Peugeot 307 pitanje u vezi lampice na tabli

Peugeot 307 pitanje u vezi lampice na tabli

Član
Ako je u redu da postavim pitanje ovdje,

kada dam kontakt, vidim broj 9900 i onaj mali ključić kako svijetli. Da li je tačno da to pokazuje da je ulje u PUG-u skoro zamijenjeno i da ta cifra odbrojava od 10 000 prema nuli do slijedece potrebne zamjene?

Drugo, slijedeće što vidim nakon toga su kružići i one tačkice, a zanima me da li je to pokazivač količine ulja u motoru?
 
Član
RE: Peugeot 307 2.0 HDI apdejt in progress

interval servisa ide od 20.000 pa prema nuli, a ti kruzici jesu pokazivac nivoa ulja.
 
Član
RE: Peugeot 307 2.0 HDI apdejt in progress

A20DTH je napisao(la):
interval servisa ide od 20.000 pa prema nuli, a ti kruzici jesu pokazivac nivoa ulja.

OK za pokazivac.

Znaci, nisam dobio tacnu info da je to odbrojavanje od 10 000 i da je vezano iskljucivo za ulje, odnosno njegovu zamjenu.

Hvala ti na odgovoru.
 
Član
RE: Peugeot 307 2.0 HDI apdejt in progress

Koliko ja znam taj interval ide od 20.000 pa na nize. Sluzi iskljucivo za orjentaciju i podsjetnik kada treba raditi servis, tj. koliko je prijedjeno od zadnje izmjene ulja ili bilo cega drugog. Kada se uradi servis resetuje se ta kilometraza. Vecina nas ulje mijenja na 10.000Km tako da je moguce da je kod tebe odradjen servis i jos ti je preostalo 10.000Km(da se ne resetuje opet od 20.000) na pokazivacu do sledeceg servisa.;)
 
Član
RE: Peugeot 307 2.0 HDI apdejt in progress

A20DTH je napisao(la):
Koliko ja znam taj interval ide od 20.000 pa na nize. Sluzi iskljucivo za orjentaciju i podsjetnik kada treba raditi servis, tj. koliko je prijedjeno od zadnje izmjene ulja ili bilo cega drugog. Kada se uradi servis resetuje se ta kilometraza. Vecina nas ulje mijenja na 10.000Km tako da je moguce da je kod tebe odradjen servis i jos ti je preostalo 10.000Km(da se ne resetuje opet od 20.000) na pokazivacu do sledeceg servisa.;)

Odlično, dobra podloga za dalje istraživanje ;)

Rezervisan termin za "dijagnostiku", da vidimo situaciju.

Inace, treći je dan kod mene i malo je reći koliko sam zadovoljan, sjajna preglednost u vožnji, udobnost, enterijer za 10... super Lav!

Adnan Kulauzovic je napisao(la):
Prelijep se..hm felgice i muzika i nista vise..:D
A sto se tice motora. hm prejak je... auuu imaju super start 2.0HDi :)

Muzika je tu, nije pamtio memorisane stanice Sony-u, danas sredjeno kod majstora u roku 5 minuta za 5 KM-ova.

Felgice će doći na red ;)

Start-sjajan!
 
Član
RE: Peugeot 307 2.0 HDI apdejt in progress

Nisi puno to platio, ali mogao si i sam to srediti. Ja sam sebi ukombinovao Sony umjesto cd-changera i ostao mi rt3 od Pežoa, pošto preko njega radi displej, navigacija i parking senzori.
 
Top