Peugeot 306 HDI + intercooler

Peugeot 306 HDI + intercooler

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav
Vozim 306-cu 2.0 HDI 90 KS.
Imam namjeru da postavim intercooler (posto fabricki nema),
zanima me dali je neko imao iskustva s tim,
ako neko od clanova ima slike postavke, dobro bi mi došle!
Hvala!
 
Član
Slike uskoro,
a to sto ima turbo nemora znaciti da ima intercooler
(po tvom misljenju svaka dvica golf turbo diesel ima intercooler :D)
 
Član
Cuj nema IC :(
Vidi neki manji da stavis, mislim da sa vecim ic-eom mozes samo sebi stvorit "problem" tj. vecu turbo rupu.. Naravno gledaj da bude fmic, kod mene je smic i mogu ti reci da je sranje :D

Ako grijesim nek me ko ispravi..
 
Član
Hvala na savjetu, mada sam ja sve uzeo:
-IC mislim da je od nekog kombia oznaka "KTM"
-aluminijesku lulu od pug 406
-donju plasticnu krive koja ide od usisnog puza turbine od pug 406
-ostala crijeva i krive
Jedini problem je taj sto nemogu montirati plasticnu krivu koja ide od puza turbine prema IC-u :/
Smeta mi nosac motora, a i visilo bi mi crijevo ispod kartera, tako da neznam sta da radim.???
Dok na internetu i raznim stranicama postavljaju sa takode istim crijevima, s tim sto nema nigdje slike poda auta da vidim kako to izgleda.
 
Član
Jel ovaj KTM imas, da nije veliki..
intercooler.jpg


neznam, upitaj kolegu sa foruma SM chip tuning, on ti moze reci malo bolje o efektu tog ic-a. A za montazu stvarno neznam, nemam apsolutno nikakvog dodira sa pug vozilima :D
 
Član
[/quote]To je mislim od 406-ce, kod mene je cca 6-7 cm debljine, 28 visina, 55 duzina.
evo na slici je princip postavke sva ova crijeva imam ukljucujuci ova crvena, s tim sto mi kranje lijevo "crveno "sto ide po podu pravi problem.
 

Prilozi

  • 306 cijevi.jpg
    306 cijevi.jpg
    51,7 KB · Pregleda: 13

MTR

Član
sto ne trazis od drugog ( novijeg ) koji ima IC te djelove , a cisto sumnjam da ces ga u onom skucemo prostoru nekako natakarit
 
Član
MTR je napisao(la):
sto ne trazis od drugog ( novijeg ) koji ima IC te djelove , a cisto sumnjam da ces ga u onom skucemo prostoru nekako natakarit
Sve sam uzeo od 406-ce 110KS,
Skuceno jeste, sve se da spojiti (natakariti) sem jednog crijeva :icon_biggrin:
 
Član
Rekao si da su to ljudi radili, gdje si to nasao regaj se i ti pa salji privatne.. nasao si nas maltretirat gdje nikad niko to crijevo nije nabio :D
 

MTR

Član
TaBa je napisao(la):
MTR je napisao(la):
sto ne trazis od drugog ( novijeg ) koji ima IC te djelove , a cisto sumnjam da ces ga u onom skucemo prostoru nekako natakarit
Sve sam uzeo od 406-ce 110KS,
Skuceno jeste, sve se da spojiti (natakariti) sem jednog crijeva :icon_biggrin:

nije isto :D
 
Član
Mrva je napisao(la):
Rekao si da su to ljudi radili, gdje si to nasao regaj se i ti pa salji privatne.. nasao si nas maltretirat gdje nikad niko to crijevo nije nabio :D

Jedino da upisem kurs Francuskog pa da ih pitam neke stvari.
A komšija ja sam se ovdje registrovao u nadi da ce mi neko pomoci oko pojedinih zahvata na autu.
 
Član
posto niko od nas to ovdje nije radio, mozemo ti pomoci eventualno tako sto ces nam slikati to podrucje, i pokazati u cemu ej problem pa da probamo skontati neku drugu "putanju" crijeva

p.s. Mrva se samo malo zajebava, vidis smajlija na kraju :D
 
Član
TaBa je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
Rekao si da su to ljudi radili, gdje si to nasao regaj se i ti pa salji privatne.. nasao si nas maltretirat gdje nikad niko to crijevo nije nabio :D

Jedino da upisem kurs Francuskog pa da ih pitam neke stvari.
A komšija ja sam se ovdje registrovao u nadi da ce mi neko pomoci oko pojedinih zahvata na autu.
Ma salim se lave. Ev trizex se ponudio da ti pomogne ;)
 

MTR

Član
TaBa je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
Rekao si da su to ljudi radili, gdje si to nasao regaj se i ti pa salji privatne.. nasao si nas maltretirat gdje nikad niko to crijevo nije nabio :D

Jedino da upisem kurs Francuskog pa da ih pitam neke stvari.
A komšija ja sam se ovdje registrovao u nadi da ce mi neko pomoci oko pojedinih zahvata na autu.

nego koja je godina taj pug kod tebe , i daj mi prvih 6 oznaka broja motora da ti mogu napisat jel se isplati oko toga zajebavat ( kod mene je servis za PSA/Renault ) ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top