Peugeot 206 plus 1.4 Trendy

Peugeot 206 plus 1.4 Trendy

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
peugeot%20206+%20alo.jpg

Milionske sume prodaje, sada već legendarnog, modela „pežo 206“ stavile su trust mozgova francuske fabrike pred težak izazov: kako modernizovati automobil star desetak godina, a zadržati prodajne rezultate i popularnost kod kupaca.

Rešenje je nađeno u sabiranju, pa je novi model poneo isti broj (206) sa dodatim plusom.

Liči na druge, a jedinstven

Ispostavilo se da je znak matematičke operacije modelu „pežo 206 plus“ doneo i brojne novine. Slobodno se može reći da je ovaj model nastao ukrštanjem (neki bi rekli sabiranjem) 206 i nešto većeg „pežoa 207“. Tako je prednji kraj veoma sličan onom kod modela sa brojem 207, što je u odnosu na stari 206 ovom automobilu dalo dosta modernije lice. Usisnik vazduha smešten na donjem delu branika daje ovom modelu dozu agresivnosti, a istu ulogu imaju i prednje svetlosne grupe koje su velikih dimenzija i karakterističnog oblika.

Kvalitetnija i veća kabina

Promena, i to velikih, bilo je i u putničkoj kabini novog modela, koja je dosta sličnija onima iz skorijih generacija „pežoa“, prvenstveno 207. Materijali su kvalitetniji, a plastika, iako tvrda, ne odaje utisak jeftinoće i sasvim je solidno uklopljena. Međutim, možda je malo više računa trebalo obratiti na ergonomiju, jer detalji kao podizači stakala smešteni nisko između sedišta kvare utisak o enterijeru ovog modela. Instrumenti imaju belu pozadinu i dobro su pregledni.
Ponuda prostora u novom modelu slična je onoj u „pežou 206“, ali se čini da je zadnja klupa nešto pristupačnija nego ranije. Prednja sedišta su udobna i ne previše profilisana, što je u skladu sa karakterom gradskog automobila, kakav „206 plus“ nasleđuje od svog prethodnika. Ipak, ni izlazak iz gradske sredine nije pretežak, jer tada do izražaja dolazi prtljažnik zapremine 245 litara, što je dovoljno za smeštanje stvari potrebnih na manjem putovanju.
peugeot%20206%20+%201111.jpg

Prava kombinacija za grad

Poklopac motora je na testiranom primerku krio poznati benzinac od 1,4 litra, kakav se ugrađuje i u modele 206 i 207. Agregat koji razvija 75 konjskih snaga čini se dovoljnim za ovog mališana, ali ne treba očekivati čuda. Kombinacija sa petostepenom manuelnom transmisijom se pokazala dobrom, a menjač, i pored dugih hodova, odlikuje odlična preciznost. Potrošnja na testu, u gradskim uslovima u kakvima će „206 plus“ pretežno i boraviti, kretala se oko devet litara, što i nije loš rezultat ako se zna da je zbog velikih vrućina klima tokom testa uvek bila uključena.
Gradske ulice pravo su mesto da jedan ovakav model pokaže sve svoje adute. Precizan upravljački mehanizam olakšava manevre kroz gužvu, a dobra preglednost garantuje još bezbrižniju vožnju gradom. Međutim, prilično mali retrovizori mogu da budu problem, jer su „mrtvi uglovi“ nešto veći. S druge strane, male dimenzije i veliko zadnje staklo odlična su preporuka za lako parkiranje.

Cena nije previsoka

Početna cena modela „206 plus“ je 11.390 evra, koliko košta onaj sa benzinskim agregatom od 1.100 kubika. Testirani primerak, sa motorom od 1,4 litra i višim paketom opreme „trendi“, koji raspolaže klimom, audio-sistemom sa komandama iza volana, električnim podizačima prednjih stakala, košta 12.660 evra.

Dimenzije

Dužina 3.872 mm
Širina 1.669 mm
Visina 1.453 mm
Međuosovinsko
rastojanje 2.443 mm
Zapremina
prtljažnika 245 l
Zapremina
rezervoara 50 l

Motor i performanse

Zapremina 1.400 cm3
Snaga 75 KS
Maksimalna brzina 170 km/h
Ubrzanje od 0 do
100 km/h 13,1 s
Potrošnja u gradu 9 l
 
20 000 dati za auto koji je 10god u proizvodnji, NISKA srednja klasa:cool:... uzas...
na silu da prodaju, kao i Opel sa Astrom G...
 
GrandMaster je napisao(la):
20 000 dati za auto koji je 10god u proizvodnji, NISKA srednja klasa:cool:... uzas...
na silu da prodaju, kao i Opel sa Astrom G...

Joj glupog komentara, kako je auto staro 10 godina, kada je redizajn, znaci NOVO auto 20 000, sa sasvim solidnim paketom opreme, udoban, mal za grada, imas klimu, i jos na to dodaj 0 km na satu, NOVO auto, bolje da nisi ni napisao nista!!!!
 
Ovo im je extra stvar,jer 206 je ponos i ono sto je pug-a priblizilo milijunima ljudi
sirom svijeta,iako je 207 odlican i prelije auto,koji se odlicno prodaje,smatram da
je povratak 206 velika stvar za peugeot,jer ikona je ikona svidjalo se nekome ili ne!!!

PUG 206...:cool:

Aditas je napisao(la):
Cuj agresivan look... meni izgleda ko da se smije...
Ali ipak... nije losh...

To mi svi za fiestu kazu,,,a sto je osmijeh razvukla!!!:cool:
 
Član
206 je ikona al ovo sranje 206+ sto su ga unakazili s ovim ustima i zicama ko na protezi..meni je vala odvratno,ako su vec htjeli da ocuvaju ikonu onda su trebali da ga ostave u izvornom obliku..kako god originalne 206-ice je proizvedeno oko 6 miliona tako da ima njih...
 
Član
Djulba No 2 je napisao(la):
e jbga onda je golf 2 trebalo ostaviti u izvornom obliku i jos neke ikone!!!;)

e jbg,nisam bas bukvalno mislio,htio sam reci da 206 i dan danas izgleda svjeze i po meni ima nezastarjel dizajn i da po meni nije bilo potrebe da se ovo radi al ko da se ja nesto pitam:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top