Peugeot 307 2007 1.6 hdi 66kw

Peugeot 307 2007 1.6 hdi 66kw

Član
Kakav je ovo auto,moze li malo informacija.odrzavanje kvarovi i valja li ga kupiti.imam neku ponudu za 6400km ..presao kao 170000??
 
Član
Zna bit jebada ako ostane na dubokoj rezervi pa se ugasi, nema pumpu u rezervoaru nego pumpicu na motoru, pa je haos izbaciti vazduh ako povuče. Može se riješit nepovratnim ventilom umjesto te pumpice i to je trajno rješenje, ostalo standardno za Puga, taj ima i DPF, pa obrati pažnju na to, ovjes i slično.
 
Član
Zna bit jebada ako ostane na dubokoj rezervi pa se ugasi, nema pumpu u rezervoaru nego pumpicu na motoru, pa je haos izbaciti vazduh ako povuče. Može se riješit nepovratnim ventilom umjesto te pumpice i to je trajno rješenje, ostalo standardno za Puga, taj ima i DPF, pa obrati pažnju na to, ovjes i slično.

Jesi li siguran da ima DPF ? To su motori koji su se ugradjivali i u Forda , kod Forda ni jedan od 66KW nema DPF . Verzije od 80KW većinom imaju , ima modela i bez ali su rijetki (mislim da je zavisilo od tržišta za koje su radjeni) .
 
Član
Tako je , modeli 1,6 od 66KW nemaju ni DPF ni plivajući , a i turbina im rjedje pravi problem u odnosu na 80KW , mada je i kod njih preporučljivo kao za verziju od 80KW očistit karter i sito uljne pumpe , kao i izvadit malo sito na cijevi ulja od turbine , mali servis na max 10 000 km i nema problema sa turbinom ni na 66 ni na 80KW .
 
Član
Jesi li siguran da ima DPF ? To su motori koji su se ugradjivali i u Forda , kod Forda ni jedan od 66KW nema DPF . Verzije od 80KW većinom imaju , ima modela i bez ali su rijetki (mislim da je zavisilo od tržišta za koje su radjeni) .
Eno ga kod jaranice, doduše facelift je, mada mislim da je i ovaj koji ti raspituješ isto FL. Ima DPF, i plutajući. Kako, zašto, znaju francuzi :D kod 1.6 66kW ti je kako te grah zapadne, neki imaju neki nemaju
 
Član
Ja upravo trebam ici po jednog takvog u njemacku
Naime , otac ga je kupio prosle godine , i sad ga hocu dovesti u BiH..presao oko 170.000km...
Peugeot 307 1.6 hdi (karavan) 66kw 2004 godiste i planiram ga prodavati cim dodjem njime u Bosnu...auto je vrh stanje a stari hoce pola uzimati gore...

Auto je vrhunsko , inace u pezoa 307 klime su im prejake ... imam u bosni vec jednog pezoa 307 2.0hdi (limuzina) 2005 god , 66kw...i nisam vec 2 godine punio klimu a frcera isto zmaj...klima im je nesto najjace sto imaju...
 
Član
A sto se tice odrzavanja (barem moj 2.0) cijena dijelova nije ni skupa ni jeftina..solidna...
A u 2 godine koristenja sam promjenio alneser i lijevi kineticki... naravno , redovno ulje i filtere mjenjam...

Al sto ti mogu sto posto rec da 2.0 motori se manje kvare od 1.6 motora
 
Član
Odustao sam od kupovine .Vozio ga danas solidan autic ali nije to to ..Kad je hladan kad se upali bas je bučan ..bas se cuje puno
 
Super Moderator
Ma ne rade, takav je taj motor, al je robusan. Ja sam ga imo novog i uvijek je bucno radio. Dok 1.8tdci se ne cuje
 
Član
Moj 1.6 hdi koji imam u njemackoj , kad se zatvori hauba ne cuje se uopste ...

A ovaj koji imam u bosni 2.0 hdi , za njega svi misle bukvalno da je benzinac, jer se ne cuje nikako

Razlika zvukova ova dva auta su nebo i zemlja.
 
Član
Ma ne rade, takav je taj motor, al je robusan. Ja sam ga imo novog i uvijek je bucno radio. Dok 1.8tdci se ne cuje


Ja mislim da je to obrnuto , 1,8 TDCi je čisto Fordov motor i on radi nešto grublje i "robusniji" je , dok su ovi 1,6 TDCi (HDi) radjeni u saradnji Forda i PSA , rade tiše i ugladjenije , te se "vode" kao osjetljiviji zbog začepljenja sita koje sam već naveo . Taj problem oko sita se riješi nakon odradjene procedure koju sam iznad napisao i skraćenjem servisnog intervala za mali servis na max 10 000 km i nema problema . Ko je od početka radio mali servis na 10 000 km nije nikad ni imao problem oko prljanja sita i otkazivanja turbine .
Problem je što je fabrika navela interval za zamjenu ulja 20 000 km , a u taj motor stane sa filterom manje od 4l ulja i zbog tog se sita začepe jer je to prevelik interval . Naročito kod ovih iz uvoza koji su redovno servisirani (po fabrickoj preporuci na 20 000 km) potrebno je odma odraditi preventivno čišćenje sita i kartera , te vadjenje malog sita .
 
Super Moderator
Ma sito se lako rijesi, kupis polovan auto s tim motorom, skines karter i to rijesis, inace motor ko motor je dobar. Moj je nov radio isto tako grubo i nakon 100000km identican je zvuk imao. Kod kolege 1.8 tdci 74kw focus mk1 se ne cuje dok radi
 
Top