Peugeot 206 (lampica AirBag i nekad ABS)

Peugeot 206 (lampica AirBag i nekad ABS)

Član
Pozdrav raja!

Nekad mi se desava problem, da mi se nakon paljenja auta pali-gasi STOP, i ostane upaljena lampica airbag-a a ponekad ABS-a.. a u nekim slucajevima i oboje!

Sta bi mogao biti problem ?

To mi se prije nije desavalo, a auto je kod mene oko 2 godine..

Jedino zadnje sto sam uradio jeste da sam ubacio xenone, ali nekoliko dana nakon toga sve je bilo ok... tek se sad pojavio ovaj problem!

Da nije neki konkflikt u elektronici zbog xenona ili ?


Pozdrav !
 
Član
Najjednostavnije ti je da skineš jednu klemu sa akumulatora na minut, dva, pet,..., vratiš ponovo, pa vidi da li se dešava. Možda je samo malo izludio, a ako to ne pomogne, idi na dijagnostiku da nešto ne zariba.;)
 
Član
Hvala na odgovoru!

Upravo sam malo googlao pa sam nasao negdje slicne probleme, i spominje se da se to zna desiti ukoliko akumulator nije okej..

Jer treba prikazivati oko 14-14,5 sa upaljenim autom, 12-12,5 sa ugasenim a ispod 12 nesmije bit nikako...
 
Član
Moze zezati akumulator, to moze izmjeriti bilo koji majstor. Imaju oni one digitalne instrumente,takodje prodavnice autodijelova,oni imaju instrumente,mogu ti i oni izmjeriti,naravno oni koji prodaju akumulatore
 
Član
Kod druga mi je bilo na audiju,esp se palio,ali i kod njega nije odma,i nekad se ugasi nekad ne,,zezao ga xenon. Kod tebe je vjerovatno akumulator,ako je dotrajao. Jesil isao na dijagnostiku da ti poniste greske
 
Član
Ispod vozacevog sjedista imas konektor, cesto se od pomijeranja sjedista iskopca i tako pravi probleme.

Pozz
 
Član
Da.. ali opet kad skontam :D prije ce biti da zeza akumulator ili da balasati ne remete elektroniku..

Jer osim airbag-a upali se cesto i ABS.. samo sto ABS dok vozim radi normalno...

Moze li mi neko od Vas.. neko strucniji potvrditi, da li moze biti problem ako je akumulator slab ?
 
Član
Do sad si mogao otići do auta, skinuti klemu i opet se kuckati sa nama. Poslije vidi ima li problema, a ako ima, provjeri akumulator, ako nije do njega, idi na dijagnostiku da ti ponište te greške i vide šta je u pitanju. Ne može niko znati šta je sa tvojim autom, ali uradi ovo što smo ti rekli. Provjeri te kablove i konektore pa vidi da li ima promjena!
 
Član
Hvala svima na odgovoru !

Otisao bih ja sad, da nisam na poslu :)))))

Naravno da cu uraditi to sve !


Hvala jos jednom...

I ako neko ima jos kakvu ideju, neka napise!

Pozz
 
Član
vedrant je napisao(la):
takac, hocu li sta zeznuti ako konektor provjerim, tacnije iskopcam skroz pa vratim ?

Prvo ne znam sto ces iskopcavati, ako ga iskopcas mozes zeznuti stvari, dakle odg je NE ne iskopcaji. samo pogledaj jel se sam izvadio ako jeste onda ga ti vrati kako treba da bude.

Ako vec hoces da cackas, a neces da ti procesor ista zabiljezi postupak je slijedeci:
otvori haubu, zakljucaj auto daljisnkim i pusti ga 5 min da se kriva procesora smiri
skini plus, pa minus i ostavi ga tako 5 min
otkljucaj auto kljucem i onda iskopcaji koliko god hoces i sta god hoces
zatim vraca kleme prvo plus pa onda minus i to je to
redosljed skidanja i vraca klema dobro vodi racuna

Moj savijet:

Posto vidim da postavljas pitanja i vise nego sto treba i da si strasljiv, sto je logicno, jer francuzi imaju i previse elektronike, otidji u servis daj 30 km i bice miran.
Bolje das 30 km i ljudi ti kazu kako jeste, nego da kehnes 2-3 milje ako zeznes CPU ne daj boze.

Ako ces ici u servis obrati mi se na PM ;)


Sretno =)
 
Top