Peugeot 206 nove slike :))

Peugeot 206 nove slike :))

Član
RE: Peugeot 206

Previse si ga spustio nazad, jesi usput provjerio lezajeve u zadnjoj osovini? Mjenjaju se svakih 100.000 km... :icon_biggrin:
 
Član
RE: Peugeot 206

VR6Boki je napisao(la):
Previse si ga spustio nazad, jesi usput provjerio lezajeve u zadnjoj osovini? Mjenjaju se svakih 100.000 km... :icon_biggrin:

promijenio sam oba.. usput nisam znao da nisu isti desni i lijevi .. lijevi manji od desnog ... ja se izgubio .. sve sam promijenio, ostalo mi samo jos ulje i filteri .. ja sam sa ovim autom prezadovoljan ..a mislio sam ga jos spustati naprijed ..ali ne moze vise.. a nije previse ovako sam ravnao pragove,a ne blatobrane.. nekako mi glupo izgleda kad je dignut nazad..ono pragovi krivi .. kako slusa saxo?
 
Član
RE: Peugeot 206

Nisam mislio na lezajeve u tocku, nego u torziji? Mislim da ih ima i 206, jer ih skoro svi mali Peugeoti imaju (dodju 4 lezaja tu, 2 sa svake strane - tako je bar na Saxu). Bolje da ti je nizi nazad, kad je visi nazad nevozljiv je - baca straznji kraj ekstremno :icon_biggrin: Saxo slusa dobro, ne zalim se :cool:
 
Član
RE: Peugeot 206

106,205,206,306...Svi imaju torziju i iste boljke. Ako planiraš zadržavati auto za sebe onda mijenjaj ležajeve jer sigurno nisu mijenjani. Ja sam to davno odradio, također preventivno:icon_biggrin:
 
Član
RE: Peugeot 206

ooo tek sad vidim temu..
ne trebas spominjat da sam ti ja farbao kljesta, i da sam ja na slici :lol::lol:
 
Član
RE: Peugeot 206

Lezajevi sa semerinzima za Saxa dodju 80-ak KM u ovlastenom servisu. 4 lezaja i jos malo plastika, zamjenis, cesto raja stavi i mazalice, ulja ubrizgaju kasnije i kazu nikad vise problema sa tim. Problem je kad odu ti lezajevi a ne zamjenis ih, onda pojedu i osovinu pa ti reperacija trapa izadje 500 KM. Zato ih provjeri, najcesce odu jer semerinzi od vremena izgube svoja svojstva, voda udje unutra, ispere lezajeve, zahrdaju i raspadnu se. I eto belaja...
 
Član
RE: Peugeot 206

VR6Boki je napisao(la):
Lezajevi sa semerinzima za Saxa dodju 80-ak KM u ovlastenom servisu. 4 lezaja i jos malo plastika, zamjenis, cesto raja stavi i mazalice, ulja ubrizgaju kasnije i kazu nikad vise problema sa tim. Problem je kad odu ti lezajevi a ne zamjenis ih, onda pojedu i osovinu pa ti reperacija trapa izadje 500 KM. Zato ih provjeri, najcesce odu jer semerinzi od vremena izgube svoja svojstva, voda udje unutra, ispere lezajeve, zahrdaju i raspadnu se. I eto belaja...

a uradio sam to .. htio mi staviti nesto bakreno i da moze mazalicu napraviti i promijenio sam i te lezajeve... uradio mi je to ..sjecam se spominjao je semeringe :D

dellas je napisao(la):
Prelepa masina, nek je sa srecom;)
Hvala
ZELA GTI je napisao(la):
106,205,206,306...Svi imaju torziju i iste boljke. Ako planiraš zadržavati auto za sebe onda mijenjaj ležajeve jer sigurno nisu mijenjani. Ja sam to davno odradio, također preventivno:icon_biggrin:
uradjeno je i to :D
mario05 je napisao(la):
ooo tek sad vidim temu..
ne trebas spominjat da sam ti ja farbao kljesta, i da sam ja na slici :lol::lol:

a Mario nemoram tebe spominjati cijela Bosna te zna :p
 
Početnik
RE: Peugeot 206

Predobar Pug druze. A 2.0 mali djavo ;)


Ahh , da radi to za torzije odma , meni je na 205( kod tate ) tako otis'o zadnji most(torzija) i trazili nam 250KM za reparaciju , a 500KM za drugi most :S Srecom prodali smo auto ubrzo :lol: :lol::lol:
Samo tockovi podju u negativan nagib !
 
Član


Prve dvije dok je jos prljav, a 3 mraz ga slozio, a ove 2 zadnje konacno opran :)))
Poslije 1 mjesec ga oprao! :)

G2_1.6B je napisao(la):
Predobar Pug druze. A 2.0 mali djavo ;)


Ahh , da radi to za torzije odma , meni je na 205( kod tate ) tako otis'o zadnji most(torzija) i trazili nam 250KM za reparaciju , a 500KM za drugi most :S Srecom prodali smo auto ubrzo :lol: :lol::lol:
Samo tockovi podju u negativan nagib !

sve je uradjeno i nema vise ni 1 KM uloziti .. i et sad je na prodaju . .:)
 
Top