Peugeot 307 2.0 HDI apdejt in progress

Peugeot 307 2.0 HDI apdejt in progress

Član
Znaci pije cca 15 tak dana pala je nova vozilica PUG 307 umjesto Fiata Una 1.0 Fire kojeg sam vozao 3-4 godine i na kojem je jedino kasetofon ostao u ispravnom stanju. Struja u njemu me je ubijala u pojam, non stop curenje vode iz hladnjaka ono ti taman zakrpis jedno mjesto kroz par dana ono izbije na drugom mjestu da bih na kraju izbila kroz blok motora i halalio sam ga za 300 KM kolegi samo da ga vozi od mene. Gldeam sada "mrki" ga voza i izgleda sav sretan pa neka mu je sa srecom i od mene.

Eh sada sto se tice novog auta kupljen je u obliku ispod:

PEUGEOT 307 2.0 HDI
2002 G. 66 KW,
MANUELNI MJENJAC
BROJ VRATA 2/3
CRNA
DIGITALNA KLIMA
SERVO
ABS
AIRBAG
CD MP 3 MUZIKA
ELEKTRICNI PODIZACI
ELEKTRICNI RETROVIZORI
DALJINSKO - 2 KLJUCA
ALLU FELGE 16










Kasetofon koji sam dobio u kolima sam poklonio i na njegovo mjesto ubacen nov SONY CDX-GT35U koji sam isto tako dobio na poklon.



Planirao sam malo karbona u unutrasnjost staviti, ali ne previse tek toliko da pokrijem ogrebanu plastiku kod prekidaca za prozore i ubaciti malo bolju muziku pa idu slike kako sta bude dolazilo na red da se radi.
 
Član
fina vozilica, malo sam ga zagledao ako je stoja ispred faktuma u solini..Nek je sa srecom!
 
Član
fin pug, da slusa i da se navozas ;)

a sto se tice unutrasnjosti i saniranja, ili karbon ili u onu "sjajnu crnu/piano black, ima na forumu uradjeno na jednom, super izgleda unutra... ono sta ti se vise svidja, ima gore kod vas od carbon do sjajnih i mat folija :icon_biggrin:
 
Član
interesuje me ima li ovaj motor turbinu :D jer sam cuo neke price da nema..... treba mi informacija iz prve ruke :p
 
Član
Ej moze li mala pomoc ali bez spama pls.

Na ovim minusima imam problem sa paljenjem.

1. Prije par dana mi se upalio servisni kljuc.
2. Auto nisam palio 2-3 dana na minusima ovim
3. Jucer upalim i vozim jedno 500m i auto se samo ugasi kao da je nestalo goriva. Moze verglati i 30min ali nece sastaviti
4. Kolega mi rece da je on imao isti problem i da je resetovao servisno upozorenje i da mu je nakon toga odmah upalio (neto otkljucas zakljucas i 3x otkljucavanje i resetuje se - PUG 406)
5. Citam na netu za PUG 307 treba odraditi sljedece:
- The following is from peugeotdiesel.com bot seems to be valid for all models:
- 1. Switch the Ignition Off
- 2. Press and hold the tripmeter (mileage reset) button on the dash
- 3. Now switch the ignition to the ON position
- 4. Keep the button pressed for 10 seconds
- 5. The display will read '0' and the service symbol will extinguish. Job done.

Zna li itko da li ce ovo pomoci ili ipak da vozim majstoru.
 
Član
apdejt je napisao(la):
Ej moze li mala pomoc ali bez spama pls.


5. Citam na netu za PUG 307 treba odraditi sljedece:
- The following is from peugeotdiesel.com bot seems to be valid for all models:
- 1. Switch the Ignition Off
- 2. Press and hold the tripmeter (mileage reset) button on the dash
- 3. Now switch the ignition to the ON position
- 4. Keep the button pressed for 10 seconds
- 5. The display will read '0' and the service symbol will extinguish. Job done.

Zna li itko da li ce ovo pomoci ili ipak da vozim majstoru.

To je ponistavanje servisnog intervala.
Kada ponistis pisace 20.000 kada das kontakt.
Probaj pa vidi sta ce da bude;)
 
Član
nece to nista pomoc, samo ces ponistit servisni interval, pisat ce ti 20000km i odbrojavat unazad.. Mozda je nafta smrzala i sl..
 
Član
Druze mozda ti je filter ostario pa se natalozila voda u njemu, pa jednostavno zamrzla i zacepila filter pa ti se gasi
 
nece ti ponistavanje servisnog intervala nista pomoci...jel ti zuji pumpa za gorivo kada das kontakt, kod mene se recimo cuje da zuji tako da ak ose ne cuje postoji mogucnost da ne radi pumpa ili da je neki osigurac izgorio...druga stvar mozda ti je nafta zaledila, kao i naftni filter kao sto su ti rekli...to su ti najosnovnije stvari za provjeriti..
 
SpeedeyG2 je napisao(la):
Druze mozda ti je filter ostario pa se natalozila voda u njemu, pa jednostavno zamrzla i zacepila filter pa ti se gasi

Najprije da ce ti biti ovo... ja sam to uradio prije zime promkjenio sve filtere i to izaslo me oko 250km... sa svim znaci filterima...
 
Top