Peugeot 307 problem!

Peugeot 307 problem!

Član
Prije svega pozdrav
Radi se o peugeot-u 307 1.6 16v benzin 153.000 na satu.Danas krenuli do grada i auto izvezen iz garaze radi normalno ali kada smo izasli na put nesto je pocelo da zvizdi kad se vozi ali kad se u toku voznje mjenjaju brzine nista cim krene opet isto skroz se malo cuje ali nakon mozda 3 sata auto je normalno upalio al je pocelo jos vise da zvizdi u mjesto kada se stoji nista se ne cuje cim ubacis u brzinu zvizdi pravo.Dođemo kuci kaze otac nesto se osjeti kad ja izađo stvarno vidim,kako rade svjetla vidi se ko neki dim ja se priblizi osjeti se kao da plastika ili guma gori......
Otvorismo haubu sve uredu ulje uredu,voda uredu hajd reko da ga sklonem u garazu kad ono opet zvizdi za poludit.Opet se osjeti kao da gori nesto al interesanto nijedna lampice se nije upalila pa cak ni od motora,iskopcasmo klemu za svaki slucaj eh sad sta bi moglo biti da li je nesto opasno,smije li se voziti uopste,jel se neko susreto sa ovim otprilike ako neko zna sta bi moglo biti:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
Znali iko sta bi moglo biti :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
ako ti je majstor Tulo u Poljicu daleko onda slepanje do njega on je majstor za 10 ;) tako da mi ne nagadjamo odes do njega neka on to vidi i znat ce u cemu je problem maada ja sumnjam da ti nije kakva plastika spala pa struze od sovinu samo nagadjam otjeraj to neka ti on provjeri a cijena za ruke sto radi je ista kao i kod ovih majstora sto na putu popravljaju ;)
 
Legend
Moguce da ti je zakovala rolna ili spaner mikroremena ili remenica alternatora ili nesto slicno pa tako da kad dajes gas remen se okrece ali remenica povremeno ili stalno kuje i trenjem dobijas dim i zvizdanje. Pa ako ti se da pogledaj i to. ;);)

Nadam se da ces to rijesiti sto prije.
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ako ti je majstor Tulo u Poljicu daleko onda slepanje do njega on je majstor za 10 ;) tako da mi ne nagadjamo odes do njega neka on to vidi i znat ce u cemu je problem maada ja sumnjam da ti nije kakva plastika spala pa struze od sovinu samo nagadjam otjeraj to neka ti on provjeri a cijena za ruke sto radi je ista kao i kod ovih majstora sto na putu popravljaju ;)

Ma tako ce i biti Tulo nam i odrzava auto zvali smo ga kaze skini alternator pa da ga auto elektricar pregleda al opet auto sutra odslepat do njega pa nek radi on opet zna najbolje sta mu je... da te pitam smijeli se auto slepat na M17 do servisa neko mi rece da ne smoje:icon_rolleyes:

daki je napisao(la):
Moguce da ti je zakovala rolna ili spaner mikroremena ili remenica alternatora ili nesto slicno pa tako da kad dajes gas remen se okrece ali remenica povremeno ili stalno kuje i trenjem dobijas dim i zvizdanje. Pa ako ti se da pogledaj i to. ;);)

Nadam se da ces to rijesiti sto prije.

Ma otac i ja mislimo da je zupcasti mozda izletio iz lezista pa struze od onu plastiku a nju je nemoguce skinuti...zgadio nam se vise prije mjesec bobinu promjenili hajd vozali auto islo perfektno sad opet ovo...............:icon_twisted::icon_twisted:
 
a sto se nebi smjelo slepat :icon_question: samo je na auto putu zabranjeno a na ovom M17 je i onako non stop ogranicenje 60Km/h a ti slepaj 40Km/h
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
a sto se nebi smjelo slepat :icon_question: samo je na auto putu zabranjeno a na ovom M17 je i onako non stop ogranicenje 60Km/h a ti slepaj 40Km/h

Eh super hvala ti puno;);)
 
Član
Eh rijesen je problem:D
Problem je bio u lameli,korpi i druk lezaju promjenjeno sve stavljeno novo auto radi et to je to;);)
Hvala na savjetima;);)
Moze lock na ovu temu:cool:
 
Kazem ti ja ko je majstor i serviser za nase podrucije ja mislim da nema nikog boljeg do auto servisa BOSCH ;)
 
Top