peugeot 206

peugeot 206

Član
Skracuje li zivot motoru voznja uzbrdo,voznja ljeti po vrucini,voznja zimi po minusu,voznja sa 4 osobe u autu,voznja po kisi...

Ima li onda uopste smisla voziti auto ???

Kazes vise goriva veca snaga pa jos na to kazes veca temparatura ???

Ta izjava je strasno smijesna jer da malo procitas sta je AFR i EGT znao bi u kakvom odnosu su te dvije stvari i sta to znaci...

Motor se trosi i kad se ne vozi,jedno turiranje u blokadi vise skracuje vijek motora nego svi moguci remapi,motor se moze pokvariti na mnogo vise nacina prije nego od chip tuninga.

Jednostavno,za chip tuning na NA motoru prakticno se moze reci da ne moze smanjiti vijek motora ako je pravilo uradjen,volio ti to ili ne,tako je :D
 
Član
Brate eto me u Gradišku :lol::lol::lol: Preobratio sam se

Motor mi pomalo guta ulje, al kad je bal nek je maskembal:D

Drago mi je da smo malo porazgovarali :lol::lol:
 
Član
A uostalom prosli put si tvrdio da se ne moze sa NA motoru pojacati snaga chip tuningom tako da ne znam zasto ova cijela prica kad se ne moze snaga podici :D
 
Član
Ne, odakle ti to? Rekao sam da su rezultati čipanja atmosferca mizerni.

Bolje performanse ćeš dobiti ako izbaciš zadnje siceve i rezervni točak:D
 
Član
Ali to skracuje vijek motora jer su performanse bolje :icon_question:

nije moguce da to nisi znao i da si to radio:icon_eek:

sad ti je motor gotov :lol:
 
Član
Ne brini. Prije izbacivanja siceva i točka sam izvadio jednu diznu i svijećicu;)


:D


Sada se zayebaješ a ljudima daješ lažna obećanja. E ne ide to tako :lol::lol:
 
Član
Ma ti si najpametniji jer si jedini skontao da svi tunueri cijelog svijeta daju lazna obecana i da ti svi sto rade tuning su glupi ljudi i ne mogu da skontaju da su prevareni,samo ti si nas sve raskrinkao :lol:

ZELA ZELA,ja odsad kad nesto ne budem znao ja cu tebe zvati da pitam jer vidim da si forumsko cudo.:cool:
 
Početnik
pa i ptica na grani da u SVAKOM motoru imaju postoje rezerve snage..i zasto ih neiskoristit ako se vec moze,naravno da ce motor bit malo optereceniji ali kao sto neko rece nije od PUDINGA i ko planira radit cip vjerovatno je da nece voziti 400-500 hiljada km bez otvaranja motora...ali hajd ;)
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Ma ti si najpametniji jer si jedini skontao da svi tunueri cijelog svijeta daju lazna obecana i da ti svi sto rade tuning su glupi ljudi i ne mogu da skontaju da su prevareni,samo ti si nas sve raskrinkao :lol:

ZELA ZELA,ja odsad kad nesto ne budem znao ja cu tebe zvati da pitam jer vidim da si forumsko cudo.:cool:

Zayebanciju na stranu, ti si prvi tunner kojeg ja čujem da govori o istoj trajnosti motora kod čipovanja. Prema tome, možemo da se šalimo, no činjenica je da to daleko od istine.

Slobodno me upitaj šta god ti ne bude jasno, tu sam da pomognem:DNe mora čak biti ni auto tematika :lol::lol:
 
Član
Pa procitaj sta sam napisao o trajnosti,teoretski nije ista ali prakticno jeste pogotovo na NA motoru.

Zasto je bitno ako je trajnost motora 1 % smanjena,toliko je to minimalno da se moze prakticno reci da trajnost nije narusena.
 
Joj jos se vodi rasprava... Kome je bitno kad chipuje hoce li mu motor manje trajati ? Vecina koja ima chipovano auto, koristi ga za svaki dan, pa sta ako se sj*e, il nesto, napravis ga i gotovo... Neces sigurno voziti jedno te isto svaki dan, a stotine modela raznih ima 2 verzije motora razlike od 20-30 konja, i naravno da nisu razliciti motori, nego samo razlicite mape. Sta je sa 4-kama TDI-evima ? Od toliko motora, nije svaki razlicit...
 
Top