Peugeot 307 VS Golf 4

Peugeot 307 VS Golf 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zar i BOG vozi mercedes :) to ti je auto, kakav golf sta si zapeo za njega, ko god prodaje vecinom je iz razloga sto ubrzo dolaze velika ulaganja u njega, pa bolje ga prodati i malo namiriti i kupiti novije.
 
Član
Svako auto ima svoje prednosti i mane tako i 307 i G4 u ovom slucaju
Kupovina polovnjaka ti je rizik uvijek, jer neznas kako je auto odrzavano.
Najbolje bi bilo kad bi mogao uzeti auto za koje ti znas da je dobro odrzavano ida neces imati problema
 
sub3r je napisao(la):
ne kazem ja da je krs, navozao sam se ja pezoja i nikad ga ne bih kupio :D
a nekih 100m od mene se covjek bavi uvozom i prodajom, najvise tih pezoja za malim motorcicima za tatine curice :D i znam sta mi je covjek rekao. A i drugarica prosle godine kupila 307 i ove godine za 2500KM jeftinije prodala :icon_smile:


uostalom, nista novo na ovom forumu, svako svoje auto hvali toliko da i Bog sami ne vozi boljeg :D

I prosle godine ljudi cetvorke kupovali po 11-12 000, a evo ih danas sad po 7-9 000.. Komsija mi neki dan prodao 2003 tdi, ne znam tacno koliko je konja, oprema kao inace kod golfova, nesto osnovno, za 8000 do registracije. I ja gledam po gradu vise tih pezoa nego golfova u zadnjih godinu dana...
 
Kao prvo popravljao auto i u temu s prodavacem dijelova razlika velikog servisa u dijelovima vica za cca 100-150KM tj. u golfa skuplji servis.
Kazu skupo odrzavanje kod pugova to jest iskreno kod puga 206 jer ga vozam ali su napravili dosta poboljsanja gdje neke regularne stvari sto se kvare-trose nisu vise toliko skupe pa cak jeftinije nego u golfa 4.
Spominjete cijenu pezo 307 prije krize po 13ak hiljada sad oko 10 najnize dok je golf bio oko 12-13 a sad ga ima i po 8 pa mi sad vi recite kome je vise opala cijena.
Dalje kupi golf 4 parkiraj ga da odes do prodavnice po mlijeko i nazad i kad se vratis vidis auto obijeno ako imas srece ako nemas onda ga neces ni zateci na parkingu jer su to auta koja se najvise kradu.
Kao sto si si sam reko kvalitetom i kvantitetom dobijes vise od puga a to sto je potrosnja u pola litre vise onda skontaj ti sta ti se isplati. kupi sebi 1.4HDI ili 1.4TDI pa ti nece trosit vise od 4l.
I zadnje sto rece neko peugeot se velicinom i dobijenim vise moze poredit za golfom peticom nego 4, ona je vise zastarila i u tom slucaju bi ja eventualno uzeo peticu.
 
Član
To što se držanja VW-a i držanja cijene je šupljak , to samo važi za G2 (ko oročene pare u banci:lol:)
a ostalo ima pad vrijednosti kao i svaka marka , samo što VW-a skuplje platiš pa je logično da će biti skuplji kad ga prodaješ.
Od novije generacije auta najbolje cijenu drži Punto 2.
A što se tiče Golf vs 307 , Pug je ljepši , puuuuuno prostraniji , moderniji , uglavnom ima više opreme , taj 2.0 HDi 66kw nepoderiv plus nema plivajući zamajac i nema FAP-a , održavanje je otprilike isto a prednost Golfa je znak VW-a :lol: na trapovima je dosta solidniji od Puga i TDI-ovi (posebno PD) su dosta veseliji (bolje idu) od HDi-ova.
 
Član
djordjep je napisao(la):
To što se držanja VW-a i držanja cijene je šupljak , to samo važi za G2 (ko oročene pare u banci:lol:)
a ostalo ima pad vrijednosti kao i svaka marka , samo što VW-a skuplje platiš pa je logično da će biti skuplji kad ga prodaješ.
Od novije generacije auta najbolje cijenu drži Punto 2.
A što se tiče Golf vs 307 , Pug je ljepši , puuuuuno prostraniji , moderniji , uglavnom ima više opreme , taj 2.0 HDi 66kw nepoderiv plus nema plivajući zamajac i nema FAP-a , održavanje je otprilike isto a prednost Golfa je znak VW-a :lol: na trapovima je dosta solidniji od Puga i TDI-ovi (posebno PD) su dosta veseliji (bolje idu) od HDi-ova.

ne bih se slozio da je supljak, nisam pristran u ovoj prici, ali evo mog iskustva sto se konkretno VW-a tice. ja sam platio svoj auto 8800km, prije neke dvije godine, a prije jedno dva mjeseca sam ga stavljao na Pik, cisto iz razloga da vidim koliko sam izgubio na cijeni. stavio sam istu cijenu za koju sam ga i kupio, i vjeruj da sam imao dosta ponuda da mijenjam , a nekoliko kupaca me zvalo na telefon, zeleci da dodje pogledati auto, na kraju sam sklonio auto iz oglasa

ne govorim sad koji je bolji ili nije, ali VW stvarno bolje drzi cijenu, zbog cega je to, mentaliteta ljudi, kvalitete auta ili neceg drugog, u to necu da ulazim;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
djordjep je napisao(la):
To što se držanja VW-a i držanja cijene je šupljak , to samo važi za G2 (ko oročene pare u banci:lol:)
a ostalo ima pad vrijednosti kao i svaka marka , samo što VW-a skuplje platiš pa je logično da će biti skuplji kad ga prodaješ.
Od novije generacije auta najbolje cijenu drži Punto 2.
A što se tiče Golf vs 307 , Pug je ljepši , puuuuuno prostraniji , moderniji , uglavnom ima više opreme , taj 2.0 HDi 66kw nepoderiv plus nema plivajući zamajac i nema FAP-a , održavanje je otprilike isto a prednost Golfa je znak VW-a :lol: na trapovima je dosta solidniji od Puga i TDI-ovi (posebno PD) su dosta veseliji (bolje idu) od HDi-ova.

ne bih se slozio da je supljak, nisam pristran u ovoj prici, ali evo mog iskustva sto se konkretno VW-a tice. ja sam platio svoj auto 8800km, prije neke dvije godine, a prije jedno dva mjeseca sam ga stavljao na Pik, cisto iz razloga da vidim koliko sam izgubio na cijeni. stavio sam istu cijenu za koju sam ga i kupio, i vjeruj da sam imao dosta ponuda da mijenjam , a nekoliko kupaca me zvalo na telefon, zeleci da dodje pogledati auto, na kraju sam sklonio auto iz oglasa

ne govorim sad koji je bolji ili nije, ali VW stvarno bolje drzi cijenu, zbog cega je to, mentaliteta ljudi, kvalitete auta ili neceg drugog, u to necu da ulazim;)

ne znam drug bas oko te cijene,trebao si ga odmah prodati ;) ..ja prije 2-3mjeseca kad sam kupovao auto bio je jedan sto sam gledao 1.4 tdi di-crveno 2002g za 6700KM,super stanje, registrovan ali sam odusatao od njega zato sto je troje vrata i zato sto je mal bio odozada...
 
Član
nisam ja isao s namjerom da ga prodam, nego samo da vidim koliko sam popusio na autu, pozitivno sam se iznenadio
kad ode gorivo na jedno 4km/l prodat cu ga za 15 000:D:lol::lol::lol:
 
Član
djordjep je napisao(la):
To što se držanja VW-a i držanja cijene je šupljak , to samo važi za G2 (ko oročene pare u banci:lol:)
a ostalo ima pad vrijednosti kao i svaka marka , samo što VW-a skuplje platiš pa je logično da će biti skuplji kad ga prodaješ.
Od novije generacije auta najbolje cijenu drži Punto 2.
A što se tiče Golf vs 307 , Pug je ljepši , puuuuuno prostraniji , moderniji , uglavnom ima više opreme , taj 2.0 HDi 66kw nepoderiv plus nema plivajući zamajac i nema FAP-a , održavanje je otprilike isto a prednost Golfa je znak VW-a :lol: na trapovima je dosta solidniji od Puga i TDI-ovi (posebno PD) su dosta veseliji (bolje idu) od HDi-ova.

Nisam poznavalac Pug vozila, al' ako je tacno da nema ni plivajuceg, onda je to debela prednost nad Golfom, set kvacila za njega je opsceno skup kvar za auto staro 10+ god.....sto ti Eldin iznad rece, daleko najbitniji detalj ti je da nadjes dobar auto, odrzavan i uredan, a oprema vise manje, jebi je tamo ako ces visiti kod majstora zbog "odrzavanja" prethodnih vlasnika.....sto se tice ova 2 konkretno, navozao sam se i jednog i drugog, pa u par crta, oba mi djeluju podjednako solidno u unutrasnjosti (kvalitet plastika i izrada), pug je ipak komforniji ako ne i udobniji (na to ne obracam pretjerano paznju pa fkt ne znam :) ), ima dosta prostora unutra, a i onako subjektivan osjecaj je da je ljepsi za voznju od golfa, nekako ugladjeniji da kazem....najbolje da probas sam pa ces vidjeti

I zadnji detalj, al' podjednako bitan bar meni....s obzirom na to gdje zivimo, VWovcima svaka cast na zivcima, jer ja ne bih mogao mirno spavati kontajuci da je koncern iz kojeg mi auto potice (tj. VAG) jedini na meti auto lopovima kod nas, i da kontam hocu li naci auto ujutro gdje sam ga ostavio ili ne.....ufff :/
 
Član
ArminM je napisao(la):
djordjep je napisao(la):
To što se držanja VW-a i držanja cijene je šupljak , to samo važi za G2 (ko oročene pare u banci:lol:)
a ostalo ima pad vrijednosti kao i svaka marka , samo što VW-a skuplje platiš pa je logično da će biti skuplji kad ga prodaješ.
Od novije generacije auta najbolje cijenu drži Punto 2.
A što se tiče Golf vs 307 , Pug je ljepši , puuuuuno prostraniji , moderniji , uglavnom ima više opreme , taj 2.0 HDi 66kw nepoderiv plus nema plivajući zamajac i nema FAP-a , održavanje je otprilike isto a prednost Golfa je znak VW-a :lol: na trapovima je dosta solidniji od Puga i TDI-ovi (posebno PD) su dosta veseliji (bolje idu) od HDi-ova.

ne bih se slozio da je supljak, nisam pristran u ovoj prici, ali evo mog iskustva sto se konkretno VW-a tice. ja sam platio svoj auto 8800km, prije neke dvije godine, a prije jedno dva mjeseca sam ga stavljao na Pik, cisto iz razloga da vidim koliko sam izgubio na cijeni. stavio sam istu cijenu za koju sam ga i kupio, i vjeruj da sam imao dosta ponuda da mijenjam , a nekoliko kupaca me zvalo na telefon, zeleci da dodje pogledati auto, na kraju sam sklonio auto iz oglasa

ne govorim sad koji je bolji ili nije, ali VW stvarno bolje drzi cijenu, zbog cega je to, mentaliteta ljudi, kvalitete auta ili neceg drugog, u to necu da ulazim;)

Pa logično je da će Polo gubiti najmanje na vrijednosti , ali ne zbog znaka , nego zato što je malo auto, što manje auto to je manji gubitak vrijednosti i to važi za sve marke.
Jer kad npr. uzmeš Passata 3BG sad i prije tri , četiri godine , vidiš da i nije neko držanje cijene.
 
Član
Ma i Golf 4 je puno u zadnje vrijeme izgubio na cijeni isto kao 307 ,realno govoreci jedino sto su uvijek Audi,BMW i Merc uvijek na cijeni..i Golf i Passat su stvarno puno izgubili na cijeni ..Iskreno po meni je ljepsi puno 307 ,iako volim prvo golufove prije bih razmisljao o kupovni 307 ,jos ako je tacno sto kazu da je servisiranje tu negdje sa golufom i da je odrzavanje slicno ,mislim na to da nisu puno skuplji djelovi od 307..Uzmes tog od 2.0 HDI od 90ks i miran :)
 
Član
Ne mogu reći za ovaj od 90ks, ali imam Facelift model, 1.6 HDI 110ks, bez FAP-a ali ima taj zamajac. Nemam dugo auto, ali za sada sam prezadovoljan. Baš sam danas išao relaciju I. Sarajevo - Banja Luka, prosječna potrošnja 5,1 litara. Fine gradske vožnje mi je 6,8-6,9 litara, a ako ga ložim, povuće do 8. Zimi, logično, potrošnja oko litar veća, bar kod mene. Veliki servis u ovlaštenom servisu je 560 maraka za ovaj model. U ne-ovlaštenom sam radio mali servis (svi filter, uključujući od goriva koji je najskuplji, 90km), došlo me 220 maraka.
 
Član
Ma koje ti danas auto drzi cijenu, nije ni jedno. Prvi razlog kriza, na piku daju ljudima daske, rakiju i ostala sranja za auto. Drugo previse modela izlazi i preblizu ko kupi novo auto cim ga izveze na cestu izgubio je 15 milja ODMAH na njemu.
I od kud ovo sada da su pezoi jeftinije za odrzavat :icon_question:
 
Član
dosta auta je jeftinije ili isto u cujeni za odrzavati od g4 samo se o tome nikad nije raspravljalo i pominjalo, i ostala auta je u cijeni 50-100km max razlike,pa neki cak i jeftiniji.
 
Član
Franki, možda jeste, možda nije, nisam niti ću ikad uzeti VW pa ne mogu porediti, doduše stari voza Golf 3. Termostat koji si ti čini mi se rekao da si platio 10 maraka je u Asi 50, tako da su svi oni tu negdje sa cijenom održavanja. Ne možeš porediti dijelove VW-a po lokalnim radnjama, kad ih svaka budala proizvodi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top