot fanclub foruma...
Znaci radi se Peugeotu 405Mi16, 90 godiste, koji u sebi serijski ima (odn imao je ;) ) 1.9l 16v N/A motor sa nekih 150ak konja. Motor je imao nekih prerada prije nego sto sam ga prodao i radio je odlicno, sad je u BL u 205ici.

Trenutno je auto u fazi restauracije a motor koji radim je 2.0 16v turbo, koji dolazi takodjer iz 405ice a koji je jebeno rijedak jer se radio u nesto malo iznad 1000 kom. serijski je gurao 220 ks a ja se nadam da ce u mene imat koji konjic vise. Motor je ful restauriran :) Mrsko mi pisat vise, slike govore vise....

Par slika sa jednog od SRa...

9k2m8k.jpg


9085g4.jpg


Do neki dan je izgledao otprilike ovako:

2vb7ww6.jpg


znaci sa SPEEDLINE SL434 felgama i gumama toyo t1r:
mm2y9y.jpg


Felge su bile vjerovatno najljepse sto je peugeot ikada izbacio. U svakom slucaju su najtrazenije...
Otisle su za austriju a stizu:

29olwyo.jpg


znaci Atlantis 7x17 od 206 RC-a. Speedlinke sam teska srca dao, no ipak su malo premale za 405icu. Ove 17ke idu kao saka na oko.

Takodjer sam nabavio potpuno nov prednji branik od MI16. Svoj sam nekada dao za male pare (kreten) al ipak opet ide sve oridjidjinal nazad.
U peugeotu kod nas traze 700!!! i jos nesto maruna! Nisu normalni. Isti sam dobio za J A K O malo para:) Takodjer iz Austrije:)

i6jewo.jpg


Bice tu jos nekih dorada, o tome kasnije.

Uglavnom auto lezi na Kayaba Sport SR amortizerima, naprijed i nazad. Nizi od serije nekih 35mm. Kocnice su nedavno potpuno renovirane:)
vqnwcw.jpg


w9d9a1.jpg



Sto se motora tice baza je xu9j4/z. Znaci kat verzija sa 148 KS. Bilo je tu nekih dorada... Osim sto je generalka uradjena, na motoru je throttle body od citroena XM 2.1i (mislim da je ovaj) koja pusta ca 25-30% vise zraka od original Mi16.
Kompresija je dignuta na nesto malo iznad 11:1. Preradjena usisna bregasta od strane PeterT-a (jedna tip iz Australije koji zna sve oko ovih motora) sa odgovarajucim chipom, tako da motor trenutno vrti nekih +/- 165KS.

O tome kako auto ide moze Nikica (ala cybernck) koju reci, jer ga je vozao i mislim da je bio impresioniran obzirom je de posjedovao jedinog T16 kod nas te da je mogao oboje da uporedi :)

Poz

malo da ne odem u zaborav :)

U ovo
xcoi6p.jpg


ce da dodje ovo:

21d0b4o.jpg


to jest ovo
15naio6.jpg


to jest ovo
wu3t77.jpg


odnosno ovo :whistling:
rab86c.jpg


sqqako.jpg


opr6f7.jpg


16qwr5.jpg



295fldu.jpg



avr3mx.jpg



wumkyc.jpg



21blq2w.jpg


Jos neki detalji:
Poseban hladnjak ulja koji ce da ide u prednju karambolku:
adfcph.jpg


Nov hladnjak motora:
10yh28p.jpg


Gauges - sto bi pederi englezi rekli :). Iliti instrumenti - jedan za boost turbine, drugi za pritisak ulja. Desno blow off valve.
eafqmd.jpg


dva para novih stajl :) farova. Jos neznam koje cu da montiram... Nove original pezoove maglenke €€€:dodgy:
sxp5ch.jpg


35bi89g.jpg


Sachsova sinter lamela sa federima

2myupm0.jpg


Manual boost controler
1582r5s.jpg


I jos neke pizdarije kao
1zq3611.jpg

:naughty:

Ovako bi turbina trebala da bude pozicionirana na kraju...

awu6c8.jpg


Danas je motor konacno bio spreman da se ubaci:
sb7srq.jpg


s33cky.jpg


kf01s8.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top