Peugeot 206, problem sa gasom

Peugeot 206, problem sa gasom

Član
Poštovanje svima, imam problem sa Peugeotom 206, 1.1 benzin, 44kw. Kao u samom naslovu, imam problem sa gasom. Naime vozilo počne da turira dok je izbačeno iz brzine, u toku vožnje sam dadne gas, ili ga zadrži tokom puštanja istog. Onda vozilo malo trzne. Išao sam kod mehaničara, gledao je motorić ler gasa koji sam mu spominjao i nije do toga. On kaže da mi elektronika nije u redu. Ranije mi se isto dešavalo, pa je čistio neku usnu koja se zaprljala i išao je dobro neko vrijeme. Sad me interesuje kolike su šanse da je do svjećica, jer preko godinu dana nisu zamjenute, čak i više. Osjeti se kako vozilo slabije vuče, iako mu je glava motora skinuta, te bi trebao bolje da radi. Ako mogu savjeti, hvala vam puno.
 
Svjecice nemaju veze s time sto sam dodaje gas.
A mijenjaju se (obicne) na oko 50.000km, a irdijumske na 100.000+ km.
 
Član
Kupi sredstvo/cleaner za čišćenje leptira/klapne ili moze i ovo za karburatore , pripremi cistu krpu i kakvu cetkicu , skini leptir i fino ocisti , pomjeri rukom pa obavezno osti i sve rubove .

Pregledaj kad skines u kakvom je stanju dihtung/gumica .

Ako se opet isto desava probaj pozajmit od nekog senzor pozicije leptira pa testiraj kako se ponasa , moze i on pravit problem .

 
Član
Ako mu je elektricni leptir kao na 307 sa 1.6 motorom nema tu skidanja i pomijeranja klapne nego se cisti na upaljeno auto samo prskanjem unutra. Ja sam ma svom prije nekoliko godina imao problem gdje je poblentavila elektronika na leptiru i jedini nacin popravka je bila zamijena cijelog mehanizma, nov u ovlastenom je 580 KM tad bio a imas i polovnih opcija

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Član
Hvala ljudi na pomoci, pokusat cu sve navedeno mada sam dao mami auto, i ona mi kaze da je sve u redu i da je sipala 95 oktana a ne 98 koji sam ja sipao... Pa cekam da se vrati da testiram... Javim kako je proslo
 
Nemora biti ni prljava klapna niti ista drugo moguce je da vuce i falš zrak pa da sam daje gas tj. Nece da raspusti
 
Član
Sve je u redu sa autom, nasuo sam 95 oktanski benzin i vratio se u normalu. Može biti da sam smeća negdje nasuo...
 
Član
U pravu si, nakon pranja na Hifi počeo je da turira opet... Dakle radi se o elektronici vjerovatno pa ga idem spojit sutra
 
Član
Isti problem... Zadrzi gas na 1800rpm
Postavio sam video na youtube...
Također u voznji se isto ponasa prilikom prebacivanja brzine, ili prilikom stajanja na semafor u leru... Kad mu dam gasa prestane da drzi obrtaje, i nekad pocne da turira
 
Top