Peugeot 306 HDI + intercooler

Peugeot 306 HDI + intercooler

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
trizex je napisao(la):
posto niko od nas to ovdje nije radio, mozemo ti pomoci eventualno tako sto ces nam slikati to podrucje, i pokazati u cemu ej problem pa da probamo skontati neku drugu "putanju" crijeva

p.s. Mrva se samo malo zajebava, vidis smajlija na kraju :D



OK, uskoro slike problematicnog dijela,
mada sam konto i o tim drugim putanjama, al trebalo bi mi cca 6 m crijeva, kriva spojnica, mislim da onda nebi bilo to to.


MTR je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
Rekao si da su to ljudi radili, gdje si to nasao regaj se i ti pa salji privatne.. nasao si nas maltretirat gdje nikad niko to crijevo nije nabio :D

Jedino da upisem kurs Francuskog pa da ih pitam neke stvari.
A komšija ja sam se ovdje registrovao u nadi da ce mi neko pomoci oko pojedinih zahvata na autu.

nego koja je godina taj pug kod tebe , i daj mi prvih 6 oznaka broja motora da ti mogu napisat jel se isplati oko toga zajebavat ( kod mene je servis za PSA/Renault ) ;)

2000 god. 2.0 HDI 90 KS br motora: YF367254
 

MTR

Član
eh vako' drug :D

moze sa tog 406 ako imas svu instalaciju i crijeva , moze sa Xsare/Xantie , moze sa Vitare , moze sa Focusa , C-maxa , sa Volva C30/S40 al sa onih prvih koji nemaju 16V glavu .
Kaze i ovaj moj mehanicar da ako ispravno instaliras da ce fercerat kako treba , samo si trebao trazit od istog IC - to je najjednostavnije jer u istoj godini ima taj motor sa i bez IC-a , taj tvoj DW10 TD ima 66 kW a ovaj DW10 ATED ima 79 kW
 
Član
MTR je napisao(la):
eh vako' drug :D

moze sa tog 406 ako imas svu instalaciju i crijeva , moze sa Xsare/Xantie , moze sa Vitare , moze sa Focusa , C-maxa , sa Volva C30/S40 al sa onih prvih koji nemaju 16V glavu .
Kaze i ovaj moj mehanicar da ako ispravno instaliras da ce fercerat kako treba , samo si trebao trazit od istog IC - to je najjednostavnije jer u istoj godini ima taj motor sa i bez IC-a , taj tvoj DW10 TD ima 66 kW a ovaj DW10 ATED ima 79 kW

sve sam ja prikupio od 406-ce, problem je sto nemogu plasticno crijevo prikopcati na turbo jer mi smeta nosac motora, dok je na internet stranicama instalacija moguca samo sa tim crijevima od pug406.
Nigdje nije prikazan pod auta, da bih mogao "kopirati", i vidjeti kako je izbjegnut nosac. (mozda ga premjeste) :D
A 306 nema toliki prostor kao 406 da bih mogao ubaciti org IC od 406,
ugl vidjet ces sve na slikama uskoro.
U svakom slucaju hvala ti!
 

MTR

Član
mozda mozes i ovako ( ne bas ) ali da iskombinujes crijeva nekako , ovako je na 307

PICT3361.jpg
[/img]
PICT3361.jpg
[/img]
PICT3359.jpg
[/img]



PICT3360.jpg
[/img]
 
Član
E da je ovako.... ,kod mene je turbina iza, tako da su ovo pusti snovi.
Sad cu ti postaviti neke slike da vidis kako to izgleda.

Ovu su slike jedne 306-ce
 

Prilozi

  • P21-03-09_1801.jpg
    P21-03-09_1801.jpg
    144,3 KB · Pregleda: 65
  • P21-03-09_180302.jpg
    P21-03-09_180302.jpg
    126 KB · Pregleda: 50
Član
Ozbiljno, kontaktiraj SM chip tuning na forumu.. reci mu da hoces staviti ic pa nek te posavjetuje pa mozda za male pare i dobijes dosta snage
 
Član
Mrva je napisao(la):
Ozbiljno, kontaktiraj SM chip tuning na forumu.. reci mu da hoces staviti ic pa nek te posavjetuje pa mozda za male pare i dobijes dosta snage

Ok, probat cu, mada covjek radi mapiranje (struju)
Hvala ;)
 
Član
TaBa je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
Ozbiljno, kontaktiraj SM chip tuning na forumu.. reci mu da hoces staviti ic pa nek te posavjetuje pa mozda za male pare i dobijes dosta snage

Ok, probat cu, mada covjek radi mapiranje (struju)
Hvala ;)
Nesikiraj se ti, ima znanja mnogo vise od samog mapiranja, sretno ;)

...javi ako nadjes rijesenje
 
Član
sto ne postavi slike auta nikad? :)
..jel to tvoj sa avatara?...fino izgleda tako spusten...xD
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top