PEUGEOT 309 problem s torzijom

PEUGEOT 309 problem s torzijom

:icon_sad: :icon_sad: Raja pomazite ako se pomoc moze. Imam PEUGEOT-a 309 86g. Torzije su mu otisle skroz lupa nenormalno. Moze li mi iko reci ima li mozda slucajno negdje majstor u ovom prokletom Sarajevu da to radi i da zna da radi. :icon_question: :icon_question:

obisao sam milion servisa ali kome god kazem sta je u pitanju :icon_eek: :icon_eek: i nezna niko da uradi ili nesmije.

Nemora servis biti tacno u sarajevu, moze bilo gdje oko sarajeva samo da to uradim jer je auto zaista "BIO UDOBAN" dok nije poceo da lupa.....


:drndanje::drndanje:
 
Član
ja mislim da bi bilo lakse kupiti negdje polovnu torziju,naravno ispravnu,jer nije to sada ni neki veliki posao zamjeniti...ja moram sebi isto za koji dan na 2o5ici...
 
ima kod nas blizu travnika lik radi samo francuze i radi i te torzije, komplet servis, pa ako ti nije daleko ili usput..
 
HAHAHA cuj ne smije nitko da radi :D Nije ne smije, ne zna nitko..To nije komlikovano..Treba rastaviti most, zamjeniti selene mosta, vratiti torzione sipke, podmazati sve i gas :D
 
Neznam ali do sada gdje god sam otisao odbili su da rade. :icon_sad:

Gdje se nalazi taj kod travnika, ako nekad budem tamo usput da svratim...:icon_question:


Lahko bi ja kupio polovnu i postavi da je mogu naci, ali vjeruj da je to premija naci da valja....
:icon_cry:
 
Član
roki mislim da ne znas o cemu pricas, nije to tako jednostavno na PSA vozilima, prije svega sto ako odu osovine, nemas ih gdje kupiti (osim likova koji se bas bave time, pa imaju svoje izvore iz kojih ih nabavljaju - neko im pravi i sl). Reparacije torzije dodje 500-600 KM. Da ne spominjem to da torzije znaju zapeci nakon xx godina, pa nekad ti treba pola dana samo da ih rastavis. Zato to gotovo niko nece da radi, iako se fine pare tu mogu uzeti.

Imas servis u Sarajevu - 206 se zove, kada ides od grada prema Ilidzi, prvo skretanje desno iza pumpe Braca Mujic. Ali na tako starom autu, mislim da ti se to nece isplatiti, ako je torzija skroz otisla. Ako ti tockovi stoje ravno a ne ovako / \ - onda mozda i nije neki veliki kvar, zna se nekada samo ona centralna torziona sipka - anti roll stabilizator popustiti (drzi ga jedan saraf), pa to kucka i lupka (bar je tako na novijim autima, znam da 205 ima nesto drugacije torzije, mozda je i sa tvojim modelom isto). Otidji i raspitaj se, to te bar ne kosta nista...
 
Zadnji most sa torzionim sipkama radi na istom principu kao i svaki most baziran na istim..Zasto postoje radapcigeri..Jasno je da su torzione sipke zapkle i da tu ima brdo problema, ali nije aman zaman problem..PUG je poznat po razabljivanju nazad ali nista sto ne da rijesiti..I ako budu "ojedene" torzione ispke, nista sto tokar ne moze rijesiti :D Na tim mostovima je u vecini slucajeva problem u lagerima koju se raspu pa je problem izbiti to :D

Problem je sto je malo pravih majstora..
 
Član
evo ti broj,ja mislim da kod njega ima tih mostova,ja sam jednom kupio za 205 i zadovoljan sam bio 061762801, covjek je kod visokog,mozes slobodno reci da ti je dao jedan momak iz varesa broj,znat ce on o kome se radi...
pozdrav
p.s. ja sam platio 250KM
 
Najgore stanje ja s desnom stranom ona najvise lupa i tocak stoji nakoso. A jos gore je postalo kako sam uspio malo podmazati desnu stranu. Jednostavno je postalo nepodnosljivo :icon_mad: :icon_mad:

U svakom slucaju hvala vam puno ste mi pomogli, pokusat cu nesto uraditi od vasih prijedloga.... ;)

Uspio sam naci nove dijelove TJ. lezajeve i tu osovinu kostaju oko 260KM naravno bez ugradnje...

Sto se tice dijelova za francuze u Sarajevu se sve moze naci u autodijelovima: Kosta Strato na Stupu i vjerujte da su im kvalitetni dijelovi. ;);)

Nedavno sam mijenjao Krajnice i Lafete na obje strane dijelovi me izasli 130KM ali sam zadovoljan;);)
 
Kako reče drug Boki ! Servis 206 na Stupu u Pijačnoj 39 !!! Vlasnik se zove Mafko i on ti može pomoći oko tog tvog problema !!! Odrade momci krajnje profesionalno i čak garancija od 1 god. ja sam radio dva puta torziju na dvije 205 tice koje sam imao i imam samo riječi hvale !!!
Tako drug ukoliko možeš odeš u servis i vidiš kako i šta !!!
 
hvala prijatelju... ;) svratiti cu da vidim kakvu ce mi prognozu dati.. Koliko je tebe otprilike love izaslo....
 
E ovako pod prvo hvala svima na podrsci i pomoci ;) ;), napokon sam uspio napraviti proklete torzije :123: :123: . Ali sam nasao majstora za kojeg nisam ni znao da se bavi time i vjerujte da sam prezadovoljan :cool::cool: i odradzenim poslom i cijenom. Majstor se nalazi na Mostarskom raskrscu u Sarajevu. Za sve koji bi trebali da rade torzije preporucujem vam da odete do covjeka jer vas nece oprziti cijenom kao sto su mene pokusali pojedini :icon_mad: :icon_mad: , a odradit ce vam posao kvalitetno. Kod mene je sada sasvim drugo vozilo kada sam zamjenio torzije... :icon_smile: :lol:
 
Top