Peugeot 206 2.0 HDi

Peugeot 206 2.0 HDi

Član
Lijep pozdrav kolege vozaci ....
E ovako da i ja prestavim svog lavica, riječ je o Peugeot-u 206 2.0 HDi 66kw (90ks)
inace jako dobri i izdrzljivi motori.
Takođe mogu dobro da povuku, kupljen je prije dvije godine preso oko 140 000km, imao sam dosta problema i ulaganja jer je stari vlasnik lose odrzavao. Na njemu sam moro mijenjat diznu (koja je stradala radi sipanja loseg goriva), farbanje haube i zadnjeg desnog blatobrana, sajla kvacila, moro sam mijenjat prednje selene, karter bio probjen,prednje kocnice komplet ... Trenutno cekam kilometar sat (i on je nazalost stradao "pocrkali motorici") koji bi trebo doc sledece sedmice iz francuske i to bi bilo to sto se tice problema.
Od dodatnih stvarki sto sam uspio uradit na njemu su:
-Sporski auspuh sa krom nastavkom
-Crom okvirovi za tablice
-Lajsna na gepeku u boli auta
-Koza u autu

Trenutno je na zimskom setupu (nove zimske gume SAVA 195/65-R14)
Nadalje u potrazi sam za felgama i ljetnim gumama, spojlerom na gepek..
U planu je i farbanje ovih crnih lajsni u boju auta kao i farbanje haube u krova u crnu, ugradnja xenona, presvlacenje tapacirunga na vratima u kozu, kao u uređivanje autoakustuke...

Sve ponude, pohvale i kritike su dobro dosle...
140ydf6.jpg

34nmtcn.jpg

33etmo1.jpg

301hnr8.jpg

2ewifxf.jpg

vn2pvb.jpg

dmfb4n.jpg

1zd63yx.jpg

9hqlqq.jpg

x2j5a8.jpg

16gn8e1.jpg

fxe9aw.jpg
 
Imao sam priliku voziti ovakav auto sa istim motorom i dobro ide a veoma je mali potrosac. Djeluje ocuvano i lijepo, sretno u daljim planovima. ;) Koje je godiste 206?
 
Član
puno ce biti ljepsi kad ove crne detalje ofarbas na branicima i i vratima..a folijom samo odradi krov nemoj haube to je vec isfurano samo krov mozda sa 3D foliom koja daje sjaj..ne matiranu;)
 
Član
Vlado206rc je napisao(la):
Imao sam priliku voziti ovakav auto sa istim motorom i dobro ide a veoma je mali potrosac. Djeluje ocuvano i lijepo, sretno u daljim planovima. ;) Koje je godiste 206?

Da stvarno su dobri i veoma mali potrosac. A godiste je 2001.

soffa je napisao(la):
puno ce biti ljepsi kad ove crne detalje ofarbas na branicima i i vratima..a folijom samo odradi krov nemoj haube to je vec isfurano samo krov mozda sa 3D foliom koja daje sjaj..ne matiranu;)

Da i meni stvarno lijepo izgledo kad je sve iste boje, a razmislit cu malo sto se tice toga u vezi krova čuo sam da je za to najbolja ova piano black folija (ili kako se vec zove), pa cemo vidjet.
 
Član
lijep pug, jos kad legnu kakve felge ;), de mi reci koliko su te kostale presvlake i gdje si radio, moze i na PM..
Dobar je to motor, i kod mene je takav u 307-ici, za sad mashala :)
pozz
 
Član
Mozes li i meni javit koliko je cijena presvlaka, posto bi uskoro trebao mjenjat, a jurilica je ko bombona :icon_smile:
 
Član
Tinki je napisao(la):
Mozes li i meni javit koliko je cijena presvlaka, posto bi uskoro trebao mjenjat, a jurilica je ko bombona :icon_smile:

hvala drug, a cijena mene su ispale oko 270 KM tako nesta, jer imao sam nekih posebnih zahtjeva, opet sve zavisi od materijala od kojeg ces radit, dali ces sve u kozu ili ces kombinovano...
 
Član
fin autic samo trebas te farove srediti ispolirati bas su otisli totalno su izgorili i ako budes u situaciji ubaciti bixenone , lajsne i prednji i zadnji bumper u boju auta i kakve bolje felgice:icon_smile:
 
Član
sever1n je napisao(la):
fin autic samo trebas te farove srediti ispolirati bas su otisli totalno su izgorili i ako budes u situaciji ubaciti bixenone , lajsne i prednji i zadnji bumper u boju auta i kakve bolje felgice:icon_smile:

hvala na savjetu, vjerovatno cu ih i ispolirat, a bixenone to ide obavezni, a za felge sam u potrazi..;)
 
Član
Presvlake VRH!

unutrašnjost generalno ukusno odrađena, samo mi se volan s tom oblogom ne sviđa.

Kakav je ono usis zraka? vuče li topli zrak od motora?
 
Član
toki je napisao(la):
Presvlake VRH!

unutrašnjost generalno ukusno odrađena, samo mi se volan s tom oblogom ne sviđa.

Kakav je ono usis zraka? vuče li topli zrak od motora?

Pa dobro volan ce vjerovatno s vremenom bit promijenjen, a to je gljiva (filter zraka), mozda i da vuce malo topline, a trebo bi samo nabavit malo vece crijevo pa da ga njavjerovatnije izvedem dole ispod ove kutije gdje je bio orginalni filter.
 
Član
Odlican 206 kada se odradi to sto si planirao bice jos za klasu bolji.
Kao sto rece Toki samo obloga volana kvari ukupan dojam odlicne unutrasnjosti.
 
Top