Peugeot 206 gasi se u voznji (update)

Peugeot 206 gasi se u voznji (update)

Član
Imao sam topic jedan gdje sam objasnio kako se auto samo od sebe gasi u voznji i kad se ugasi nece da se upali dok ne skinem klemu i vratim nazad
Skontam ti ja jednom, promrdam bobinu i on upali, skinem je nekidan ocistim sve i nije se gasio 8 dana i danas evo opet, skidaj sve cisti wd-om, ocistio senzor zraka, ocistio klapnu, ocistio step, ocistio dzekove sve jedan moguci
Na Bosch dijagnostiki ne prikazuje nikakvu gresku
Dosta nervira ovo jer on meni zna stati u pola saobracaja i onda haos boziji ne mogu se nigdje zaputiti
Da li je neko imao iskustva da pitam prije nego sto me majstor odere?
 
Član
Imao sam topic jedan gdje sam objasnio kako se auto samo od sebe gasi u voznji i kad se ugasi nece da se upali dok ne skinem klemu i vratim nazad
Skontam ti ja jednom, promrdam bobinu i on upali, skinem je nekidan ocistim sve i nije se gasio 8 dana i danas evo opet, skidaj sve cisti wd-om, ocistio senzor zraka, ocistio klapnu, ocistio step, ocistio dzekove sve jedan moguci
Na Bosch dijagnostiki ne prikazuje nikakvu gresku
Dosta nervira ovo jer on meni zna stati u pola saobracaja i onda haos boziji ne mogu se nigdje zaputiti
Da li je neko imao iskustva da pitam prije nego sto me majstor odere?
Cek cistio si sve te senzore wdom?

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk
 
Član
Jeb ga ne ide, mastan je, pogotovo za senzore, senzori se ciste sprejem namjenjenim za to, mozes uzeti u prodavnici, tipa za mjerač zapremine, luft messer, a za zaklopku, klapnu, mozes koristiti sprej za ciscenje kocnica...
Što se tice problema, neki ti jr kabel u prekidu, treba detaljno pregledati, eventualno bsi ecu da pokusas posuditi od nekoga da vidis da li ce se riješiti problem... Poz

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk
 
Član
Ne znam ni sam vise, hiljadu je slucajeva, jer da makar gori lampica check engine rekao bi nesto, al auto se ugasi iz cista mira znaci, onda nece da upali dok ne skinem klemu i vratim nazad, haos ziviii
 
cak ni brake cleaner nije dovoljno "čist" za MAF senzor, postoji poseban cistac za to koji ispari potpuno i ne ostane nista. ima od likvi molija maf cleaner. nikako wd-om
 
Član
jel vergla il nema nikako struje kad se ugasi ? ako vergla onda provjeri baca li struju na SVE svjecice, uostalom ako sumnjas na bobinu zasto je ne zamjenis ? bar polovnom, makar to nije skupo..
 
Član
cak ni brake cleaner nije dovoljno "čist" za MAF senzor, postoji poseban cistac za to koji ispari potpuno i ne ostane nista. ima od likvi molija maf cleaner. nikako wd-om
To sam i napisao, brake cleaner sam rekao da koristi kod čišćenja klapne...

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk
 
Član
Ocistio danas senzore, dakle ovako ide problem, vozim se, u autu samo nesto skljocne i ugasi se, dakle ostavim pusteno kvacilo cak ni tad nece da upali, nesto ga iskljuci totalno, poslije toga skinem klemu i vratim i istog sekunda upali, ne znam gdje ima (-) zice tj mase spojene, znam za ove sa akumulatora i ove stovse vide, spajali ga na bosch dijag i nista, samo nesto od klime gresku prikazuje, nista vise...
 
Top