Peugeot 206 2.0 HDI

Peugeot 206 2.0 HDI

Član
Prvi kvar, odmah oderi po džepu.
Remenica radilice, remen i španeri.
Majstor tvrdi da nije moglo pući osim ako majstor koji je radio nije ostavio španere, tj da je samo vodena i zupčasti zamijenjen...
Auto kod majstora, pa čekamo...
Kažu oko 400 KM sve, novo.

Je l' ta cijena ok, pošto se novi uzimaju ?
 
Član
Zavisno od proizvođača, tu je to negdje sa rukama. Mene je prije mjesec remen, španeri i roleri i sve oko tog remena izašlo oko 150KM.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Zavisno od proizvođača, tu je to negdje sa rukama. Mene je prije mjesec remen, španeri i roleri i sve oko tog remena izašlo oko 150KM.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Lamela za 1.4b 180KM malo je zeznuto zamjenit ruka od 100-150KM, set zupcastog oko 180KM i 100KM ruka , mozda je malo za 1.4hdi skuplje tu ti je to negdje. :)
 
Član
Prijatelj se raspitivao i njemu je receno 140, naj nize sto je nasao je 120 KM. I ja sam pitao svog druga koji je isto mehanicar i on mi je objasnio da kod 307 moras rastaviti pola auta da bi skinuo mjenjac i da je zbog tog ta cijena jer nece niko da se zajebaje za manje para
 
Član
Od mog zadnjeg posta, dosta mehanike sređeno.

Zamijenjena 2 nosača motora tj. selen nosač motora i mjenjača i "bomba" nosač, kupljeni novi u Motorexu, 120 KM sa rukama.

Zamijenjen stabilizator desnog točka, 40 KM sa rukama, zbog loše kugle zamijenjena lafeta na lijevom točku, 90 KM sa rukama.

Zamijenjena podloška 1 dizne koja je pravila problem, oko 35 KM sa podloškom, rukama i testiranjem.

Zamijenjen set prednjih kočnica, stavljeni novi Textar diskovi i Textar pločice, u kompletu sa rukama 180 KM.

Prenese me luda, u subotu odem u Dodex i skinem i zadnji lonac sa auta, tako da je sad "strejt pajp" auspuh, dok mi ne dosadi, sad brujim po gradu :D
 
Član
Od mog zadnjeg posta, dosta mehanike sređeno.

Zamijenjena 2 nosača motora tj. selen nosač motora i mjenjača i "bomba" nosač, kupljeni novi u Motorexu, 120 KM sa rukama.

Zamijenjen stabilizator desnog točka, 40 KM sa rukama, zbog loše kugle zamijenjena lafeta na lijevom točku, 90 KM sa rukama.

Zamijenjena podloška 1 dizne koja je pravila problem, oko 35 KM sa podloškom, rukama i testiranjem.

Zamijenjen set prednjih kočnica, stavljeni novi Textar diskovi i Textar pločice, u kompletu sa rukama 180 KM.

Prenese me luda, u subotu odem u Dodex i skinem i zadnji lonac sa auta, tako da je sad "strejt pajp" auspuh, dok mi ne dosadi, sad brujim po gradu :D

Iduci put kad mjenjao plocice uzmi valeo mislim da im je cijena oko 60KM ali su extra :)
 
Član
I ove Textar su bile 56 ili 60 KM, nisam siguran.
Znam samo da sam morao mijenjati prvi set koji sam kupio, jer svi setovi i diskova i pločica ovise od datuma proizvodnje auta.
Imaju valjda 2 verzije, jedna je do 10.2001 a druga je od 10.2001 godine, i razlika je u par milimetara dijametra nekakvog, nemam pojma sad napamet al' nije ni skupo vala.
 
Top