Peugeot 307 HDI

Peugeot 307 HDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz da li neko zna zasto na Pezo 307 2.0 HDI 110ks 2003 godina trosi 9.5 na 100 km :( mislim da mu je to puno :(
Veliki servis radjen prije 20 dana i zamjenjo sve sto je potrebno bilo....
 
tesko da se moze ovako ista konkretno reci, moze biti svasta, odi u servis na dijagnostiku da se prepozna kvar;)
 
Član
Ma svi naopaki sto se tice ovlastenih servisa :S bio gore prema Barama lik nasuo ulja vishe nego sto treba gg preko | MAX | i jos poslije govori to tako treba to tako treba dok nije njegov kolega rekao da ne valja i da treba izbaciti ....
 
Član
Lambda sonda , mjerac mase zraka.... provjeri, ja imam isti taj motor u 406 7.5 - 8 litara gradske voznje, nebi trebo vise uzimat...
 
sharkoo je napisao(la):
Ma svi naopaki sto se tice ovlastenih servisa :S bio gore prema Barama lik nasuo ulja vishe nego sto treba gg preko | MAX | i jos poslije govori to tako treba to tako treba dok nije njegov kolega rekao da ne valja i da treba izbaciti ....

znam to da su ovlasteni za Peugeot u Sarajevu nikakvi, ali oni su jedini sa dijagnostikom ja mislim, ima jedan u visokom majstor znaci nije ovlasteni, radi peugeote, radio mom starom 405, ali ima tome godina i godina, ne znam jel jos radi, probacu ti broj nabaviti...
 
Član
olensoner je napisao(la):
sharkoo je napisao(la):
Ma svi naopaki sto se tice ovlastenih servisa :S bio gore prema Barama lik nasuo ulja vishe nego sto treba gg preko | MAX | i jos poslije govori to tako treba to tako treba dok nije njegov kolega rekao da ne valja i da treba izbaciti ....

znam to da su ovlasteni za Peugeot u Sarajevu nikakvi, ali oni su jedini sa dijagnostikom ja mislim, ima jedan u visokom majstor znaci nije ovlasteni, radi peugeote, radio mom starom 405, ali ima tome godina i godina, ne znam jel jos radi, probacu ti broj nabaviti...

Ajd ako ti nije problem pa mi javni na PM jer fkt ovi ovlasteni su velika 0
 
Član
sharkoo je napisao(la):
Pozz da li neko zna zasto na Pezo 307 2.0 HDI 110ks 2003 godina trosi 9.5 na 100 km :( mislim da mu je to puno :(
Veliki servis radjen prije 20 dana i zamjenjo sve sto je potrebno bilo....

Ne bi smio više od 7 eventualno 8 litara ,

Možda imaš tešku nogu na gasu, možda imaš previše gužve gdje vozaš,

Ja vozim stvarno brzo, gdje mogu, međutim kad pogledam prosječnu brzinu na board computeru nikada nije preko 30 km/h, hoću da ti kažem da imam previše gužve i vremena provedenog u kolonama :(
 
elmo je napisao(la):
sharkoo je napisao(la):
Pozz da li neko zna zasto na Pezo 307 2.0 HDI 110ks 2003 godina trosi 9.5 na 100 km :( mislim da mu je to puno :(
Veliki servis radjen prije 20 dana i zamjenjo sve sto je potrebno bilo....

Ne bi smio više od 7 eventualno 8 litara ,

Možda imaš tešku nogu na gasu, možda imaš previše gužve gdje vozaš,

Ja vozim stvarno brzo, gdje mogu, međutim kad pogledam prosječnu brzinu na board computeru nikada nije preko 30 km/h, hoću da ti kažem da imam previše gužve i vremena provedenog u kolonama :(

da ne bi smio, ali ne znam i mene malo cude ovi HDI motori, jer sam vozio 307 1.4HDI 75KS, bez klime, normalna voznja od sarajeva do podlugova, ali ne auto-putem vec kroz ilijas i nije bas ekonomican, hajd to mozda mala zapremina izvuceno dosta KS, ali to ne bi trebalo tako biti na 2.0HDI...
 
Super Moderator
pazi drug mozda je do tebe
i kod mene dok je jaguar bio stari dok vozi po gradu 12.8 nikad nije preko a na otvorenom ga je spusto na 10.4
damo daidzi par dana nije imo sta vozit njemu grad 17 litara a otvoreno nije spusto ispod 15 a dosta dosta sporije vozi od tate
isto tako mojoj tetki golf 4 1.6 na boardu stoji 14 litara jbg kad ona tako vozi
ne mora znacit da je ista pokvareno drug vjeruj
moj focus 1.6TDCi sa bas brzom voznjom izvlacenjem po krivinama i to trosi 5.2 i mi se iznenadimo
uzme ga mati par dana prosjek joj 7-7,5 litara
 
Član
ja imam takvog pezoa sa istim motorom. trosio mi je 9.9 kroz grad ali protokomjer nije bio u redu. sada trosi oko 7.2 - 7.5 kroz grad sa klimom. provjeri protokomjer vazduha
 
Početnik
pa vidis druze ti 2.0 motori su fkt promasili s tom serijom motora..
svako ziv se zali za potrosnju.. mislim da nemas lijeka za to..
osim da ga manje gulis i saltas na nekih 2-3x1000 obrtaja ;)
 
Član
galebu2 je napisao(la):
ja imam takvog pezoa sa istim motorom. trosio mi je 9.9 kroz grad ali protokomjer nije bio u redu. sada trosi oko 7.2 - 7.5 kroz grad sa klimom. provjeri protokomjer vazduha

Kako si ustanovio drug da je do toga , i kod koga si mijenjao ?....:icon_question:
 
Član
odvezao sam auto na redovni servis kod ovlascenog servisera u podgoricu, i pitao ga za potrosnju i ustanovili su da je protokomjer vazduha, i to je sva filozofija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top